برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 13 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 124
    Bad things are coming
    سپاس
    21,983
    از این کاربر 49,564 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

The Last of Us ||| گفتگو و بحث پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه The Last of Us که اپیزودهای آن از پانزدهم ژانویه 2023 (یکشنبه بیست و پنجم دیماه 1401) از شبکه HBO منتشر می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,727
    از این کاربر 19,988 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Last of Us ||| گفتگو و بحث پیرامون فصل اول

Inside TLoU که معمولا به اتفاقات اون اپیزود می پردازه و از کانال یوتیوب سریال پخش میشه. البته فکر کنم یکی از دوستان حواشی توییتی که بعدها منجر به یک صفحه ردیت درباره اظهارنظر خالقان سریال شد رو قبلا توی چت باکس به اشتراک گذاشته بود.

مقایسه بازی و سریال
    تا جاییکه من میدونم از این ویدئوها برای سریال دو دسته هست دسته اول به صورت نقد و توضیح اپیزوده و دسته دوم ری‌اکشن‌ها توسط اون یوتیوبره (این دسته رو الکس معرفی کرده) اگه متریال خوبی پیدا کردید حتما به اشتراک بذارید.

tonight's the night
    سپاس
    19,352
    از این کاربر 1,743 بار در 138 پست سپاس گزاری شده

به عنوان کسی که عاشق سری بازی های Last of Us هست باید بگم که از قسمت اول کاملا راضی بودم.
    اصلا سریال دلیلی نداره وارد بحث علمی بشه چون تو منبع اقتباسشم وارد اینجور مباحث نشده، اصلا تو ذاتش نیست. همون چند دقیقه ی اول هم میتونست نباشه اصلا

نکته ای که باید به دوستانی که بازی رو تجربه نکردن بگم اینه که چیزی به اسم آدم بد یا گروه بد و خوب توی این اثر وجود نداره
    اکثر کارکتر ها اینجا خاکستری اند و این موضوع باعث خاص شدنش میشه.

برعکس خیلی ها که شاید سری دوم بازی رو دوست نداشتن ولی من از الان مشتاقم که داستان سریال پس از دو سه فصل به اتفاقات last of us 2 هم بپردازه.
    باید دید آیا HBO حاضره همچین ریسکی کنه یا نه

امتیاز قسمت اول 9/10

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

اپیزود دوم همه چیز داشت. بوستون آخرالزمانی فوق العاده بود. جلوه ها و به خصوص طراحی صحنه بی نظیر.

یه نکته هم بگم. لست آف آس چند نوع زامبی مختلف داره. زامبی رانر اونایی هستن که سرعتشون بالا هست و مرحله ابتدایی بیماری هست. زامبی های استالکر که قایم میشن و غافلگیرانه حمله میکنن و توی دومین مرحله بیماری هستن. اینایی که توی موزه بودن زامبی های کلیکر بودن که مرحله سوم بیماری هست و با اینکه نمیتونن ببینن اما شنوایی بالایی دارن و خطرناک تر هم هستن. زامبی های بلوتر و شمبلر هم که جثه بزرگتری دارن توی مرحله چهارم بیماری هستن.

سکانس کلیکرا و گریم و شکل و شمایل وحشت آمیز و به خصوص صدای کلیک کردنشون عالی بود و قشنگ ترس به وجود مینداخت. این اپیزود از بهترین هایی بود که توی این ژانر دیدم. فضای آخرالزمانی و زامبی های خطرناک و کارکتر های آشفته و مضطرب. امیدوارم این روند ادامه داشته باشه تا اون حس اون فصل طوفانی twd رو یه دفعه دیگه تجربه کنیم.

5. 18 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The Lannisters Aren't The Only Ones Who Pay Their Debts
    سپاس
    143
    از این کاربر 311 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

من خودم طرفدار سریال واکینگ دد بودم و هیچ اپیزودی رو هم فست فوروارد نزدم ، حتی ناامیدکننده ترینهاشون رو...

اینجا و قبل از اینکه اصن ریتینگها و نقدهای سریال بیاد پیش بینی کردم که پوزۀ TWD رو بخاک میماله. برای من خیلی مهمه که فیلم یا سریالی که میبینم (بخصوص اگه براش عطش داشته باشم) دیالوگ یا سکانس زائد نداشته باشه و TLoU تو این زمینه بی نظیره.

بهرحال لست حتی در قیاس با بهترین فصول TWD ، هدفمندتره (از ابتدا قضیۀ درمان و سرمنشاء و... داره پیگیری میشه) ، خوش ساخت تره ، با وسواس بیشتری ساخته شده و هم بازیهای بهتری داره. فقط یچیز رو من از شخصی که بازی رو تمام کرده بود شنیدم که اِلی زیاد شبیه شخصیت بازیش نیست که اینم بنظرم با استعداد بالای بلا رمزی در بازیگری قابل جبرانه... در کل خیلی امیدوارم و از انرژی که برای سریال گذاشتم ، خوشحالم!

I Need You To Become The Man You Were Always Meant To Be. Not Next Year. Not Tomorrow. NOW ... i

7. 18 کاربرِ زیر از Orphée بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,903
    از این کاربر 8,004 بار در 808 پست سپاس گزاری شده

قسمت 2
    قسمت تقریبا کاملی بود و همه چیز داشت حتی لحظه های فان!
    سریال فعلا داره تاپ پیش میره ولی شاید بلا رمزی نتونه اونقدری که تو صحنه های فان خوبه تو صحنه های احساسی هم خوب عمل کنه.
    منتظر زامبی های بیشتر هستم
    9.5/10

9. 20 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dexter_171 نمایش پست ها
    به عنوان کسی که عاشق سری بازی های Last of Us هست باید بگم که از قسمت اول کاملا راضی بودم.
    اصلا سریال دلیلی نداره وارد بحث علمی بشه چون تو منبع اقتباسشم وارد اینجور مباحث نشده، اصلا تو ذاتش نیست. همون چند دقیقه ی اول هم میتونست نباشه اصلا

نکته ای که باید به دوستانی که بازی رو تجربه نکردن بگم اینه که چیزی به اسم آدم بد یا گروه بد و خوب توی این اثر وجود نداره
    اکثر کارکتر ها اینجا خاکستری اند و این موضوع باعث خاص شدنش میشه.

برعکس خیلی ها که شاید سری دوم بازی رو دوست نداشتن ولی من از الان مشتاقم که داستان سریال پس از دو سه فصل به اتفاقات last of us 2 هم بپردازه.
    باید دید آیا HBO حاضره همچین ریسکی کنه یا نه

امتیاز قسمت اول 9/10
    دقیقا منم عاشق بازیشم و حتی دومی رو بیشتر دوست داشتم - فقط یه چیزیش رو دوست نداشتم
    واقعا هیچ دلیلی وجود نداره که بیاد به علت بیماری و این چیزا بپردازه چون اصل داستان چیز دیگه ایه
    توضیحی هم که اول قسمت یک داد، کافی کافی بود
    طبق چیزی که من خوندم گفتن که فصل اول برای سری اول بازیه و فصل دوم، قسمت دوم بازی رو پوشش میده

نقل قول نوشته اصلی توسط Orphée نمایش پست ها
    من خودم طرفدار سریال واکینگ دد بودم و هیچ اپیزودی رو هم فست فوروارد نزدم ، حتی ناامیدکننده ترینهاشون رو...

اینجا و قبل از اینکه اصن ریتینگها و نقدهای سریال بیاد پیش بینی کردم که پوزۀ TWD رو بخاک میماله. برای من خیلی مهمه که فیلم یا سریالی که میبینم (بخصوص اگه براش عطش داشته باشم) دیالوگ یا سکانس زائد نداشته باشه و TLoU تو این زمینه بی نظیره.

بهرحال لست حتی در قیاس با بهترین فصول TWD ، هدفمندتره (از ابتدا قضیۀ درمان و سرمنشاء و... داره پیگیری میشه) ، خوش ساخت تره ، با وسواس بیشتری ساخته شده و هم بازیهای بهتری داره. فقط یچیز رو من از شخصی که بازی رو تمام کرده بود شنیدم که اِلی زیاد شبیه شخصیت بازیش نیست که اینم بنظرم با استعداد بالای بلا رمزی در بازیگری قابل جبرانه... در کل خیلی امیدوارم و از انرژی که برای سریال گذاشتم ، خوشحالم!
    واقعا شبیه نیستن... الی یه قشنگی خاصی توی صورتش داشت و حتی وقتی بزرگ تر شد خیلی بهترم شد ولی بلا رمزی رو نظری ندارم!
    با این حال حس بدی نسبت بهش ندارم ، جز ظاهر تا الان حرکاتش خیلی شبیه به الی بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedporreza9 نمایش پست ها
    قسمت 2
    قسمت تقریبا کاملی بود و همه چیز داشت حتی لحظه های فان!
    سریال فعلا داره تاپ پیش میره ولی شاید بلا رمزی نتونه اونقدری که تو صحنه های فان خوبه تو صحنه های احساسی هم خوب عمل کنه.
    منتظر زامبی های بیشتر هستم
    9.5/10
    منم نگران صحنه های احساسیم

11. 13 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,983
    از این کاربر 49,564 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

دوم

اپیزود خوبی بود.

بعد از اون شروعِ ناامید کننده بالاخره نشون داد یه چیزایی هم توی چنته داره ولی هنوزم به پای اون همه تعریف و تمجید نرسیده.

سکانس اولِ اپیزود واقعا شاهکار بود. بخصوص اون چند دقیقه آخر و اون بازیِ طوفانی (عجب بازیگری).
    از همون اول خوب شروع شد.

سکانسِ بعد از تیتراژم عالی بود. دیالوگ خیلی مهمه و این سریال داره توی زمینه فیلمنامه هم کم کم بهتر میشه. سکانس ورود به موزه (چه انتخاب جالب و درستی) و اون صداگذاریِ محشر خیلی امیدوارم کرد به سریال.
    هیولاهای خوبی هم داره و برای ما هایی که هیچ پیش زمینه ای از بازی و داستان نداریم نحوه ورودشون و طراحی شون غافلگیر کننده و جذاب بود.

اما بهترین سکانس همون پایان بود. بخصوص نگاه آخر جوئل و اون بوسه ای که انتظار داشتیم اتفاق بیوفته و نیوفتاد و خب بعدش ...
    خیلی بی رحمانه و خشن بود، از جسارت سازنده ها خوشم اومد.

13. 17 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

قسمت دوم

این قسمتم دوست داشتم. توضیحات خیلی خوبیم اول این قسمت داد. آخرش هم که دردنااااااک ... توی خود بازی اینقدر ناراحت نشدم که سر این قسمت اذیت شدم. جول واقعا با بازی مو نمیزنه حتی به نسبت نارکوس که از پدرو پاسکال دیدم، اینجا خیلی تغییر کرده، خصوصا از نظر هیکل چون توی نارکوس خیلی لاغرتر بود و اینجا کاملا چه از نظر ظاهری و چه جثه مثل جوله. بگم از کلیکر ها که اونام عالین و چقدر قشنگ طراحیشون کردن، صدا گذاری و حس ترسی که توی بازی بود با سریال مو نمیزنه. به شدت مشتاق دیدن بلوتر و شمبلرها هستم!
    رت کینگم که فعلا سعادت دیدارش رو نداریم

15. 15 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,727
    از این کاربر 19,988 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

قسمت دوم

خب با توجه به اعتراض دوستان مبنی بر تعدد پست سعی کردم خودم رو کنترل کنم و اصلا نرم توی بحث‌. مثلا پرداختن به حواشی مختلف از جمله تفاوت بازی و سریال و شو‌های وابسته به سریال ... /:
    نکته مهم پادکست خوب سریاله که دلم نیومد نگم حتما گوش بدید.

اما غیر از خوبی و بدی اپیزود که دوستان به اونها پرداختند، انواع زامبی‌ها، شروع مناسب و رفرنس به قسمت۱، پایان خوب و حسرت بوسه و ... من یک نکته‌ای رو میخوام بگم سعی کردم دو سه تا از لوکیشن‌های سریال رو از روی نقشه بوستون پیدا کنم ولی موفق نشدم کلا جئولوکیت کردن کار هیجان انگیزیه (:
    مثلا اون موزه احتمالا جای دیگه‌ایه ولی اون State House واقعا وجود داره فقط من نتونستم خیابونی که او نما گرفته شده رو پیدا کنم که اونم احتمالا جلوه‌ویژه‌ست. پس بگم حسرت بوستون قدیم و جدید رو نخورید چون همش ویژه‌ست ولی ایکاش حداقل سریال رو می‌تونستند با شبیه‌سازی دقیق محیط بوستون دربیارند اونوقت یه Interactive Map درست و حسابی از سریال درمیاوردند و این خودش شاید منبع درآمد می‌شد...بگذریم

فوربز با یه دید آماری اومده جهش بیننده بین قسمت اول و دوم سریال رو مورد توجه قرارداده، حالا نکته مهم چیه؟ اینکه پایلوت تقریبا با تبلیغات مداوم و بی سابقه ۳ هفته‌ای پخش شد و شبکه انتظار رکوردشکنی در شب پخش رو داشت اما به ظاهر حتی با پخش از طریق سیستم‌های جدید مثل اپ و ... به علاوه‌ی همون سیستم‌های قدیمی، نتونستند رکورد خودشون رو بزنند. نکته اینه که آمارها متفاوتند مثلا ۱۰ میلیون بار تماشا در روز اول خاندان اژدها (منبع اسکرین‌رنت) که بعضی سایت‌ها اعلام می‌کنند تجمیع و آمارگیری در روزهای بعد از پخشه، ولی در همون ساعت پخش و طبق آمار شبکه، شکل پایین رکوردهای جذب بیننده در سیستم پخش جدید وقدیم HBO رو نشون میده.++

حالا دقیقا چه اتفاقی افتاده؟ خب شکل بالا آمار بیننده در شب پخش در آمریکا رو شامل میشه ولی فوربز با استفاده از آمار وارنر به میزان جهش بیننده بین دو قسمت پرداخته که این نکته بسیار جالبیه. فقط دو سریال پخش شده در فرمت جدید تونستند از این آمار سربلند بیرون بیان و این زمانی مهم میشه که بدونید الگوریتم بررسی موفقیت یا شکست سریال توسط سیستم پخش استریم‌ها با چه روشی محاسبه میشه. اینجا می‌تونید جزئیات بیشتری پیدا کنید.

این داده بسیار مهمه یعنی شما به دو صورت می‌تونید تحلیلش کنید. اول بگید اثرگذاری تبلیغات بر روی موج‌ اول بیننده (منتقدها، سایت‌های معروف، شبکه‌های اجتماعی و طرفداران بازی و سریال‌بین‌ها) مثبت بوده(۴.۷ میلیون بیننده برای پایلوت) و موج دوم تبلیغات که توسط همون موج اول تشکیل شده بیننده‌ی یه‌خورده شکاک‌تر رو آورده به سبد تماشا و به نظرم این بخش بسیار مهم‌تره. دوم اینکه بگید همون تبلیغات اولیه این موفقیت رو بوجود آورده.
    درباره مورد اول، اگه یادتون باشه یه پارامتری نتفلیکس داشت با عنوان Adjusted View Share توی این پارامتر در واقع تماشاگرای همیشگی استریم مهم نیستند بلکه اونایی مهم‌ند که اکانت دارند ولی سراغ این سریال نمیان در واقع استریم با استفاده از شبکه طرفداران سریال یه موجی بوجود میاره که بیننده منفعل ترغیب میشه به دیدن این سریال(نکته مهم دقیقا تکرار الگوی اسکوییدگیم هست). حالا اگه آمار تا به اینجای وارنر رو نگاه کنید طی همین چند روز نزدیک به ۱۸ میلیون بار این اپیزود تماشا شده یعنی ۴ برابر قسمت پایلوت در شب اول، حالا به نظرم متوجه بشید چرا استریم‌ها حداکثر تلاششون رو می‌کنند که به اصطلاح فن‌بیس سریال رو نه تنها تشکیل بدند بلکه با استفاده از ابزار تبلیغات مدام اونها رو گسترش بدن و الگوریتم‌های این عمل رو هم بصورت رازی برای خودشون نگه دارند...
    اگه یادتون باشه توی تاپیک برخورد بهتون گفتم پارامتر دیگه میزان وفاداری بیننده به اپیزودهای مختلفه. سریال‌های HBO در دوران طلایی و بعد از اون رو بررسی کنید روند بیشترشون نزولیه غیر از گات، سوپرانوز و Six Feet Under که بسیار برام جالب بود. اما نکته دیگه این بود که میانگین تماشاگرای HBO بعد از ددود همواره کم شده و سریال به سریال این رقم برای فصل اول کاهشی بوده تا همین سریال پس با این حساب به جرات میشه گفت سریال خوبیه و داره HBO رو به روزای خوبش برمیگردونه...

17. 22 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,340 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

سریال از هر نظر شاهکاره به نظرم. یعنی نمیشد بد بشه این سریال. راهی واسه بد شدنش نبود. نویسنده و شورانر کریگ مزین ( چرنوبیل ) و نیل دراکمن ( خالق بازی ) . شبکه اچ بی او. منبع سریال هم که موجوده فقط یه اقتباس قوی میخواست . بودجه هم که کم نزاشتن. تنها موردی که من رو یه ذره اذیت میکنه بازیگر الی ( بلا رمزی ) هست که اصلا به دلم نمیشینه. نه خوشگله نه به اون شکل با استعداد. داره نون گیم آف ترونز و اون صحنه ای که فک کنم توی شمال و جلوی شمالی ها از جان دفاع کرد رو میخوره. از همونجا محبوب شد و این نقش هم بدون شک به همین خاطر بهش دادن.

داشتم رزومه کریگ مزین رو میدیدم ، از این همه پیشرفت دهنم باز مونده. نویسنده فیلم های واقعا مزخرف scary movie 3،4 / identity thief / the hangover 3 و چندتا آشغال دیگه بوده و یه دفعه میاد چرنوبیل رو میسازه الانم تو این سریال داره میترکونه. نشون داد چرنوبیل اتفاقی نبود

19. 10 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 13 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین