برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: 1=موافقت کامل با دیدگاه اول. 7=موافقت کامل با دیدگاه دوم.

رأی دهندگان
38. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1- موافقت کامل با دیدگاه اول

0 0%
  • 2-بسیار متمایل به دیدگاه اول

4 10.53%
  • کمی متمایل به دیدگاه اول

4 10.53%
  • 4- بین دیدگاه اول و دیدگاه دوم

5 13.16%
  • 5- کمی متمایل به دیدگاه دوم

12 31.58%
  • 6-خیلی متمایل به دیدگاه دوم

6 15.79%
  • 7- موافقت کامل با دیدگاه دوم

7 18.42%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 16

Threaded View

F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,734 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | مادر اژدهایان. موهبت یا مصیبت؟

هشدار! فقط در صورتی به خواندن ادامه بدید که سریال رو تا قسمت چهارم فصل ششم تماشا کردید!

Spoiler Alert!

دنریس تارگرین یکی از مهم ترین شخصیت های سریالِ. از معدود کسانی که هنوز نمردن!، صاحب ارتشی بسیار قدرتمند، چند تا جوجه اژدها، یک شهر، یک استاد جاسوس و کوتوله ای دوست داشتنی.

هدف من از زدن این تاپیک بررسی دو دیدگاه درباره دنریس و آینده اش و نقشی که در داستان ایفا می کنه (و خواهد کرد) هست. دو دیدگاهی که در چند سال اخیر و در هنگام مطالعه درباره سریال باهاشون بسیار برخورد داشتم.

دیدگاه اول

دنریس فردی بسیار خوش قلب است. او به مردم جهان (وستروس) رفاه و صلح هدیه خواهد داد. همان طور که به برده ها آزادی هدیه داد.
    در پایان داستان او به نگهبانان شب و جان اسنو کمک می کند و با آدر ها و ارتش مردگانشان می جنگد. او همه مردم را با استفاده از اژدهایانش نجات می دهد. او یک فرشته است که دیو (وایت واکر ها ) را نابود می کند.

دیدگاه دوم

دنریس به اندازه آدر ها خطرناک است(خواهد شد) و به اندازه آن ها صدمه خواهد زد. در پایان داستان، او و اژدهایانش دشمن بشر خواهند بود(مثل آدر ها)
    دنریس شاید فردی خوش قلب باشد و نیت خیری داشته باشد. اما او باعث زجر مردم زیادی شده و باعث زجر مردم زیادی خواهد شد.

نظر من :

دنریس یک فاتحِ. بلد نیست حکومت کنه. بلایی به سر مرینی ها آورد که خودشون اومدن گفتن ما می خوایم دوباره برده بشیم! کسی که نمی تونه به یک شهر حکومت کنه چطوری می خواد به یک قاره حکومت کنه؟
    تیریون هست. اما شما فکر می کنید دنریس حاظره به حرف های تیریون گوش بده و با دشمنانش مذاکره کنه و باهاشون به توافقی برسه؟
    دنریس قضاوت بسیار ضعیفی داره. یادتونه یک بار یک برده سابق رو به خاطر این که یکی از پسران هارپی رو بدون دادگاه اعدام کرده بود، بدون دادگاه اعدام کرد؟

حمله اون به وستروس یک فاجعه برای مردم وستروس خواهد بود.
    فکرشو کنید! ارتش دوتراکی ها تو وستروس! عروسی دتراکی رو به خاطر دارید؟ مردمی که عروسیشون اینطوریِ حمله نظامیشون چطوری خواهد بود؟

سخنان بانوی قرمز جدید سریال رو به یاد بیارید. " اژدهایان ناباوران رو با آتششون خالص می کنن و گناهانشون رو پاک می کنن "

این داستان هیچ وقت درباره نبرد "خیر" و "شر" و آدم خوبه و آدم بده نبوده. شخصیت ها همه خاکستری هستند. این که در پایان دنریس به عنوان آدم خوبه آدر ها که آدم بدِ هستن رو شکست بوده و همه چیز به خوبی و خوشی تموم شه خیانتی به داستانِ و با روحش تضاد داره.

برای مردم عادی وستروس، دنریس و اژدهایانش به اندازه آدر ها خطرناک و قدرت مند هستند(خواهند شد)
    ارتباط بین اژدهایان دنریس و خود او با آتش مانند ارتباط آدر ها با یخ است.

من فکر می کنم هدفی که در پایان داستان دنبال می شه به دست آوردن تعادل ِ . یعنی انسان ها سعی می کنن اژدهایان دنریس و آدر ها رو نابود کنن. و فقط در این صورت به پایداری نسبی در جهان می رسیم.
    دنریس به طور ذاتی پلید نیست، اما صدمه زیادی زده و صدمه زیادی می زنه و باید متوقف شه.

(دیدگاه ها بسیار رادیکال هستند. از عمد بوده)
    من نظرم رو گفتم، خوشحال می شم شما هم نظرتون رو بگید.
    امیدوارم بتونیم بحث و گفتگو خوبی در این باره با هم داشته باشیم.

نظرسنجی: اگر 1 به معنای موافقت کامل با دیدگاه اول و 7 به معنای موافقت کامل با دیدگاه دوم باشد، بین 1 تا 7 عددی رو انتخاب کنید.