برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,534
    از این کاربر 90,666 بار در 4,567 پست سپاس گزاری شده

The Witcher:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل دوم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل دوم مجموعه The Witcher که اپیزودهای آن توسط سرویس Netflix از هفدهم دسامبر 2021 (جمعه 26 آذر 1400) منتشر می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,724
    از این کاربر 19,988 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Witcher:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل دوم

ذره ای حقیقت
    عجب داستان قشنگی بود شباهتش به دیو و دلبر و درست کردن ورژنی دوست داشتنی از اون قابل تحسین بود. هر چند واقعا نمیشه مشخص کرد کدوم ورژن قدیمی تره، نه اینکه داستان ویچر یا افسانه دیو و دلبر بلکه منشا شکل گیری و سرزمینی که بار اول این داستان در اونجا رشد کرده.

ذره‌ای حقیقت از کتاب آخرین آرزو و سومین داستان کوتاه آندژی ساپکوفسکی ـه. البته که داستان تغییر کرده و وجود سیری و مکالمات ورینا با اون قراره یکی از تغییرات عمده این فصل باشه ولی خب باید به سازنده ها اعتماد کرد اما نمیدونم این اعتماد قراره چه تاوانی رو به همراه داشته باشه. بازم گفتم هر گونه انحرافی از خط اصلی داستان کتاب‌ها، مخصوصا توی این ژانر ناهمگونی بوجود میاره حالا امیدوارم ناهمگونی این سریال قابل تحمل باشه...

طرفدارای سریال که کمتر زبان انگلیسی بلدند به نظرم سری به این سایت زیبا بزنند خالی از لطف نیست...

من دوست داشتم شبیه "باش" همه ش رو ببینم و بیام بنویسم ولی الان ساعت 11 هست و هنوز قسمت دوم رو پیدا نکردم به نظرم قسمت اول هم لیک شده بود چون من دیشب از psa گرفتمش، خلاصه از دستش ندید منم به مرور همین پست رو تکمیل میکنم که زیاد هم شلوغ نکرده باشم...
    کر مورهن
    سوالی که برام پیش اومد اینه که می‌بایست اون سریال انیمیشنی چند وقت پیش رو میدیدم یا نه؟ به هر صورت انتظار خود من از کرمورهن و شخص وزمیر چیز دیگه‌ای بود شاید به خاطر اینه که اسم‌های بزرگی ـن و شاید توی اون سریاله بیشتر بهش پرداخته شده چون اینجا که من چیزی ندیدم. بخش داستان ینفر هم خوب پیش رفت کم کم برای من بازیگرش داره جا میفته ولی شاید انتخاب های بهتری هم وجود داشت.
    بخوام مقایسه کنم با تجربه مشابهی مثل GOT من شروع فصل دوم تقریبا نصف اتفاقات برام اسپویل شده بود ولی بیشتر خطوط داستانی رو میتونستم بفهمم الان برعکسه همه چیز جذابیت داره ولی توالی رویدادها رو نمیتونم چفت و بست کنم و مدام باید منتظر قسمت بعد بمونم

به نظرم یه پرش خیلی عجیب داشتیم چون سیری در رمان خون الف‌ها به کرمورهن میرسه ولی ما الان توی داستان کوتاه‌های ابتدایی هستیم. پس همونطور که معلوم بود و واضح تر شد سازندگان روی اقتباس تکیه زیادی دارند و نسخه خودشون رو میخوان نشونمون بدند

خلاصه که تنهام نذارید بیاید نظر بدید ...
    پایان فصل دوم
    دیگه شرمنده وقت نشد اپیزود به اپیزود برم جلو ولی خب پایان خوبی داشت این فصل و از دل اون یه سریال دیگه هم احتمالا دراومده که باید منتظر پخشش باشیم...

به نسبت فصل اول، ویچرِ فصل دوم حرف واسه گفتن زیاد داشت اون سفرهای گرالت و هیولاکشی کمتر شد و داستان یکپارچه شد ولی یه خورده من خودم راضی نیستم انتظارات بالایی از این سریال داشتم و میتونم بگم تاحدود زیادی ناامید شدم. در هر صورت امیدوارم ببینید و لذت ببرید.

سپاس
    4,758
    از این کاربر 415 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

خیلی منتظر این فصل بودم چون کتاب رو نخوندم و کنجکاو بودم که ادامه ی داستان چطور میشه. به نظرم فصل متوسط رو به خوب بود، از چهار قسمت اول بیشتر از چهار قسمت دوم لذت بردم (ضمن اینکه من معمولا از داستانهای ژانر فانتزی خوشم میاد، شاید اگه شما طرفدار این ژانر نباشید از این فصل اصلا خوشتون نیاد!)
    خیلی دوس دارم بدونم که داستان تا چه حد به خط داستانی کتاب وفادار مونده، چون به نظرم یه جاهایی داستان پردازی واقعا ضعف داشت، یه جاهایی داستان میتونست خیلی دارماتیک تر و هیجان انگیز تر پیش بره ولی انگار سر و ته ش هم اومد.
    از همه بیشتر هم با ماجرای قسمت اخر سریال مشکل داشتم. داستان سریال خیلی پتانسیل های خوبی تو زمینه های ماجراهای الف ها و انسان ها و مشکلاتشون و تبعیض های نژادی (علیه الف ها) و ساحره ها (و تلاششون برای کنترل قدرت) داشت ولی انگار نویسنده ها همه ی اینا رو ول کردن چسبیدن به یه خط داستانی که از نظر من کلیشه ای و بیهوده بود.
    در اخر با اینکه بی ربط هست ولی اگه داستان های ژانر فانتزی رو دوست دارین، بهتون پیشنهاد میدم سریال the wheel of time که این روزها فصل اولش از شبکه آمازون در حال پخش هست رو امتحان کنید، اونم سریال خوبیه و به نظرم فصل اول اون قوی تر از فصل دوم ویچر بوده.

4. 20 کاربرِ زیر از eli99 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    432
    از این کاربر 2,604 بار در 236 پست سپاس گزاری شده

سریال در مجموع خوبه و فضای فانتزی جالبی داره. بازی هنری کاویل هم توی این نقش دوست دارم.

فقط یه مشکلی که هست واسه من که نه کتابها رو خوندم نه بازیهاش رو انجام دادم یه سری چیزا رو درست متوجه نمیشم. یه مقدار گنگه. یهو یه حرفی میزنن و یه کاری میکنن که قبلش توضیحی دربارش ندادن و آدم گیج میشه که چی شد؟!
    اگه سرچ کنی مطالب جسته و گریخته پیدا میشه واسه خوندن ولی کامل و دقیق نیست و حوصله خوندنشون هم نیست.

اون انیمیشنه خیلی خوب بود که با وزمیر و اتفاقات بچگی گرالت و دنیای ویچرها بیشتر آشنا شدیم. سریال جدیده هم که درباره گذشته هست احتمالا یه چیزایی داره و بیشتر متوجه میشیم. ولی بازم...

خبر دارید کسی ویدیو درست کرده باشه و درباره سریال توضیح بده؟ مثلا هر قسمت درباره اتفاقات و جزئیات و... موشکافی کنه و توضیحات تکمیلی بده که قشنگ دنیای این مجموعه رو درک کنیم. حالا یوتیوب یا هر جای دیگه، به زبان فارسی یا زیرنویس فارسی... اگه چیزی سراغ دارین بی زحمت لینک بدین ببینیم داستان چیه. یه جاهایی یه چیزایی که متوجه نمیشیم خیلی رو اعصابه

6. 13 کاربرِ زیر از FARMANDEH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,812
    از این کاربر 5,715 بار در 616 پست سپاس گزاری شده

غافلگیری سکانس آخر خوب بود. برای ماهایی که داستان اصلی رو نمیدونیم
    باید کارکتر وزمیر خیلی خفنتر ازین حرفا میشد. بازیگرش مناسب نبود. خط داستانیش هم که هچ. کیفیت جلوه های ویژه خیلی بهتر از فصل قبل شده
    اما من لذت لازم رو نبردم. دلیلش اینه که خیلی وقته داستانهای فانتزی برای من تکراری شدن.
    در کل بخاطر گرالت عزیزدل سریال رو میبینم

8. 10 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,475 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

وقتی فصل اول با اون روایت سردرگم، بازیگرهای داغون و جلوه‌های ویژه‌ی افتضاح تموم شد این‌قدر ناامید نبودم که الان هستم؛ چرا؟ چون بالاخره داستان دست و پا شکسته‌ای وجود داشت... الان این چی بود من دیدم؟ ویچر بود واقعا؟! غیر از اپیزود اول (با ارفاق) دیگه چیزی به اسم ویچر ندیدم! وقتی آشپز چندتا باشه، یه چنین شله قلمکاری هم می‌شه خروجی.

کتاب رو که کاملا به گند کشیدن؛ بدتر از اون هرجا عشق‌شون کشیده دوباره یه گریز ریزی به کتاب زدن! اون یکی می‌دیده خب الان ایده‌ای ندارم، کتابم که نــه و... آها این داستان، گیم هم داره ... می‌رم یه چیزی از اون‌جا درگ اند دراپ می‌کنم تو سریال! تکلیف‌شون با خودشون هم مشخص نبوده که چه غلطی می‌خواستن بکنن. یه چی از گیم یه چی از کتاب یه چی از خودشون؛ چطور این بی‌هویت می‌تونه اسمش ویچر باشه؟ دیالوگ‌ها یکی رو دادن به یکی دیگه، خط داستانی فلانی رو با بهمانی عوض کردن. کاراکترهای مهمی مثل ینفر، وزمیر، اسکل و... لجن مال کردن. به ماهیت یه مکان (کر مورهن) هم رحم نکردن. یعنی حوصله‌ش باشه قشنگ واستون ردیف می‌کنم، دونه به دونه و قسمت به قسمت تا دود از کلتون بلند شه. بطور مثال:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    اسکل (سومین ویچر مهم داستان) یه احمق بل هوس معرفی می‌شه و از اون بدتر در زیر پنج دقیقه تبدیلش می‌کنن به لشی!

کر مورهن که خیر سرش، سری‌ترین مکان تمام دنیای ویچره، این‌جا شده متل قو!

کاراکتر وزمیر رو در حد یه پیرمرد خرفت که از اول برای سیری خواب‌ دیده تنزل دادن! پرابهت‌ترین، با تجربه‌ترین و عاقل‌ترین شخصیت این دنیا رو به این روز انداختن. چماق‌ها همین چند ماه پیش در مورد وزمیر و کرمورهن انیمه ساختید! این چی بود؟!

در کدوم قابوسی ویچرها این‌طوری با سیری برخورد می‌کنن؟ این‌قدر زننده و با حالت تافته‌ی جدا بافته؟؟

ایسترد و گرالت رو با هم فرستادن اردوی باستان شناسی! می‌دونستید اون کسی که پیش اون زن و مرد می‌ره تا در مورد سیری و شجره نامه سوال کنه اصلا گرالته و نه ایسترد. حتی اجازه دولوپ شدن به گرالت هم ندادن.

کجای دنیا!!! گرالت از سیری به عنوان طعمه استفاده می‌کنه؟!!

ننه نِنِکه اصلا ساحره نیست که بخواد واسه گرالت پرتالم باز کنه!

مونولیت عین نقل و نبات ریخته کف زمین که باعث فراخونده شدن کلی هیولا از بقیه عوالم می‌شه! آها! سیری هم شد گیت این ماجرا! چقدر بالا بودن که این اراجیف رو نوشتن!

کاف گفتن گرالت رو برداشتن، عوضش یه لیچارنامه به ینفر اهدا کردن!

ینفر با قربانی کردن سیری به گرالت خیانت کرد!!! خورشید از مغرب طلوع کنه هم این اتفاق در هیچ دنیایی نمی‌افته. هیچ کسی رو به اندازه ینفر نابود و تباه نکردن. یه مکالمه و پیوند محکمی بین سیری و ینفر توی همون معبد شکل می‌گرفت که دوستان با اون نقشه خیانت کارانه عوضش کردن! از سخن می‌مانم.

امهیر اون آخر علنی هویت سیری رو جار زد!! فقط خواجه حافظ از هویت سیری مطلع نیست! این دیگه راز نیست، غازه! کلیف‌هنگر زورکی باید می‌داشتن وگرنه نمی‌شد که! و... .. .

فریا آلن و هنری کویل جز معدود نکات مثبت این شت شو بودن! البته تا حدی هم جلوه‌های ویژه نسبت به فصل قبلی پیشرفت کرده بود؛ چه پیشرفتی اسماعیل! خلاصه بخوانید فاتحه‌ای بر این فرنچایز. اون‌جا که می‌خوند «بِرن بوچر برن» جاش ویچر بذارید.

10. 15 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,903
    از این کاربر 8,003 بار در 808 پست سپاس گزاری شده

این فصل خیلی گنگ و شلوغ بود.بازیگر ینفر تا قیامت رو مخه!
    بالا پایین خیلی داشت و صحنه های اکشنش هم کم بود.ویلن جذابی هم نداشت.سریال داره زور میزنه عین گات باشه ولی هنوز خیلی کار داره.
    7.5/10

12. 14 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,982
    از این کاربر 49,562 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

روند وقایع این فصل خوب بود ولی ای کاش کمی هیجان بیشتری میدادن به داستان.
    نکته ای که اذیت کننده س اینه که قصه رو خوب تعریف نمیکنن و آنچنان فیلمنامه پر و پیمونی نداریم. یکی از بزرگترین ایرادات ویچر از همون اولش این فیلمنامه و قصه گویی بود، از حق نگذریم این فصل بهتر شده ولی بازم خیلی کار داره.

یه ایراد بزرگ دیگه این فصل شخصیت های جدیدشن. هیچکدوم بدردبخور نیستن. وسمیر خیلی سطحی و بیخوده و کاملا گند زدن؛ فرانچسکا اصلا جذابیتی نداره، کلهم اجمعین ویچرها دوزار نمی ارزن و کارشون فقط خوردن و خوابیدنه و هیچ فایده ای ندارن.

یه ایراد بزرگ دیگه سریال اینه که کاراکترهاش (منهای ینیفر) کاریزما ندارن. مثلا فرینجیلا اصلا به عنوان یه جادوگرِ بد کاریزماتیک نیست و کلا ول معطله. سیری یه خورده بهتره، گرالت هم اصلا اون صلابت و کاریزما رو نداره و نتونسته به نقش روح بده.
    شاید تنها یه کاراکتر درست و درمون داریم که اونم ینیفره.

من نظر نامحبوبی در مورد ینیفر دارم:
    به نظر من هم کاریزماتیکه، هم خوب بازی میکنه، هم شیطون بلاست، هم زیباست، هم شیرینه، هم خطرناکه، هم زیباست، هم جووووون، هم به به
    بدون ینیفر دوزار نمی ارزید این سریال، اما فکر میکنم کم کم داره راه میوفته.
    مشخصه که داستان فوق العاده ای داره و مشخصه که از اون قصه هاس که من دوس دارم، متاسفانه توی این دو فصل درنیومده ولی همچنان منتظر میمونم.

این فصل داستان یه سر و شکلی گرفت ولی واسه فصل بعد ای کاش کمی بهتر بنویسن، و کاراکترها رو از این حالت کاریکاتوری و کارت پستالی دربیارن. (لامصب حیف کاراکتری مث وسمیر نیست که اینطوری مفلوکش کردین؟ )

پ ن:
    فصل قبلم دو سه قسمت آخر امیدوارم کرد به ویچر، این فصلم قسمت آخر دل مارو برد.

14. 16 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    98
    از این کاربر 597 بار در 91 پست سپاس گزاری شده

سلام
    ظاهرا فصل سوم تابستان 2023 پخش خواهد شد

16. 6 کاربرِ زیر از Astollo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :