برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 34
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,711
    از این کاربر 19,979 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

✵✵ Attack On Titan ✵✵ بحث و گفتگو پیرامون فصل چهارم

در این تاپیک می توانید پیرامون فصل چهارم انیمه AOT که پخش آن از تاریخ 7 دسامبر 2020 (17 آذر 1399) آغاز شده است، به بحث و تبادل نظر بپردازید. حتما نام قسمت مورد نظر را درج بفرمایید. اگر می خواهید در مورد بخش مهمی از داستان صحبت کنید برای جلوگیری از لوث شدن داستان برای دیگر عزیزان، حتما از تگ اسپویلر استفاده کنید.

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ✵✵ Attack On Titan ✵✵ بحث و گفتگو پیرامون فصل چهارم

بعد از این که سه ماه صبرکردم تا قسمت 13 بیاد و بعد همشو با هم یه جا ببینم نمیدونم فقط برای من جای سواله که چه چیزی باعث شده چنین شاهکاری رو بدن دست شرکتی که با تمام وجود T ر بزنه به سلطان انیمه ها ، یا کس دیگه ای هم با من موفقه!
    طراحی کاراکترها به قدری بد هست که اصلا انگار به همه کاراکترها یکی یه ورق رولاکس خوروندن!
    اون میکاسا و آرمین دوست داشتنی اون لیوای تو دل برو چی شدن هیچکدومشون بزرگ نشدن ، کلا کوبیدنو از نو ساختنشون!
    ترو خدا ببین با اون قیافه های دوست داشتنی و هیکلهای شکیل فصلهای قبلی چه ها که نکردن.
    با گرافیک به این بدی - طراحی صورت و هیکل به این افتضاحی - نحوه روات داستان بد (با فصلهای قبلی قابل مقایسه نیست اصلا)و کاراکترهای بسیار شبیه به هم ، تنها علتی که برای این افتضاح به ذهنم میرسه تئوری توطعه است دقیقا کاری که با GOT کردن با این انیمه بدترشو کردن حداقل اونجا کاراکترها خوشون بودن!
    هیچ کدوم از کاراکترهایی که تو این سه فصل باهاشون خاطره داشتم اصلا تو باغ نبودن و انگار داشتی یه انیمه دیگه نگاه میکردی که از رو AOT به طرز نامید کننده ای کپی برداری کرده!
    حالا بحث داستان به کنار که سعی کردن شبیه پیچ سقفی درش بیارن تا طرفدارا دلپیچه بگیرن ولی آخه چرا گرافیک و رنگش اینقدر داغون شده! چرا همه کاراکترا معتاد شدن؟!!
    نمیدونم شاید چون یه روزه اوردوز کردم اینطوری نامید شدم .اما اصلا اون چیزی نشدکه فکرشو میکردم.

.

3. 11 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

tonight's the night
    سپاس
    19,347
    از این کاربر 1,743 بار در 138 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط matiyo نمایش پست ها
    بعد از این که سه ماه صبرکردم تا قسمت 13 بیاد و بعد همشو با هم یه جا ببینم نمیدونم فقط برای من جای سواله که چه چیزی باعث شده چنین شاهکاری رو بدن دست شرکتی که با تمام وجود T ر بزنه به سلطان انیمه ها ، یا کس دیگه ای هم با من موفقه!
    طراحی کاراکترها به قدری بد هست که اصلا انگار به همه کاراکترها یکی یه ورق رولاکس خوروندن!
    اون میکاسا و آرمین دوست داشتنی اون لیوای تو دل برو چی شدن هیچکدومشون بزرگ نشدن ، کلا کوبیدنو از نو ساختنشون!
    ترو خدا ببین با اون قیافه های دوست داشتنی و هیکلهای شکیل فصلهای قبلی چه ها که نکردن.
    با گرافیک به این بدی - طراحی صورت و هیکل به این افتضاحی - نحوه روات داستان بد (با فصلهای قبلی قابل مقایسه نیست اصلا)و کاراکترهای بسیار شبیه به هم ، تنها علتی که برای این افتضاح به ذهنم میرسه تئوری توطعه است دقیقا کاری که با GOT کردن با این انیمه بدترشو کردن حداقل اونجا کاراکترها خوشون بودن!
    هیچ کدوم از کاراکترهایی که تو این سه فصل باهاشون خاطره داشتم اصلا تو باغ نبودن و انگار داشتی یه انیمه دیگه نگاه میکردی که از رو AOT به طرز نامید کننده ای کپی برداری کرده!
    حالا بحث داستان به کنار که سعی کردن شبیه پیچ سقفی درش بیارن تا طرفدارا دلپیچه بگیرن ولی آخه چرا گرافیک و رنگش اینقدر داغون شده! چرا همه کاراکترا معتاد شدن؟!!
    نمیدونم شاید چون یه روزه اوردوز کردم اینطوری نامید شدم .اما اصلا اون چیزی نشدکه فکرشو میکردم.
    طراحی فوتوکپی مانگا هست دوست عزیز، هیچ ربطی به ماپا نداره.
    شما باید یقه ی مانگاکا رو بگیری.
    اتفاقا این استودیو فوق العاده کار کرده چه در طراحی چه در کار گرافیکی به طوری که هشتگ ThankYouMappa تو توییتر بار ها ترند شده و امتیاز بالای این انیمه توی این فصل چه در mal و چه در imdb گواه این قضیه هست.
    به جای غر زدن الکی از انیمه لذت ببرین

5. 10 کاربرِ زیر از Dexter_171 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,677
    از این کاربر 2,878 بار در 264 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط matiyo نمایش پست ها
    ب
    .
    من الان تازه قسمت 10 رو دیدم/
    واقعا واقعا این چهره کارکترها چرا اینطور شده!؟
    من به خودم میگفتم آرمین چرا ایطور شده، بعد فهمیدم یلناست / یلنا کیه باید دو قسمت صبر کنی
    سیبیل ارن تا میکاسا و لیوای!!

در کل نظرم به نظر متیو نزدیکتره !

7. 10 کاربرِ زیر از del@ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,295
    از این کاربر 1,815 بار در 201 پست سپاس گزاری شده

Attack.on.Titan.S04E14

یاد سکانس فصل اخر گات افتادم و دیالوگ سگ شکاری که بمیر دیگه چیز کش بدجوری نقره داغ کرده این زیک و لیوای

9. 18 کاربرِ زیر از 125yahel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,639
    از این کاربر 131 بار در 20 پست سپاس گزاری شده

امان ازین قسمتهای 14و15 چقد خوب شد دوقسمت پشت سر هم اومد

از قسمت 14 که همون یک دقیقه فایت با اون اهنگ فوق خفن یه دنیا ارزش داشت صد باری نگاه کردم

قسمت 15 هم که واقعا تاثیر گذار بود اینقدر قشنگ سرگذشت هارو روایت میکنن و نقاط داستان رو میرسونن به هم که آدم میخکوب میشه عجب نویسنده ای داره مانگا...

فقط من نمیدونم باقی داستان و میسازن یا نه مانگا خون نیستم ولی اینقدر اسپویل شده برام که میدونم بهترین قسمتها بعد این چپتر 116 که میخوان فصل 4 رو تموم کنن

11. 14 کاربرِ زیر از shayan____sa بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

Attack of Titan - Season 4 - Episodes 1-7

دوستان واقعیت اینه که MAPPA عالی و فراتر از تصور عمل کرده! تا اینجایی که من دیدم اپیزودهای 5 و 6 و 7 واقعأ درگیرکننده بودن. با وجودی که پارت دوم فصل سوم این انیمه واقعأ پرفکت بود و انتظاراتم قبل از دیدن فصل چهارم به شدت پایین بود ولی بعد از دیدن 7 اپیزود از فصل چهارم احساسم اینه که فصل چهارم جذاب‌ترین فصل این انیمه هست و واقعأ فکرشو نمیکردم تا این حد از ساخته استدیوی MAPPA خوشم بیاد.

اپیزود 5 از نظر داستانی خیلی خوب پیش رفت و اپیزودهای 6 و 7 به حدی نفس گیر بودن که نمیتونستی حتی پلک بزنی. کاملأ محو داستان و سکانس‌های اکشن انیمه شدم. روایت داستان بی نظیره. داستان هم که به معنای واقعی کلمه شاهکاره. کلأ از داستان‌هایی که به تدریج قطعات پازل رو میذارن کنار هم تا یک مفهوم شکل بگیره خوشم میاد و توی این زمینه انیمه اتک رو دست نداره. چیزی که برام جالبه اینه که داستان به سمتی پیش میره که از هر دو جبهه انتقاد میکنه. مثلأ ارن تا حدی از اون تیپ شخصیت نجات دهنده بشر خارج شده و یه جورایی الآن بیشتر دنبال انتقام هست حداقل تا اپیزود هفتم که من دیدم وضع اینه!

در مورد موسیقی به نظرم صداگذاری و موسیقی متن انیمه لذت بخشه و در مجموع عیب بزرگی ندیدم چون همونطور که در این فصل شاهدیم، خیلی از سکانس‌ها به واسطه همین صداگذاری مناسب هیجان‌انگیز از آب در اومدن. طراحی کاراکترها هم کاملأ مطابق مانگا در اومده هرچند کمی در نگاه اول شاید کاراکترها نامأنوس به نظر بیان. از طرف دیگه باید اشاره کنم که طراحی غول‌ها خیلی خوب صورت گرفته. گرافیک انیمه شاید نسبت به فصل پیش پایین تر اومده باشه ولی تصاویرش دارک تر شده و من این شکلی بیشتر میپسندم. سرعت اکشنش هم نسبت به فصول قبلی بیشتر و مخاطب پسندتر شده.
    اگر دقت کنید انیمه در این فصل ضمن حفظ سبک معمایی خودش، برخلاف دو فصل اول این انیمه دیگه کمتر زمینه چینی میکنه و بیشتر حقایق رو افشا میکنه برای همین جذابیت انیمه دوچندان شده. یادتونه در فصل دوم خیلی از اپیزودها شبیه فیلر بودن و در بعضی از اپیزودها فقط یکی دو تا سکانس هیجان انگیز اونم در انتهای اپیزود یافت می‌شد ولی فصل چهارم حداقل در زمینه هیجان‌ انگیز بودن خوب عمل کرده و هر اپیزود مخاطب رو تشنه اپیزود بعدی میکنه. در انتها جا داره منم به عنوان یک طرفدار این انیمه بگم ThankYouMAPPA#
    Can't find yourself. Lost in your lies

13. 17 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

Attack of Titan - Season 4 - Episodes 8-16

حاوی اسپویل

خب اپیزودهای 8 تا 16 رو هم دیدم و با وجودی که انیمه در تمام اپیزودها در داستان سرایی موفق بود ولی متأسفانه یکم هیجان انیمه افت پیدا کرد. سه اپیزود آخر هیجان بالایی داشتن و سکانس‌های اکشن انیمه به خصوص نبردهای لیوای هایپ بالایی داشتن.

هرچند این فصل شخصیت و قیافه ارن جدی‌تر و با ابهت‌تر شده ولی نمیدونم چرا ارن هیچوقت به اندازه لیوای نمیره تو دل آدم. در فصول قبلی ارن بخاطر بی‌عرضه بودنش روی اعصاب مخاطب راه میرفت و توی فصل چهارم با وجودی که شخصیتش خیلی با عرضه‌تر، خشن‌تر و خفن‌تر شده اما به دلیل هدف و تصمیماتش بازم رفته روی مخ! یعنی چی میخوای نسل الدیایی‌ها (نوادگان یمیر) رو منقرض کنی تا جهان رو نجات بدی؟ ارن جان !Come on فداکاری هم حدی داره قربونت برم!! اجازه میدین واسه من قابل درک نباشه؟ توجه کنید ارن کلی مارلیایی رو به هلاکت رسوند و بعد حالا به این نتیجه رسیده اونور نسل الدیایی‌ها رو (با بچه‌دار نشدن نوادگان یمیر) هم منقرض کنه تا جهان به آرامش برسه. یهو بمب اتم بزن به جهان و خلاص! من نمیدونم اینا چیزی به اسم سازمان ملل متحد ندارن؟

اوایل یعنی توی فصل‌های ابتدایی انیمه فکر میکردیم گریشا یگر ناجی این جهان هست ولی خب نه! و این کاراکتر هم خیلی زود از داستان حذف شد یعنی ارن پدرش رو خورد و وارث تایتان بنیان گذار شد. الآن که توی فصل چهارم دیدیم همه هم‌رزم‌های لیوای توسط مایع نخاعی زیک تبدیل به تایتان شدن! یه حس مثبتی بهم میگه آخرش همه الدیایی‌هایی که تبدیل به تایتان‌ شدن با دارو یا شیوه‌ی دیگری به انسان تبدیل میشن و دیگر هیچوقت تبدیل به تایتان نمیشن ولی این فقط یه حس مثبته! که احتمالأ هرگز به تحقق نمیپیونده چون این جهان بی‌رحمه! بعید میدونم این داستان هپی اندینگ داشته باشه:دی

اگر دقت کنید داستان این انیمه هیچ راه حلی که منجر به جنگ نشود برای مشکل به وجود اومده ارائه نمیده و هدف هم همین بوده! حداقل تا اینجای کار اینطور بوده که مدام داره این مطلب رو به مخاطب الهام میکنه که جهان بی‌رحمه. ببینید هیچ کاراکتری در این داستان نیست که به دنبال صلح باشه حتی زیک و ارن هم مجبورن "برای ایجاد صلح، جنگ به راه بیاندازن!". از طرف دیگه، به نظرم هیچ ناجی برای جهان این داستان که راه‌حل مناسبی داشته باشه وجود نداره. راه‌حل زیک و ارن فقط پاک کردن صورت مسئله‌ست.

در مجموع داستان انیمه برای من جذاب و لذت‌بخش هست. از این فصل خوشم اومد ولی آخرش با در آمپاس نگه داشتن مخاطب برای پارت دوم این فصل، خیلی ضد حال زد.
    Can't find yourself. Lost in your lies

15. 19 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    104
    از این کاربر 1,023 بار در 159 پست سپاس گزاری شده

برام سوال شده که تاپیک این انیمه چرا انقدر سوت و کوره و هیچکس چیزی نمینویسه در موردش

من همین یک نفس از جرعه جامم باقی است ...

17. 2 کاربرِ زیر از kntu بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,642
    از این کاربر 953 بار در 76 پست سپاس گزاری شده

اپیزود بیستم این فصل برای من جزو 5 اپیزود برتر انیمه بود . با اینکه اتک اپیزودای اکشن محور قوی‌ای داره ولی بخش مورد علاقم همیشه اپیزودایی بودن که به جای اکشن روی خود داستان و انگیزه‌ها و تصمیم‌های کارکترها تمرکز میکنن . مثل اپیزود 5 این فصل ( گفتگوی ارن و راینر توی زیرزمین ) یا اپیزود 18 فصل سوم ( انتخاب لیوای برای تزریق سرنگ ) . از اونجایی که پیچ و خم های داستان این اپیزود ممکنه یه سری شبهات و سوالاتی رو بوجود بیاره پیشنهاد میکنم توضیحات عکسای زیر رو حتما بخونین . اگه یکی از دوستانی هم که دست به ترجمه خوبی داره بتونه ترجمه کنه عالی میشه .
    مشاهده محتوا اسپویلر
    به طور خلاصه سفر در زمانی درکار نیست . زمان در بعدی که ارن و ژیک توش هستن معنا نداره و تمام اتفاقاتی که در گذشته ، حال و آینده اتفاق میوفتن و روی همدیگه تاثیر دارن در واقع در یک لحظه مشترک توی اون بعد اتفاق میوفتن .

مشاهده محتوا اسپویلر

19. 9 کاربرِ زیر از Sherlockian بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    104
    از این کاربر 1,023 بار در 159 پست سپاس گزاری شده

به نظرتون کپتان لیوای چی شد؟
    احتمال داره هانجی تبدیلش به تایتان بکنه که جونش رو نجات بده
    در اونصورت برای برگشتن به فرم انسانیش باید یکی از این تایتان ها رو بخوره، مثلا آنی تایتان مونث دی:

من همین یک نفس از جرعه جامم باقی است ...

21. 5 کاربرِ زیر از kntu بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین