برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11
    Bad things are coming
    سپاس
    21,982
    از این کاربر 49,563 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

Cunk on Earth || روایتی تازه از همه چیز

Cunk on Earth

Creator : Charlie Brooker
    Starring
    Diane Morgan
    Genre : Mockumentary
    Country of origin : United Kingdom
    Original language : English
    release : September 19, 2022

Cunk on Earth ، آخرین نمونه از شاهکارهایی ست که با سبک مستندنمایی ساخته و پخش میشوند. این سبک در بعضی از بهترین کمدی های چندین سال اخیر از جمله آفیس و مدرن فمیلی به کار گرفته شد و نتیجه فوق العاده بود.
    اما نوع دیگری از این سبک وجود دارد که بیش از پیش به مستند شبیه است و کمتر مورد استفاده قرار گرفته است.
    از نمونه های موفق این مدل میتوان به How To with John Wilson و شوی گفتگو محور Between Two Ferns اشاره کرد.

محور و اصلِ اساسیِ این سریال "دایان مورگن" کمدینِ قدرنادیده بریتانیایی ست.

مورگن در هر سریالی که ایفای نقش کرده از Motherland گرفته تا After Life، جذابیت اصلی سریال بوده و با تسلط کاملی که در بازی اش دارد بیننده را مجذوب میکند.
    او بالاخره با کاراکتر "فیلومینا کانک" توانسته به حقش برسد و با یک بازی درخشان نام خود را بر سر زبان ها بیاندارد.

مورگن با تسلطی مثال زدنی روبروی تعدادی از درخشان ترین استعداد ها و دانشمندانِ حالِ حاضرِ دنیا مینشیند و با سوالاتی بی ربط، مضحک و غافلگیر کننده آنها را به چالش میکشد.

چالشی که مطمئنا پیش از این تجربه نکرده اند و پس از این نیز تجربه نخواهند کرد.

Cunk on Earth تجربه منحصربفردی ست که اگر آن را از دست بدهید ضرر کرده اید.
    چارلی بروکر یکی از جذاب ترین نام های صنعت تلویزیون است.
    او با خلاقیتی مثال زدنی از Black Mirror تا A Touch of Cloth و حالا با Cunk on Earth سازنده ی تعدادی از بهترین نام های دو دهه اخیر این مدیوم بوده است.

خلاصه داستان
    فیلومینا کانک، تاریخِ بشر را برای شما توضیح خواهد داد.

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,727
    از این کاربر 19,988 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Cunk on Earth || روایتی تازه از همه چیز

آخ آخ دمت گرم من واقعا میخواستم راجع به این سریال صحبت کنم ولی نمی‌کشید (: یه چند تا سریال قبل از این هم هست فکر کنم همین سبک رو واسه تاریخ بریتانیا پیاده کردن اونام خوبن این خانم هم واقعا بهش میرسه خیلی فکر کردم کجا دیدمش یادم اومد بالاخره دو تا سریالی که اون لا به لا معرفی کردی هم بیستند واقعا به قول میکادو از پشت جذاب تری بیتوین یه خرده زهرماری تره ولی خب مزایای خودش رو داره ویلسون عالیه کلا تاپیک ردیفیه نه خسته کاکو. از الان بهت بگم یکی پیدا میشه اینو با فرندز مقایسه می‌کنه به این برکت ببین کی گفتم

3. 14 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

من توی اینستاگرام یه تیکه از سریال دیدم واقعا عالی بود دنبال اسمش بودم ببنیم
    دستت درد نکنه
    یه برنامه امریکایی هم هست طنز بازیگر فیلم خماری مجریش هست، یه زره تپل با ریش،
    سیاست مدارها و سلبریتی ها رو میاره مسخرشون میکنن، اونم عالیه متاسفانه اسمش نمیدونم
    اگه کسی میدونه یا دیده راهنمایی کنه
    مگر من ! من میشوم بی ت و

5. 7 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,727

نقل قول نوشته اصلی توسط Daisy نمایش پست ها
    من توی اینستاگرام یه تیکه از سریال دیدم واقعا عالی بود دنبال اسمش بودم ببنیم
    دستت درد نکنه
    یه برنامه امریکایی هم هست طنز بازیگر فیلم خماری مجریش هست، یه زره تپل با ریش،
    سیاست مدارها و سلبریتی ها رو میاره مسخرشون میکنن، اونم عالیه متاسفانه اسمش نمیدونم
    اگه کسی میدونه یا دیده راهنمایی کنه
    Between Two Ferns اسمشه وجذابه. فکر کنم به سبک این سریال نزدیک تره، یه قسمتی داره بیتوین با حضور بردلی کوپر جنجالی ترینشه ولی من اپیزود Oscar buzz رو به خاطر میهمانانش بیشتر دوست داشتم
    این سریال میاد همون موقعیت ها رو با آدم های کاملا جدی انجام میده و ری اکشن ها بی نظیره
    راجع به یه سریال دیگه هم توی متن حرف زده شده و به نظرم اونم لیاقت توجه رو داره. How to with John wilson هم از اون سریال‌هاست که با یه قسمت درگیرش می‌شید.
    این پست و این یکی میتونه یه دیدی از سریال بهتون بده.
    یدونه هم هومن معرفی کرده اونم به نظرم خوبه ولی فکر نکنم بشه به اینها ربطش داد.

7. 7 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016
    از این کاربر 45,735 بار در 2,817 پست سپاس گزاری شده

شخصیت «کانک» توی Charlie Brooker's Weekly Wipe خلق شد، بعد که دیدن خیلی طرفدار پیدا کرده، براش قسمت‌های ویژه منتشر کردن. یه قسمت دربارۀ «کریسمس» بود، یه قسمت دربارۀ «شکسپیر». بعد چندتا سریال هم ازش ساختن که آخری‌ش همین دربارۀ »کرۀ زمین» بود که نتفلیکس حق پخش‌ش رو به دست آورد و تازگی منتشرش کرده که باعث شده بیوفته سر زبون‌ها.

ساشا بارون کوهن هم چند سال پیش یه همچین سریالی ساخت به اسم Who Is America، که البته اون بیش‌تر به دوربین مخفی می‌خورد. هرچند عجیب این‌جاست که توی اون موقعیت‌های کاملاً جدی، چطوری خودشون خنده‌شون نمی‌گیره :))

طنز بریتیش در عالی‌ترین حالت خودش.

9. 7 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    90
    از این کاربر 1,048 بار در 154 پست سپاس گزاری شده

حیف که زیرنویس فارسی فقط اپیزود اول اومده و مترجمش ادامه نمیده

11. 4 کاربرِ زیر از mehrdad_dvd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,727

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_dvd نمایش پست ها
    حیف که زیرنویس فارسی فقط اپیزود اول اومده و مترجمش ادامه نمیده
    من نمیدونم مترجم ش کی بوده ولی کلا اگه اسم و رسم دار نیست زیاد تفاوتی نمیکنه، این سریال و طنزش مترجم کاربلد میخواد مثلا یه سری تیکه ها میندازه جدی جدی مستترند، یه دو ساعتی باید سرچ بزنی شاید اونوقت هم متوجه نشی در نتیجه فکر کنم بدی ترنسلیت و توی این سایت های هماهنگ کننده زیرنویس وارد کنی بهتره من حداقل ۶۰ درصد تیکه ها و جک هاشو نمی‌گیرم بعد مدام سرچ میکنم شاید یه ۱۰ درصد جبران میشه میزان اطلاعات زیادی نیاز داره، فکر نکن داره سر به سرشون می‌ذاره و الکی رد میشه هر سوالش مفهوم داره و جوابهای اونا هم جالبه، به قول هومن طنز بریتیش در عالی ترین حالت خودش، کلا هومن اگه ساب زد براش با زیرنویس ببینید وگرنه همینجوری ببینید چون فکر نکنم بشه تیکه های سنگینش رو گرفت، حالا این نظر منه...

13. 9 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    90
    از این کاربر 1,048 بار در 154 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    من نمیدونم مترجم ش کی بوده ولی کلا اگه اسم و رسم دار نیست زیاد تفاوتی نمیکنه، این سریال و طنزش مترجم کاربلد میخواد مثلا یه سری تیکه ها میندازه جدی جدی مستترند، یه دو ساعتی باید سرچ بزنی شاید اونوقت هم متوجه نشی در نتیجه فکر کنم بدی ترنسلیت و توی این سایت های هماهنگ کننده زیرنویس وارد کنی بهتره من حداقل ۶۰ درصد تیکه ها و جک هاشو نمی‌گیرم بعد مدام سرچ میکنم شاید یه ۱۰ درصد جبران میشه میزان اطلاعات زیادی نیاز داره، فکر نکن داره سر به سرشون می‌ذاره و الکی رد میشه هر سوالش مفهوم داره و جوابهای اونا هم جالبه، به قول هومن طنز بریتیش در عالی ترین حالت خودش، کلا هومن اگه ساب زد براش با زیرنویس ببینید وگرنه همینجوری ببینید چون فکر نکنم بشه تیکه های سنگینش رو گرفت، حالا این نظر منه...
    با این اوصاف پس ترجمه اش دست هومن عزیز میبوسه...کاش استارت بزنه و مثل همیشه کار درجه یک تحویل بده

15. 2 کاربرِ زیر از mehrdad_dvd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,982
    از این کاربر 49,563 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

نکته مهم درباره این سریال اینه که نباید به عنوان یه مستند علمی بهش نگاه کرد ولی در عین حال کلیت قضیه رو بخوبی و به زبان طنز و در بهترین حالت توضیح میده.

همه ی جذابیت سریال به کاراکتر فیلومینا و بازی درخشانِ دایان مورگن وابسته س که این کار رو بهترین شکل انجام داده.

روند وقایع با توجه به تایم و محدودیت قسمت ها خوب بود و این وسط کنایه های خوبی هم به خیلی ها زد البته اگر بگیرن

قسمت fate-off خوب نبود و باتوجه به محتواش انتظارشو هم داشتم، نتونست اونجوری که باید حرفشو بزنه. پتانسیل کمیکِ زیادی توی این بحث هست ولی خب مث باقی مسائل اگر حرفی بزنی سریعا محکوم میشی و تمام.

در مجموع این سریال میتونه هم سرگرم کننده و خنده دار باشه و هم ما رو درباره یه اتفاق تاریخی یا یه مفهوم کنجکاو کنه؛ ولی هیچوقت به فیلومینا کانک اعتماد نکنید.

پ ن1:
    بین همه دانشمندا به فیلسوف دقت کنید، تنها کسیه که سوالِ فیلومینا رو کاملا جدی میگیره و بهش فکر میکنه. همین یکی از بهترین نتایج دیدن این سریاله، فلسفه علمِ نجات بخشیه که توی "عصر انسانهای احمق" خیلی به کار میاد.
    پ ن2:
    اروینگ فینکل هم عالی بود این مرتیکه رو تاریخِ بین النهرین نشسته. نصف بیشتر تاریخ بین النهرین توی موزه لندن در اختیار ایشونه. پس عملا اگر خواستید چیزی از اولین تمدن بشری و یا ایرانِ پیش از آریایی ها بدونید، باید ایشونو ببینید.
    پ ن3:
    اون پروفسور نظامیه هم عالی بود، بهترین سکانس سریال آخر اپیزود چهار بود.

17. 10 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,727

نمیدونم چقدر علاقه‌مند به ادامه این بحث باشید ولی اتفاقاتی که منجر به تسلیم ژاپن شد دو روایت پرطرفدار داره 1- نگاهی اخلاقی به انفجار اولین و دومین بمب اتم 2- نگاه مقایسه‌ای به نتایج حاصل از عدم استفاده از بمب اتمی.
    خب اولی که معلومه خیلی طرفدار داره و از اون پروسه‌ای بوجود میاد که هیولای جهانخوار رو تولید میکنه و ژاپن رو اگه قربانی این اتفاق معرفی نکنه از تمام اعمالشون از جنگ منچوری تا اعلام تسلیم چشم‌پوشی میکنه. دومی ولی یه خرده مهجورتره شاید نشه اونقدر راحت توی پوزیشن دفاع ازش نشست مخصوصا به خاطر اینکه نگاه اول در زمینه نبرد روایت‌ها از نگاه دوم گوی سبقت رو ربوده. ولی یه ذره بیشتر که بخونید متوجه می‌شید که استدلال‌ها در این بخش میتونه منطقی تر بنظر برسه هر چند بازم میگم نگاه اول همه‌گیر تره. مثلا تیتر تسلیم ژاپن به همراه رقص را می‌توان شادی برای پایان جنگ و کشتار ناشی از آن نامید یا شادی برای غلبه بر ملتی با استفاده از مخرب‌ترین نیروها... این که کدام روایت بتواند بر احساسات شما چیره شود یا گره‌ذهنی‌تان را باز کند تنها به مطالعه بیشتر نیاز دارد... هر چند به مزاح ولی کانک سعی داره اولی رو بولد کنه و ظاهرا دوستان نیز طالب‌آنند(:

19. 7 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین