برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
    Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

■زامبی ها با چاشنی آسیای شرقی■ || تحلیل و بررسی Kingdom

مقدمه

من خیلی اتفاقی با این سریال آشنا شدم! تو اینستا یه پیجی بود معرفی این سریال رو گذاشته بود با عنوان "تجربه ای که نظر شما رو نسبت به سریال های آسیایی تغییر میده" پیش خودم گفتم باز با یه جومونگ ـه دیگه طرفیم که در اوج ناباوری دیدم که زمین تا آسمون با پیش فرض من متمایزه! قبل از هرچیزی از این تریبون استفاده کنم یه نکته بگم : چند وقتیه از سینمای آسیا (بخصوص آسیای شرقی) فیلم میبینم نکته ای که این سینما رو از هالیوود متمایز میکنه Casting اونه!
    یعنی فیلمسازای کره ای و ژاپنی میدونن فلان نقش رو به کی بدن! برخلاف آمریکایی ها که معمولا چهره بودن براشون "لازمه ی" دادن نقش به یه بازیگره تا بعد ببینن طرف به نقش اصن میاد! از همین رو فیلم و سریالای آسیای شرقی تو همزاد پنداری بازیگر با تماشاگر و ایجاد ارتباط برای مقبول بودن اون نقش خیلی موفق ترن

و اما "پادشاهی" اولین نکته ی قابل توجه "فضاسازی ـیشه" تو یکی از کامنتا مربوط به بحث اپیزودیک فصل اول این سریال خوندم محمد |Mrp| نوشته بود که اپیزود یک تا ده دقیقه آخرش هیچ هیجانی نداشت این بخاطر آماده سازی ذهن مخاطب برای یک شروع طوفانی بود (در واقع یک آرامش قبل طوفان) که در ادامه هم خیلی خوب عمل کرد اگر از همون اول سازنده ها آویزون جلوه های ویژه میشدن و کف و خون میریختن تو پلان ها خیلی سخت میشد در ادامه بخوان رو داستان مانور بدن! چون از همون اول دستشون رو شده بود
    (مخصوصا تو این برهه که زامبی ها انواع و اقسامشون در ابعاد مختلف انقدر سوژه شدن که یک روایت متفاوت ازشون واقعا کار سختیه)

نکته بعدی میزانسنبندی دقیق (عالی بی نظیر) سکانس ها هست که با توجه به اینکه زمان روایت داستان به حدود ده قرن پیش برمیگرده و طراحی صحنه و میزانسنبندی همچین سکانس هایی کاری سخت و هزینه بره ولی به زیبایی و با ظرافت صورت گرفته (که نشون میده سریال از یک پشتوانه مالی خیلی خوب برخورداره) در ادامه سراغ جلوه های ویژه میریم که با توجه به ژانر سریال (سوژه اصلی) که زامبی ها هستن خیلی ترتمیز صورت گرفته از این جهت که در گوشه و کنار و از وسط به دو طرف و بالا و پایین نماها فواره های خون وجود نداره! در واقع میشه گفت پادشاهی اولین سریال زامبی گونه ای هست که "خون" در اون به شکل اغراق آمیزی در سکانس های مربوطه وجود نداره در واقع میشه گفت مجموع "خون و خون ریزی" و "خشونت" و در یک تابع کلی "جلوه های ویژه" این سریال "در یک مدیوم مشخص و استاندارد" قرار داره و قرار نیست ازش بعنوان اِلِمانی برای جذب مخاطب استفاده بشه از همین رو این اثر در ژانر خودش (و با توجه به اینکه سریال) یک اثر منحصر به فرد و قابل ستایشه

2. 22 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :