برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 14
    I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

The Investigation | راز جنایتی هولناک در دانمارک | معرفی و بحث

مینی سریال The Investigation یک مینی سریال ۶ قسمتی دانمارکی در ژانر جنایی درام مرموز میباشد که بر اساس یک داستان واقعی هولناک ساخته شده .این سریال در سال ۲۰۲۰ در کشور دانمارک و از شبکه ی TV 2 | Danmark A/S پخش شد ، Tobias Lindholm این سریال رو نویسندگی و کارگردانی کرده که در سابقه ی کاری اون بجز چند فیلم موفق ، کارگردانی ۲ قسمت از سریال Mindhunter هم دیده میشه. The Investigation در سال ۲۰۲۱ توسط HBO خریداری شد که از چند روز دیگه از HBOmax برای بینندگان عرضه خواهد شد .داستان این مینی سریال برگرفته از یک حادثه ی و جنایتی هولناک هستش که در سال ۲۰۱۷ در کشور دانمارک رخ داد و در آن کیم وال خبرنگار جوان سوئدی به شکل وحشیانه ای به قتل رسید که هنوز مردم دانمارک این فاجعه رو فراموش نکردن
    از این قسمت به بعد داستان ناراحت کننده ی سریال اسپویل میشود . البته بیننده ی این سریال باید از قبل از اتفاقی که قرار هست رخ بده خبر داشته باشه
    در سال ۲۰۱۷ دانشمندی به نام پیتر مدسون یک زیردریایی ساخته بود و کیم وال برای مصاحبه با پیتر مدسون و تست زیردریایی اون سوار بر اون زیردارایی شد اما دیگر هیچ وقت بر نگشت و پیکر تیکه تیکه شده ی اون بعد از مدتی پیدا شد ، پیتر مدسون در ابتدا هیچ گونه قتلی را به گردن نگرفت اما با پیدا شدن زیردریایی غرق شده و پیدا شدن جسد تیکه تیکه شده ی کیم وال برای همیشه به زندان فرستاده شد . در تگ اسپویلر زیر میتوانید داستان قتل کیم وال در زیردریایی رو بصورت کامل تر مشاهده کنید

مشاهده محتوا اسپویلر
    پی‌تر مدسن، مخترع برجسته دانمارکی از سوی دادستان دانمارک به شکنجه و قتل کیم وال، خبرنگار سوئدی متهم شد. جاکوب بوش جیسن، دادستان دانمارک روز سه‌شنبه این پرونده را «بسیار غیرمعمول و ناخوشایند» توصیف کرد. آقای مدسن در جریان بازپرسی قتل را انکار کرده و حرف‌های ضد و نقیصی در این باره زده است. اما در روند بررسی این قتل، مشخص شد که آقای مدسن وسایلی چون اره، پیچ‌گوشتی، لوله‌هایی برای ضرب و شتم، و سایر وسایل برنده به همراه داشته است. آقای مدسن ادعا کرده که خانم وال به طور تصادفی و در اثر یک حادثه بر روی زیر دریایی خصوصی وی جان باخته است.

با این حال او اعتراف کرده که با تلاش برای قطعه قطعه کردن بدن این خبرنگار سعی در انداختن وی به درون دریا داشته است.
    براساس گزارش‌های موجود در این پرونده، پی‌ترمدسن ۴۷ ساله قبل از ضرب و شتم و قتل کیم وال ۳۰ ساله دست و پاهای وی را بسته بود. بر روی بخش‌های آلت تناسلی خانم کیم ۱۴ زخم ناشی از ضربات چاقو یافت شده است. به نظر می‌رسد پی‌تر مدسن دارای فانتزی‌های جن سی خطرناک است. کیم وال در حال تحقیق درمورد زندگی و کارهای پیتر مدسن بود و زمان سوار شدن به زیر دریایی شخصی این مخترع دانمارکی به قتل رسید. +

مردی که کیم وال، روزنامه‌نگار سوئدی را کشته بود، برای نخستین بار در یک مستند به جرم خود اعتراف کرد.
    پیتر مدسن، مخترع دانمارکی، پیش از این به‌جرم قتل خانم وال به حبس ابد محکوم و زندانی شده بود گرچه هرگز به قتل عمد اعتراف نکرده بود.
    اما در بخش‌هایی از یک مستند،‌ به نام «ضبط مخفیانه (صدای) پیتر مدسن» صدای او که تلفنی به یک خبرنگار دیگر می‌گوید مرتکب این قتل شده پخش می‌شود. وی می‌گوید: «تنها یک مقصر در کار است و آن هم منم. من غیر از (رویداد) ۱۰ اوت سال ۲۰۱۷ هیچ کاری با هیچ کس دیگر نکرده‌ام.»
    روزنامه‌نگار زن۳۰ سال،‌ در شامگاه ۱۰ اوت سال ۲۰۱۷ سوار بر زیردریایی دست‌ساز پیتر مدسن با نام ناتیلوس شده بود تا گزارشی از آخرین ساختهٔ وی تهیه کند. سپس همکار خانم وال از ناپدید شدن وی خبر داد و مدتی بعد اعضای بریده شدهٔ بدن وی از سوی پلیس کشف شد. مدارک ارائه شده در دادگاه نشان ‌داد که کیم وال پیش از قتل، بسته و شکنجه شده است. پیتر مدسن در دادگاه خود مدعی شد که یک سانحه روی عرشهٔ زیردریایی‌اش سبب مرگ خانم وال شده،‌ و سپس خود وی جسد او را قطعه قطعه کرده و به دریا انداخته است. +

این مینی سریال یک سریال جنایی منحصر به فرد است ، زیرا ما هرگز شاهد جنایت ، قاتل یا قربانی نیستیم. ما به طور مداوم پلیس را دنبال می کنیم ، آنها پرونده را بررسی می کنند و ما در تمام لحظات نآمید کننده با آنها هستیم. توبیاس لیندولم ، کارگردان دانمارکی که در سال 2012 برای فیلم Jagten نامزد اسکار شد ، نویسنده و کارگردان این مینی سریال شش قسمتی درباره تحقیق در مورد قتل در زیردریایی است که در سال 2017 در آبهای خارج از کپنهاگ رخ داد ، جایی که یک روزنامه نگار جوان زن به طور وحشیانه ای توسط یک دانشمند دیوانه که زیردریایی خود را ساخت ، به قتل رسید.

کارآگاه جنس مولر خبر گم شدن زیردریایی پیتر مدسون رو میشنوه و یک تیم کامل متشکل از قایق های نجات ، سگ های زنده یاب ، غواصان حرفه ای و نیروهای داوطلب محلی و .... برای پیدا کردن زیردریایی تشکیل میده . پدر و مادر کیم درخواست رسیدگی سریعتر به پرونده و مشخص شدن تکلیف دخترشان را دارند و در این راه جنس مولر به آنها کمک میکنه اما هرچی جلو تر میرویم نا امید تر و دلسرد تر میشویم و این داستان تراژدیک شکل میگیره

دوستان این مینی سریال جدید یک سریال جمع و جور با یک داستان غم انگیز واقعی هستش که من تا قبل از دیدن سریال از سرنوشت کیم وال خبری نداشتم . تا مدتی مردم دانمارک توی شوک بودن برای این جنایت وحشیانه و با ساخت این سریال یکی از غم انگیز ترین اتفاقات چند سال اخیر کشور دانمارک برای بینندگان جهانی به تصویر کشیده شد. خودم هنوز سریال رو کامل ندیدم اما متوجه فضای دلگیر و نا امید کننده ی اون شدم و با اینکه داستان کیم وال رو میدونم باز هم برام ناراحت کننده است .
    البته کارهای این کارگردان معمولا ریتم کند و آرومی داره و از هیجان زیادی برخوردار نیست اما برای یک درام تاریک با اتفاقی خوفناک میتونه انتخاب خوبی باشه .اینکه سریال توسط HBO خریداری شده نوید از یک درام دیدنی میده و امیدوارم همینگونه باشه

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Investigation | راز جنایتی هولناک در دانمارک | معرفی و بحث

لینک دانلودش رو کسی داره بفرسته؟
    ترجمه شده یا نه؟
    silence isn't empty it's full of answers

3. 5 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

چند عدد عکس جالب از زیر دریایی و لحظه ی سوار شدن کیم وال رو پیدا کردم که دیدن اون خالی از لطف نیست و یک نکته ی جالب اینکه پارسال که این سریال از شبکه دانمارکی در حال پخش بوده پیتر مدسون برای فرار از زندان تلاش میکنه که موفق نمیشه
    یک دوستی هم لینک خواسته بود و ظاهرا معرفی سریال رو کامل مطالعه نکرده بود ، سریال ۴ روز دیگه پخش جهانی میشه و پیشنهاد میکنم فعلا نسخه های دانمارکی رو دانلود نکنید
    مشاهده محتوا اسپویلر

5. 14 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

سلام و ارادت
    امروز گویا این سریال از HBOmax پخش میشه
    امیدوارم جالب باشه و توی سایت های ایرانی هم برای دانلود قرار بگیره
    کارگردان این سریال کاری مثل Mindhunter رو توی پرونده ی خودش داره و انتظار یک سریال جذاب رو میشه داشت
    لطفا اگر کسی تماشا کرد نظر خودش رو بگه

7. 19 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    759
    از این کاربر 1,331 بار در 154 پست سپاس گزاری شده

کاش زیرنویس بشه شروع کنیم
    ممنون بابت معرفی بی خبر نزارید

9. 4 کاربرِ زیر از saeed988 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    445
    از این کاربر 581 بار در 81 پست سپاس گزاری شده

چون این سریال در سایت های ایرانی و... گیر نمیاد گفتم یه راهنمایی کنم برای کسانی
    که دنبال لینک دانلود با زبان اصلی دانمارکی و کیفیت های 1080p , 720p x265 هستن به
    مشاهده محتوا اسپویلر
    megaddl.co

مراجعه کنید

11. 7 کاربرِ زیر از khafan11 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

تا نیمه ی سریال رو دیدم و تا اینجا یک سریال بسیار تاریک و سرد بوده . یک فضای ترسناکی بر سریال حاکم هست و آرامش و سردی بیش از اندازه ی کارآگاه باهوشی که داره پرونده ی کیم وال رو بررسی میکنه . موسیقی متن سریال به گونه ای هست که در لحظاتی خاص بیننده کاملا ناخودآگاه تحت تاثیر قرار میگیره و قطعا خیلی زیبا و هماهنگ با داستان سریال هستش و فضای بسیار رعب آوری رو ایجاد کرده. بازی سرد کارآگاه مولر در نوع خودش جالبه و یک کارکتر بسیار سرد و بی روح رو از خودش نشون داده . داستان هم به گونه ای هست که هرچه بیشتر پیش میرویم بیشتر هم نا امید میشیم و پرده از راز تاریک این جنایت دیوانه وار برداشته میشه . از طرف دیگه پدر و مادر پیر کیم وال نگران گمشدن دختر خود هستند و با فهمیدن این واقعیت که امکان داره دختر اونها به قتل رسیده باشه هر لحظه نا امید تر و دلسرد تر میشوند که تماشای این پروسه دل هر بیننده ای رو میشکنه .تماشای این سریال تا اینجا برای من خیلی لذت بخش بوده

