هفتادوهشتمین دوره مراسم "گلدن گلوب" بیست و هشتم فوریه 2021 (بامداد دوشنبه یازدهم اسفندنودونه) برگزار شد وبرترین های بخش های مختلف سینمایی و تلویزیونی معرفی شدند.میزبانی این مراسم با توجه به شرایط کرونایی با تغییراتی نسبت به سال های گذشته همراه بود. Tina Fey اجرای مراسم را از سالن Rainbow Room شهر "نیویورک" بر عهده داشت و زوج هنریش Amy Poehler با حضور در محل معمول برگزاری این مراسم The Beverly Hilton او را در این امر همراهی می کرد. ++
فهرست کامل نامزد ها و برندگان این دوره مراسم به شرح زیر می باشد:
بخش سینما:
بهترین فیلم درام: |
The Father |
Mank |
Nomadland(WINNER) |
The Trial of the Chicago 7 |
Promising Young Woman |
|
بهترین فیلم کمدی/موزیکال: |
Borat Subsequent Moviefilm(WINNER) |
Hamilton |
Music |
Palm Springs |
The Prom |
|
بهترین بازیگر زن در فیلم درام: |
Viola Davis, Ma Rainey's Black Bottom |
Andra Day, The United States vs. Billie Holiday(WINNER) |
Vanessa Kirby, Pieces of a Woman |
Frances McDormand, Nomadland |
Carey Mulligan, Promising Young Woman |
|
بهترین بازیگر مرد در فیلم درام: |
Riz Ahmed, Sound of Metal(WINNER) |
Chadwick Boseman, Ma Rainey's Black Bottom |
Anthony Hopkins, The Father |
Gary Oldman, Mank |
Tahar Rahim, The Mauritanian |
|
بهترین بازیگر زن در فیلم کمدی/موزیکال: |
Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm |
Kate Hudson, Music |
Michelle Pfeiffer, French Exit |
Rosamund Pike, I Care a Lot (WINNER) |
Anya Taylor-Joy, Emma |
|
بهترین بازیگر مرد در فیلم کمدی/موزیکال: |
Sacha Baron Cohen, Borat Subsequent Moviefilm(WINNER) |
James Corden, The Prom |
Lin-Manuel Miranda, Hamilton |
Dev Patel, The Personal History of David Copperfield |
Andy Samberg, Palm Springs |
|
بهترین بازیگر زن نقش مکمل : |
Glenn Close, Hillbilly Elegy |
Olivia Colman, The Father |
Jodie Foster, The Mauritanian (WINNER) |
Amanda Seyfried, Mank |
Helena Zengel, News of the World |
|
بهترین بازیگر نقش مرد مکمل: |
Sacha Baron Cohen, The Trial of the Chicago 7 |
Daniel Kaluuya, Judas and the Black Messiah (WINNER) |
Jared Leto, The Little Things |
Bill Murray, On the Rocks |
Leslie Odom, Jr., One Night in Miami |
|
بهترین فیلمنامه نویس: |
Emerald Fennell, Promising Young Woman |
Jack Fincher, Mank |
Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7 (WINNER) |
Florian Zeller and Christopher Hampton, The Father |
Chloé Zhao, Nomadland |
|
بهترین کارگردان: |
Emerald Fennell, Promising Young Woman |
David Fincher, Mank |
Regina King, One Night in Miami |
Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7 |
Chloé Zhao, Nomadland(WINNER) |
|
بهترین موسیقی متن: |
Alexandre Desplat, The Midnight Sky |
Ludwig Göransson, Tenet |
James Newton Howard, News of the World |
Trent Reznor, Atticus Ross, Mank |
Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste, Soul (WINNER) |
|
بهترین ترانه: |
"Fight for You," Judas and the Black Messiah |
"Hear My Voice," The Trial of the Chicago 7 |
"Is Si (Seen)," The Life Ahead (WINNER) |
"Speak Now," One Night in Miami |
"Tigress & Tweed," The United States vs. Billie Holiday |
|
بهترین فیلم انیمیشن: |
he Croods: A New Age |
Onward |
Over the Moon |
Soul (WINNER) |
Wolfwalkers |
|
بهترین فیلم خارجی زبان: |
Another Round |
La Llorona |
The Life Ahead |
Minari (WINNER) |
Two of Us |
|
بخش تلویزیون:
بهترین سریال درام: |
The Crown |
Lovecraft Country |
The Mandalorian |
Ozark |
Ratched |
|
بهترین سریال کمدی/موزیکال: |
Emily in Paris |
The Flight Attendant |
The Great |
Schitt's Creek (WINNER) |
Ted Lasso |
|
بهترین بازیگر نقش مرد در سریال درام: |
Jason Bateman, Ozark |
Josh O'Connor, The Crown (WINNER) |
Bob Odenkirk, Better Call Saul |
Al Pacino, Hunters |
Matthew Rhys, Perry Mason |
|
بهترین بازیگر نقش زن در سریال درام: |
Olivia Colman, The Crown |
Jodie Comer, Killing Eve |
Emma Corrin, The Crown (WINNER) |
Laura Linney, Ozark |
Sarah Paulson, Ratched |
|
بهترین بازیگر نقش زن در سریال کمدی/موزیکال: |
Lily Collins, Emily in Paris |
Kaley Cuoco, The Flight Attendant |
Elle Fanning, The Great |
Jane Levy, Zoey's Extraordinary Playlist |
Catherine O'Hara, Schitt's Creek (WINNER) |
|
بهترین بازیگر نقش مرد در سریال کمدی/موزیکال: |
Don Cheadle, Black Monday |
Nicholas Hoult, The Great |
Eugene Levy, Schitt's Creek |
Jason Sudeikis, Ted Lasso (WINNER) |
Ramy Youssef, Ramy |
|
|
بهترین بازیگر نقش مرد در مینی سریال/آنتولوژی یا فیلم تلویزیونی: |
Bryan Cranston, Your Honor |
Jeff Daniels, The Comey Rule |
Hugh Grant, The Undoing |
Ethan Hawke, The Good Lord Bird |
Mark Ruffalo, I Know This Much Is True |
|
بهترین بازیگر نقش زن در مینی سریال/آنتولوژی یا فیلم تلویزیونی: |
Cate Blanchett, Mrs. America |
Daisy Edgar-Jones, Normal People |
Shira Haas, Unorthodox |
Nicole Kidman, The Undoing |
Anya Taylor-Joy, The Queen's Gambit (WINNER) |
|
بهترین بازیگر نقش زن مکمل در تلویزیون: |
Gillian Anderson, The Crown (WINNER) |
Helena Bonham Carter, The Crown |
Julia Garner, Ozark |
Annie Murphy, Schitt's Creek |
Cynthia Nixon, Ratched |
|
بهترین بازیگر نقش مرد مکمل در تلویزیون: |
John Boyega, Small Axe (WINNER) |
Brendan Gleeson, The Comey Rule |
Daniel Levy, Schitt's Creek |
Jim Parsons, Hollywood |
Donald Sutherland, The Undoing |
|
بهترین مینی سریال/آنتولوژی یا فیلم تلویزیونی: |
Normal People |
The Queen's Gambit (WINNER) |
Small Axe |
The Undoing |
Unorthodox |
»»نظرشما درباره فهرست برندگان این دوره مراسم چیست؟
|