برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 از مجموع 17
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,536
    از این کاربر 90,668 بار در 4,567 پست سپاس گزاری شده

Rick and Morty : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل پنجم سریال Rick and Morty که پخش آن از شبکه Adult Swim از بیستم ژوئن 2021 (به وقت ایران:بامداد دوشنبه 31 خرداد1400) آغاز می شود بحث و گفتگو نمایید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    11,157
    از این کاربر 16,206 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Rick and Morty : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم

نه به اون دو اپیزود ابتدایی که حتی از فصل 3 هم شروع بهتری داشت نه به این 5 اپیزود اخیر که یکی از یکی حال به هم زن‌تر و مزخرف‌تر بوده. باورم نمی‌شه که ریک و مورتی به جایی رسیده که دارم راجبش این‌طوری نظر می‌دم. یکی از هوشمندانه‌ترین سریال‌های تاریخ داره تبدیل می‌شه به کارتون‌های خاله زنکی تلویزیونی که حتی حوصله بچه کوچولوها رو هم سر می‌بره و از کل بزرگسال بودنش فقط شوخی‌های جنسیش باقی مونده. کجا رفت اون ریک و مورتی فلسفی که با طنازی خاصش مخاطبو طوری درگیر خودش می‌کرد که بعضی اپیزوداش رو حتی چندین و چندبار می‌شد دید. این خزعبل چیه دارن به ما تحویل می‌دن آخه. کاش تو همون فصل چهار یا حتی فصل سه تمومش می‌کردن می‌رفت. واقعا دیگه ایده‌ای ندارن. سه فصل اول نهایتا یک یا دو اپیزود ضعیف داشت، فصل چهارم نصفش خوب نبود، اما این فصل عملا گند زدن و به‌نظرم دیگه احتمالش خیلی کمه بتونیم اون روزای خوش رو با ریک و مورتی تجربه کنیم مگر اینکه کامبک عجیبی بزنن

3. 22 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    59
    از این کاربر 417 بار در 54 پست سپاس گزاری شده

دلیل ضعیف بودن این فصل به نظرم اینه که کل خانواده رو درگیر ماجراجویی های ریک کردن و نقش سامر خیلی پر رنگ شده که اصلا شخصیت جذابی نیست، یه جورایی مورتی رفته تو حاشیه و ریک هم خیلی لوس و مهربون شده

5. 10 کاربرِ زیر از mehdi bayern بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

تپه ای دیگر که فمینیسم بر آن رید.

7. 14 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,983
    از این کاربر 49,564 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

پایان

این فصل خوب شروع شد و عالی تموم شد ولی اون وسطا اصلا خوب نبود.

قسمت آخر خیلی خوب بود با اینکه به نظرم میتونست واقعی تر و تاریک تر هم باشه؛ با این حال داستان به جای خیلی خوبی رسید و اتفاقات جالبی افتاد.

به نظرم رابطه ریک و مورتی سرِ اتفاقات این فصل یه تغییراتی میکنه و البته فصل آینده تفاوت های زیادی هم با این 5 فصل خواهد داشت. چون هم حالا بک استوری ریک رو میدونیم و هم میدونیم که چه کارایی انجام داده ولی مهمتر از همه اینکه حالا میدونیم:
    ریک باهوش ترین موجود توی همه ی جهان ها نیست.

9. 18 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,157
    از این کاربر 16,206 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

>> خب فصل 5 هم با همه خوبیا و بدیاش به پایان رسید. اولین فصل کل سریال بود که از بعضی از اپیزوداش آزرده شدم . اگر اپیزود 1، 2، 8، 9 و 10 رو به‌عنوان یه فصل 5 قسمتی می‌دادن بیرون خیلی بهتر از این بود که اون 5 قسمت مزخرف رو پخش کنن. هیچ داستان و پیشرفتی هم توی این پنج اپیزود میانی فصل اتفاق نیافتاد و بدتر اینکه اصالت و کیفیتی که از ریک و مورتی انتظار می‌رفتو نداشتن. بر خلاف چیزی که اینجا گفتم، اپیزود آخر انقدر خاص و حرفه‌ای ساخته شده بود که نظرمو عوض کرد و احتمال سرپا شدن ریک و مورتی در فصول آینده رو بالا برد. به‌نظرم یه‌جورایی نویسنده‌ها از نظر ایده‌پردازی و پیش‌بردن کاراکترا و شخصیتا ته کشیده بودن و نیاز به همچین تغییر بزرگ و ساختن هدفی برای ادامه سریال لازم بود. به هر حال این فصل هم تموم شد و حداقل اینکه از نصف فصل لذت بردم. ایپزود اول و آخر از اون شاهکارهای ریک و مورتی بودند که باید چندین و چندبار دید و لذت برد.

پ.ن: امیدوارم سامورایی جک رو دیده باشید

11. 24 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,475 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

نمی‌دونم شاید یه رابطه‌ای بین این تیتراژ انیمه‌ای و اپیزود پایانی با کل این فصل باشه... انیمه که ذهن رو می‌بره به سمت فیلر و قسمت‌های خارج از داستان اصلی (بخش بزرگی از این فصل) و حالا با این ورود فیلرگونه، سراغ اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسائل داستان می‌ری. از بک استوری تراژدیک ریک گرفته تا حضور اویل مورتی و بسوی بی‌نهایت و فراتر از آن!

من حس می‌کنم این حرکت اویل مورتی و شکستن یونیورس ریک هم در راستای خط داستانی اصلی و مخصوصا دیانا قرار داره! من تو کتم نمی‌ره هدف از نقشه همین خروج ساده و تجربه دنیاهای بدون ریک باشه... من حس می‌کنم یه رابطه‌ای بین دیانا (فکر نمی‌کنم مرده باشه و همین‌طور احتمال می‌دم تمام این خیمه شب‌بازی‌ها زیر نظر اونه!) و اویل مورتی هستش...

ممکنه فصل بعدی شاید فصل پایانی سریال باشه و ما شاهد غیرمتعارف‌ترین فصل ریک و مورتی‌ باشیم. کنار رفتن پرده‌ها؛ آیا ریک بالاخره ریک قاتل یا هرشخص دیگه‌ای که مسبب کشته شدن همسر و دخترش بوده رو پیدا می‌کنه؟! آیا اصلا قاتلی وجود داره؟! چقدر احتمال داره زن و بچه‌ش زنده باشن و ریک برای محافظت از خانوادش، اون‌ها رو به یه مکان-زمان دیگه فرستاده و الان اویل مورتی دنبال اونه؟!! شاید پشت تمام این اتفاقات دیاناست که ما فقط توی فصل سوم یه لحظه دیدیمش؟! شاید هم همین احتمالات ساده و پیش پا افتاده باشه و... در کل من انتظار دارم این اتفاقات، در فصل بعد کاملا روی خانواده و روابط بین‌شون تاثیر بذاره.

13. 19 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    779
    از این کاربر 3,618 بار در 383 پست سپاس گزاری شده

همونطور که دوستان هم اشاره کردن فصل خوب شروع شد، به شدت افت کرد و در اواخر خودش رو بالا کشید و در نهایت هم با اپیزود خط داستانی سیتادل ریک ها تونست کامبک بزنه.
    برام عجیبه که چرا نویسنده ها بهای بیشتری به سیتادل ریک ها نمیدن. اگر اشتباه نکنم توی فصل قبلی خبری از این خط داستانی نبود. حداقل فصلی یکی دو قسمت رو به راحتی میشه به این خط داستانی پرداخت.
    نکات فلسفی، جزئیات ریز و درشت رو کاری ندارم بهشون. چیزی هست که هممون یا میفهمیم یا میگردیم پیدا میکنیم میخونیم. ولی یک زنگ خطری برای سریال توی این فصا به صدا دراومد.
    اونهم وجود اپیزوده های فیلری هست که هیچ کاربردی ندارن. نه میخندونن، نه داستان رو جلو میبرن. نه درون شخصیت ها رو کنکاش میکنن. گویا فقط و فقط ساخته شدن تا تعهد 10 قسمتی هر فصل رو به جا بیارن.
    انتهای فصل سوم بود که خبر اومد سریال برای 70 قسمت دیگه تمدید شده. احساس میکنم کار از اونجا میلنگه. آزادی عمل زیادی که به نویسنده ها توی تعداد قسمت ها داده شده باعث شده که اونها حتی ایده های دم دستی شون رو هم وارد سریال کنن.
    با تمامی تفاسیر همچنان ریک و مورتی جزو خوب ها حساب میشه. با اینکه توی یک دو فصل اخیر لغزش هایی داشته اما هنوز گناهی نابخشودنی مرتکب نشده.
    یهو به خودمون میایم میبینیم ریک دیوار چهار رو میشکنه و تموم این حرفا رو بهمون میزنه.

15. 9 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12