13. 11 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

سلام و ارادت
    من به این نتیجه رسیدم که The Investigation یک شاهکار و یک اثر هنری هستش که پلان به پلانش رو باید دقت کرد و اگر لازم بود دوباره دید . هر قسمت از این سریال رو حداقل ۲ ساعت زمان برده تا ببینم و الان قسمت ۴ رو تموم کردم
    موسیقی متن سریال با روح و روان آدم بازی میکنه تصویر برداری سریال فوق العاده است و من به نابغه بودن کارگردان این سریال ایمان آوردم . به اندازه ای داستان آروم و زیبا جلو میره که کاملا خودم رو در فضای سریال حس میکنم و به اندازه ای داستان کیم وال رو زیبا به تصویر کشیده که باید باعث افتخار کیم وال و خانواده ی اون باشه ، به اندازه ای این قتل و سنگینی اون روی دوش بیننده احساس میشه که قابل توصیف نیست
    یکی از موارد بسیار مهمی که توی سریال شاهد هستیم و بنظر من یک کد هست ، نماهایی هستش که پرسپکتیو ۱ نقطه ای داره و به عمق اشاره داره ، بیشتر توضیح میدم .
    پلان های زیادی گرفته میشه در راه رو های دراز گاها با در های بسته یا در های باز ، یا نوری در عمق پرسپکتیو, که بنظر من به پیشروی داستان ، مشکلات و امید های پیش رو , و عمق این فاجعه اشاره داره ، مثلا معمولا از پشت سر گارآگاه مولر پلان هایی گرفته شده که زمانی که امیدی در سریال ظاهر میشه, در این پلان ها نشانه هایی در عمق تصویر میبینیم ، مثل باز شدن در راه رو ، نور یا لامپ در انتهای راه رو و ....
    و زمانی که به بن بست هم میخوریم هم این نماد ها ظاهر میشه ، مثلا در بسته ، یا راه رویی بی انتها و....
    و معمولا هرچی نزدیک تر به حل شدن پرونده میشویم ، این شواهد بیشتر آشکار میشه و بیشتر دیده میشه
    نظر دوستان هم دوست دارم در مورد این مورد بدونم و برای همین چندین اسکرین شات از پلان های گفته شده گرفتم که در تگ اسپویلر قرار میدم .اسکرین شات ها زیاد هست لطفا ببینید و نظرتون تو بگید در ضمن اینها برای ۴ قسمت هستش و این ماجرا باز هم ادامه داره
    مشاهده محتوا اسپویلر

15. 13 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

پایان سریال

The Investigation خیلی بالا تر از حد انتظار من بود و خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم . یک داستان تراژدیک که به بهترین شکل ممکن به نمایش در میاد ، بازی بازیگران محدود سریال خیره کننده است ، پدر و مادر کیم و مخصوصا کارآگاه مولر که بیننده در طول سریال عاشق این شخصیت میشه . موسیقی متن سریال شاهکار هستش و حتما در آینده پیداش میکنم و برای دوستان آپلود میکنم ، تصویر برداری و تمام نکات فنی که قبلا هم اشاره کردم به حدی عالی هست که جای هیچ بحثی نمیمونه . داستان سریال به اندازه ای تکان دهنده هست که با اینکه میدونستم چه اتفاقی قرار هست رخ بده اما باز هم نمیتونستم جلوی احساسات خودم رو بگیرم .
    فکر میکنم به عنوان کسی که تاپیک معرفی سریال رو زده اگر بیشتر از این تعریف کنم امکان داره بعضی از دوستان فکر کنند که دارم بزرگنمایی میکنم و برای همین قضاوت رو به دوستان بیننده واگذار میکنم.
    امیدوارم بچه ها ببینن و خوششون بیاد و در آینده ترجمه هم بشه . ریت سریال هم بنظر من زیر ۸.۵ نباید باشه و حق سریال بیشتر از اینهاست.

17. 14 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

سلام و ارادت
    دوستان الان متوجه شدم که این سریال از تاریخ ۳۰ بهمن در شبکه ی من و تو به نمایش در میاد

19. 11 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین