برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 14
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,719
    از این کاربر 19,984 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

Better Call Saul | بحث اپیزودیک | فصل ششم ، اپیزود دوم

Season 6 Episode 02

خلاصه داستان : ناچو با واقعیت‌های تلخ روبرو می ‍شود. گاس سوء‌ظنـ ش را بررسی می‌کند...

نویسنده :
    Tom Schnauz & Ariel Levine
    کارگردان :
    Vince Gilligan
    تاریخ پخش : April 18, 2022 (29 فروردین 1401)
    برای اطلاعات بیشتر در مورد فصل ششم سریال، پیش بینی ها و نظرات کاربران میتوانید به تاپیک های زیر مراجعه کنید...

2. 19 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    547
    از این کاربر 1,166 بار در 124 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Better Call Saul | بحث اپیزودیک | فصل ششم ، اپیزود دوم

اول از همه باید بگم دم همه ی بچه هایی که زیرنویسو انقدر سریع ریلیز کردن گرم. من حدودا ساعت ۱۰ صبح دیدم زیرنویس اپیزود اول اومده و سوپرایز شدم حقیقتا.

هر دو اپیزود رو پشت سر هم دیدم و باید بگم طبق معمول فقط لذت بردم. ریتم نسبتا تندی داشتن هر دو قسمت جوری که همه ی شخصیت ها کاملا درگیر مشکلات بزرگشونن و این نشونه ی خوبیه برای اتفاقای بسیار هیجان انگیز قسمتای آتی.

تو اپیزود دوم یجورایی این حس بهتون دست میده که فصل آخر کیم وکسلر شخصیت اول سریال میشه (فکر کنم تو یکی از نقدا هم همچین چیزی نوشته شده بود). یجورایی این چرخش کاراکتر توی کیم برامون جذاب تر از خود سال ه. از استایل جدید و دارک کیم که شبیه سال شده تا بلایی که آخر اپیزود ۲ سر کتلمن ها اورده و سال این وسط مطلقا سکوت کرده میشه حدس زد کیم وکسلر حتی سیاه تر از سال میخواد پیش بره. از هملین شروع کرده و یکی یکی میخواد پوست از سر همه بکنه.

خیلی چیز بیشتری نمیشه گفت. انقدر این سریال شسته رفته و حساب شده پیش میره که تقریبا هیچ نکته ی مبهمی بجا نمیذاره. آها راستی، یادمه خیلیا میگفتین سکانس اول اپیزود اول همون ریتم سیاه سفید فصلای قبلی رو تکرار میکنه ولی خب گول خوردیم‌ نشون دادن اون همه شکوه و لاگژری بودن خونه ی سال گودمن (+ دیدن دو تا قرص یکیش وی*ا*گرا و اون یکی هم برای کنترل ادرار)‌ برام هیجان انگیز بود.
    http://screenprism.com/assets/img/article/mepris-11-g.jpeg

4. 16 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,979
    از این کاربر 49,550 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

Wolves and Sheep

کیم و جیمی:
    لامصب دیگه حتی مث هم لباس میپوشن

به ناراحتی/غافلگیری/افسوس/ترس جیمی توی سکانس آخر دقت کنید، محشر بود آقا محشر.
    هیچوقت قرار نبود اینجوری بشه ولی شد، کیم داره حتی از جیمی هم جلوتر میزنه. فصل قبلی شاید به نظر میومد که کیم و جیمی دارن شبیه به هم میشن و همین اتفاق هم افتاد ولی اینجا و آخر پریمیر فصل آخر شاید بزرگترین غافلگیری اتفاق افتاد.

کیم خیلی بی رحم تر از جیمیه، قانون برای کیم یه سلاح کشنده س و به صغیر و کبیر هم رحم نمیکنه در حالی که جیمی فقط دنبال یه کم انتقام (اونم نه اینطوری) و یه کم شیادی کردنه.
    سکانس گفتگوی کیم و جیمی شب قبل نمونه کامل این تفاوت بزرگ بود. کیم تا فهمید که جیمی داره با خودش پول میبره تا با شیرین زبونی قضیه رو ختم به خیر کنه گفت منم میام و اومد و به جای هویچ، چماق خطرناکی شد که خیلی ترسناک بود.

میدونید چه کسی توی دنیای BB همچین چرخش شخصیتی داشت؟ خب اگر درست حدس زده باشید حتما عاقبتش رو هم میدونید.
    مایک:
    مایک توی هر دو سریال دنیال جبران بی ملاحظگی ایه که در حق پسرش انجام داد. اول ناچو و آخرشم جسی (به ترتیب دیگه). اینکه مایک آخرش موفق میشه یا نه کاملا غیرقابل پیش بینیه ولی اونچه که مهمه اینه که این وسط گاس آدم بده نمیشه. چون اگر میشد مایک و گاس توی BB کنار هم نمیبودن.

گاس:
    گفته بودم گاس خیلی باهوشتر از اینهاست و توی اون سکانس درخشان دیدیم که حدسم درست بوده.
    چیزی که هست اینه که همیشه نقشه های گاس درست پیش میرن ولی این بار حریف قدری داره و البته این گاس فرینگ اون گاس فرینگ BB نیست. اونجا رییس بزرگ بود ولی اینجا هنوز حتی از سالامانکا هم ضعیف تره. و همین باعث دستپاچگیش شده.

توی این دستپاچگی و ترس تصمیمی گرفت که مایک اونو وتو کرد و این نکته مهمیه. شاید همین وتوی مایک عواقب سنگینی داشته باشه و شایدم بهترین تصمیم عمر گاس باشه.

لالو:
    این لالویی که من دیدم داد میزنه که قراره بمیره

قراره با مدرک بره سراغ کارتل و گاس رو زمینگیر کنه که خب اینقدر میدونیم که این اتفاق نمیوفته. پس باید یه اتفاقی در مورد مدرک بیوفته و البته من فکر نمیکنم این مدرک ناچو باشه.

ناچو:
    اون سکانس فرارش از دست دوقلو ها عالی بود ولی توی دنیای BB اینجوری نمیشه دووم اورد. باید یه حرکتی انجام بده، شاید مکالمه ش با گاس اون برگ برنده باشه که زنده نگه اش داره.

پ ن 1:
    هنوزم معتقدم اون صدای مایک نبود و والتر بود

نامسلمونا صدای مایکو با فوتوشاپ تغییر دادن فکر میکنن ما نفهمیدیم.

پ ن 2:
    دیدین چقدر تریلر ها گول زننده و قالتاق بازی بودن. اینا رو من سالهاست میشناسم، نم پس نمیدن و کارشون گمراه کردن ملته

6. 17 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    547

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها

Wolves and Sheep

کیم و جیمی:
    لامصب دیگه حتی مث هم لباس میپوشن

به ناراحتی/غافلگیری/افسوس/ترس جیمی توی سکانس آخر دقت کنید، محشر بود آقا محشر.
    هیچوقت قرار نبود اینجوری بشه ولی شد، کیم داره حتی از جیمی هم جلوتر میزنه. فصل قبلی شاید به نظر میومد که کیم و جیمی دارن شبیه به هم میشن و همین اتفاق هم افتاد ولی اینجا و آخر پریمیر فصل آخر شاید بزرگترین غافلگیری اتفاق افتاد.

کیم خیلی بی رحم تر از جیمیه، قانون برای کیم یه سلاح کشنده س و به صغیر و کبیر هم رحم نمیکنه در حالی که جیمی فقط دنبال یه کم انتقام (اونم نه اینطوری) و یه کم شیادی کردنه.
    سکانس گفتگوی کیم و جیمی شب قبل نمونه کامل این تفاوت بزرگ بود. کیم تا فهمید که جیمی داره با خودش پول میبره تا با شیرین زبونی قضیه رو ختم به خیر کنه گفت منم میام و اومد و به جای هویچ، چماق خطرناکی شد که خیلی ترسناک بود.

مایک:
    مایک توی هر دو سریال دنیال جبران بی ملاحظگی ایه که در حق پسرش انجام داد. اول ناچو و آخرشم جسی (به ترتیب دیگه). اینکه مایک آخرش موفق میشه یا نه کاملا غیرقابل پیش بینیه ولی اونچه که مهمه اینه که این وسط گاس آدم بده نمیشه. چون اگر میشد مایک و گاس توی BB کنار هم نمیبودن.

گاس:
    گفته بودم گاس خیلی باهوشتر از اینهاست و توی اون سکانس درخشان دیدیم که حدسم درست بوده.
    چیزی که هست اینه که همیشه نقشه های گاس درست پیش میرن ولی این بار حریف قدری داره و البته این گاس فرینگ اون گاس فرینگ BB نیست. اونجا رییس بزرگ بود ولی اینجا هنوز حتی از سالامانکا هم ضعیف تره. و همین باعث دستپاچگیش شده.

توی این دستپاچگی و ترس تصمیمی گرفت که مایک اونو وتو کرد و این نکته مهمیه. شاید همین وتوی مایک عواقب سنگینی داشته باشه و شایدم بهترین تصمیم عمر گاس باشه.

لالو:
    این لالویی که من دیدم داد میزنه که قراره بمیره

قراره با مدرک بره سراغ کارتل و گاس رو زمینگیر کنه که خب اینقدر میدونیم که این اتفاق نمیوفته. پس باید یه اتفاقی در مورد مدرک بیوفته و البته من فکر نمیکنم این مدرک ناچو باشه.

ناچو:
    اون سکانس فرارش از دست دوقلو ها عالی بود ولی توی دنیای BB اینجوری نمیشه دووم اورد. باید یه حرکتی انجام بده، شاید مکالمه ش با گاس اون برگ برنده باشه که زنده نگه اش داره.

پ ن 1:
    هنوزم معتقدم اون صدای مایک نبود و والتر بود

نامسلمونا صدای مایکو با فوتوشاپ تغییر دادن فکر میکنن ما نفهمیدیم.

پ ن 2:
    دیدین چقدر تریلر ها گول زننده و قالتاق بازی بودن. اینا رو من سالهاست میشناسم، نم پس نمیدن و کارشون گمراه کردن ملته
    کجا صدای والتر بود؟‌ یکم بیشتر توضیح میدی من آخر متن قشنگت یهو واشر سوزوندم.

8. 7 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,979
    از این کاربر 49,550 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط l-lamidreza نمایش پست ها
    کجا صدای والتر بود؟‌ یکم بیشتر توضیح میدی من آخر متن قشنگت یهو واشر سوزوندم.
    سلام

توی اولین تریلر این فصل یه جمله ای بود (15 ثانیه مونده به پایان تریلر) که خیلی شبیه به صدای والتر بود و اونموقع خیلی سر و صدا کرد. توی قسمت دوم که پخش شد همون جمله ای که مایک به گاس میگه هست و خب معلوم شد که حدس طرفدارا اشتباه بوده و صدای مایکه.
    اونجا که میگه: it's not gonna go down the way you think it is

اما خودتم اون جمله رو چندبار گوش کن، بخش دومش عین صدای والتره.

10. 10 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,719

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها
    سلام

توی اولین تریلر این فصل یه جمله ای بود (15 ثانیه مونده به پایان تریلر) که خیلی شبیه به صدای والتر بود و اونموقع خیلی سر و صدا کرد. توی قسمت دوم که پخش شد همون جمله ای که مایک به گاس میگه هست و خب معلوم شد که حدس طرفدارا اشتباه بوده و صدای مایکه.
    اونجا که میگه: it's not gonna go down the way you think it is

اما خودتم اون جمله رو چندبار گوش کن، بخش دومش عین صدای والتره.

منم فکر میکردم صدای مایکه اینقدر امیر و کینگی گفتند من چندین بار گوش دادم و قانع شدم که هیچ مطمئن شدم صدای والتره بعدش یه دفعه وسط اپیزود دوم و صدای مایگ برگام رفت هوا و بگم هیچ نظری ندارم راجع به نظراتتون چون تو شوکم

12. 7 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,719

لعنت بهتون ذره ای نم پس نمیدند چقدر هی کلاف رو پیچیده‌تر می‌کنند...
    تقریبا مشخصه کیم داره تبدیل به مغز متفکر شکل‌گیری شخصیت سال میشه ولی اون تیکه از جیمی باقیمونده هی مقاومت میکنه و چقدر زیبا اینو نشون دادند. ولی کیم، ای وای کیم، چرا تغییر؟ کیم ساز مخالفه یعنی تو نمیدونی شنیدنش آزاردهندست برای عامه یا گوشنوازه برای اقلیت این همون نقطه‌ی شخصیتی تعریف نشده برای کیمه که به زودی میشه سیاهچاله‌ای که همه چیز رو درخودش فرو میبره ولی انگار سال از محدوده‌ی اون خارجه یا شاید توی نقطه ای دور از تاثیر اون به حیات خودش ادامه میده. ببینید فکر کنم 4 سال تا شروع اتفاقات بی.بی مونده و بعد از اون هم طی بحثی که با دوستان داشتیم انگار تایم لاین جین کمتر از یکسال از پایان بی.بی فاصله داره یعنی هر بلایی سر کیم و رابطه‌ش با جیمی میاد که منجر به نگه داشتن اون یادگاری میشه قبل از تایم لاین جینه. با این گرادیانی که کیم به سمت سقوط یا صعود پیش میره به نظرم اینجا باید تحسین کرد سازندگان رو که یه شخصیتی که در دنیای بی.بی حضور نداشته چقدر شاخ و برگ پیدا کرده و این حجم از داده راجع بهش میدونیم ولی نمیتونیم سرنوشتش رو تشخیص بدیم یعنی حتی با اینکه من میگم توی همین 4 سال سرنوشتش مشخص میشه ولی هنوز احتمال حضورش توی تایم لاین جین هم هست. کلا من گیج شدم کلپس کردم ...

​اینو کجای دلم بذارم؟ تو دیگه کی هستی؟ دنبال اینا میری برای چی؟
    خیلی دوست دارم یه بار یه قسمت از سریال رو دورهم ببینیم ولی امکان نداره غیر از حالت مجازی یه پلنی توی ذهنمه اگه یه خورده دیسکورد بیشتر یاد بگیرم شاید یه واچ پارتی گذاشتم چندتاییمون کنار هم یه قسمت از بخش دوم رو با هم دیدیم شایــــــــــــــــــــــ ــــــد

14. 13 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    547

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    لعنت بهتون ذره ای نم پس نمیدند چقدر هی کلاف رو پیچیده‌تر می‌کنند...
    تقریبا مشخصه کیم داره تبدیل به مغز متفکر شکل‌گیری شخصیت سال میشه ولی اون تیکه از جیمی باقیمونده هی مقاومت میکنه و چقدر زیبا اینو نشون دادند. ولی کیم، ای وای کیم، چرا تغییر؟ کیم ساز مخالفه یعنی تو نمیدونی شنیدنش آزاردهندست برای عامه یا گوشنوازه برای اقلیت این همون نقطه‌ی شخصیتی تعریف نشده برای کیمه که به زودی میشه سیاهچاله‌ای که همه چیز رو درخودش فرو میبره ولی انگار سال از محدوده‌ی اون خارجه یا شاید توی نقطه ای دور از تاثیر اون به حیات خودش ادامه میده. ببینید فکر کنم 4 سال تا شروع اتفاقات بی.بی مونده و بعد از اون هم طی بحثی که با دوستان داشتیم انگار تایم لاین جین کمتر از یکسال از پایان بی.بی فاصله داره یعنی هر بلایی سر کیم و رابطه‌ش با جیمی میاد که منجر به نگه داشتن اون یادگاری میشه قبل از تایم لاین جینه. با این گرادیانی که کیم به سمت سقوط یا صعود پیش میره به نظرم اینجا باید تحسین کرد سازندگان رو که یه شخصیتی که در دنیای بی.بی حضور نداشته چقدر شاخ و برگ پیدا کرده و این حجم از داده راجع بهش میدونیم ولی نمیتونیم سرنوشتش رو تشخیص بدیم یعنی حتی با اینکه من میگم توی همین 4 سال سرنوشتش مشخص میشه ولی هنوز احتمال حضورش توی تایم لاین جین هم هست. کلا من گیج شدم کلپس کردم ...

​اینو کجای دلم بذارم؟ تو دیگه کی هستی؟ دنبال اینا میری برای چی؟
    خیلی دوست دارم یه بار یه قسمت از سریال رو دورهم ببینیم ولی امکان نداره غیر از حالت مجازی یه پلنی توی ذهنمه اگه یه خورده دیسکورد بیشتر یاد بگیرم شاید یه واچ پارتی گذاشتم چندتاییمون کنار هم یه قسمت از بخش دوم رو با هم دیدیم شایــــــــــــــــــــــ ــــــد
    اون ماشین که دنبال کیم و سال رفته احتمالا لالو عه دیگه. دقت کنی لالو توی تیزرهای قسمت بعد سر میز نشسته و یحتمل روبروش کیم و سال ان. رفته دنبالشون چون میخواد مدرک گیر بیاره علیه گاس و این وسط وکیل می خواد.

در کل خودم الان فهمیدم اون سکانسی که لالو میره خونه ی کیم و سال تا ببینه سال اون روز تو بیابون چه اتفاقی براش افتاده چقدر تعیین کننده بود. اونجا قطعا لالو فهمید که سال همه ی حقیقتو نگفته و احتمالا میخواست همونجا بکشدش. این وسط توضیحات کیم به حدی قانع کننده و جذاب بود که لالو ترجیح داد جفتشونو نگه داره و ازشون استفاده کنه. من حدس میزنم لالو با کمک کیم و سال کارای خطرناکشو برای انتقام شروع می کنه.

16. 8 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    15
    از این کاربر 76 بار در 9 پست سپاس گزاری شده

تنها چیزی که راجع به سریال دوست ندارم اینه که واسه کیم یه backstory خوب ارائه نکردن تا بهتر بشه واکاوی‌ و ریشه یابی کرد علت‌ این‌ قوس شخصیتیشو. راجع به جیمی‌ همه چیز واضح و قابل درکه؛ ماجرای پدرش دل‌رحمی بیش از اندازش‌که جیمی‌اونو ضعف و بی‌عرضه‌گی تعبیر کرد. اینکه یه زمانی سلیپینگ جیمی بود و بعد هم‌رابطه‌ی پر تنشش با چاک.اما از کیم فقط یکی دو تا سکانس از گذشته و رابطه سردش با مادرش دیدیم و این رو فهمیدیم‌که تو یه شهر کوچیک‌ زندگی‌ میکرده و سودای زندگی کنونیش رو در سر داشته.
    درسته تاثیر جیمی رو کیم میتونه توجیه کنه قضیه رو اما بازم‌برای من‌یه سری چیزا راجع به کیم گنگن و قابل درک‌ نیستن اینکه میتونه انقدر تغییر کنه.

امکان‌نداره‌لالو باشه. دیدی که لالو‌ نخواست از‌مرز عبور کنه و برگشت.
    اون‌احتمالا از‌طرف‌هاوارد یا کلیف باشه.

18. 8 کاربرِ زیر از Alpachin0 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,295
    از این کاربر 1,815 بار در 201 پست سپاس گزاری شده

یه مسئله ای بود درباره دوقلوها اینا کلا یک کلمه حرف زده بودن تو طول سکانسهاشون؟ وقتی کلمه زنده رو گفت تو صحنه فرار ناچو, هرچی فکر کردم گفتم این اولین چیزیه که به زبون میاره تا حالا یا قبلنم حرف زدن این دو عزیز دل

20. 5 کاربرِ زیر از 125yahel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین