برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 16
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,682
    از این کاربر 19,959 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

Fear the Walking Dead: بحث و تبادل نظر پیرامون فصل ششم

چندی پیش، 11 اکتبر 2020 (20 مهر 99)، AMC پخش فصل ششم سریال Fear The Walking Dead را شروع کرد. غیر از 3 قسمت - از 5 فصل پخش شده - که آن هم به صورت مبهم در ذهنم نقش بسته است، هیچ چیز دیگری برای ارائه نداشت(!)، حذف بیمارگونه شخصیت ها، به امید دست یافتن به چه چیزی؟! سرگردانی آن ها در دنیایی وهم آلود و سرشار از نکات پیچیده ـیِ غیرضرور، به همراه ادامه دادنِ روندِ غوطه ورسازی روان پریشانه ـی شخصیت ها در عاقبتِ اعمالشان، داشت این سریال را به انتهای گودالی که TWD در آن دست و پا می زند، می بُرد، (شاید فکر کنید مطالب بالا قطعا شروع مناسبی برای یک تاپیک بحث و گفتگو نیست، مطمئنا دلایل مشخصی برای این تفکر وجود دارد و صد البته اگر طرفدار دنیایِ مردگان متحرک باشید حق دارید کمی از آنچه که گفته شد رنجور باشید...) که دو قسمت پخش شده از فصل ششم همه چیز را برای من (با این افکارِ تاریک نسبت به ادامه ـی این سریال) تغییر داد.
    پس بازمیگردیم به مُد همیشگیِ شروع این دسته از تاپیک ها و به منظور جلوگیری از لوث شدن داستان برای دیگر کاربران، شما را به استفاه از تگ اسپویلر دعوت می کنیم.

.::در این تاپیک می توانید پیرامون فصل ششم سریال
    FTWD به بحث و تبادل نظر بپردازید ::.

2. 16 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,953
    از این کاربر 49,390 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Fear the Walking Dead: بحث و تبادل نظر پیرامون فصل ششم

منم به این فصل امیدوار شدم تا حدودی، احتمالا از فصل افتضاح قبلی بهتر باشه. کلا این سریال از مجموعه اصلی خیلی بهتره به خاطر کاراکترهای واقعی تر و جذابتری که داره. بخصوص سه فصل اول عالی بودن؛ فصل چهارم ضعیفتر شد ولی حضور شخصیتهای جدید بخصوص جان و جون جذابیت سریال رو حفظ کرد حداقل تا قبل از ورود شخصیت مسخره مارتا.

از نیم فصل دوم فصل چهار سریال داشت همون راه مزخرف واکینگ دد رو میرفت به خصوص با ورود شخصیت دوزاری و مصنوعی ویرجینیا تو فصل پنجم. اما این دو قسمت بهتر بودن و امیدوارم این بهتر شدن ادامه دار باشه.

4. 10 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,130
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

یه نکته خیلی مهم که در معرفی تاپیک رعایت نشده قضاوت و نقد سریال هست و این از استاندارد خارج است . چون بر ذهن بار منفی نسبت به سریال می زاره لطفا بخش ابتدایی تاپیک که معرفی و توضیحات و قوانین انجمن هست را با نظرات شخصی ترکیب نکنید . با تشکر از زحمات دوست عزیزمان
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

6. 10 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,682

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها
    منم به این فصل امیدوار شدم تا حدودی، احتمالا از فصل افتضاح قبلی بهتر باشه. کلا این سریال از مجموعه اصلی خیلی بهتره به خاطر کاراکترهای واقعی تر و جذابتری که داره. بخصوص سه فصل اول عالی بودن؛ فصل چهارم ضعیفتر شد ولی حضور شخصیتهای جدید بخصوص جان و جون جذابیت سریال رو حفظ کرد حداقل تا قبل از ورود شخصیت مسخره مارتا.

از نیم فصل دوم فصل چهار سریال داشت همون راه مزخرف واکینگ دد رو میرفت به خصوص با ورود شخصیت دوزاری و مصنوعی ویرجینیا تو فصل پنجم. اما این دو قسمت بهتر بودن و امیدوارم این بهتر شدن ادامه دار باشه.
    اون مورد اول، بهتر بودن نسبت به مجموعه اصلی رو باهات موافقم روی دلایلش می تونیم بحث کنیم اگه خواستی اینجا یا اونجا (از اونجایی که تو دنیایِ ترسناک هم زیاد فیلم و سریال میبینی و معرفی می کنی)، فقط چیزی که هست اینه که توی بعضی از فصل ها می تونی این مانور رو بدی و خوشحال باشی ولی بقیه فصل ها روتین بی موردیه که توی سریال اصلی تکرار شده و لزومی نداشت بهش پرداخته بشه (هر چند بعضی جاهاش داستان عمقی تر بود و خودم به شخصه لذت بردم). این فصل هم با این سه قسمت اول جزو فصل هاییه که حرفتو تایید میکنه.
    صرفنظراز اینکه اسپین اف زیاد انتظار ازش بالا نیست و بیشتر برای دل طرفدارا ساخته میشه، حضور همین فرد اصلی پشت کمیک هاست که به نظرم خیلی تاثیر گذاره و ایده اصلی رو زنده نگه میداره، درسته عمق بحرانِ های روانشناختی و وجودیِ بعد از سقوطِ ضمنیِ بشریت، واسه ـی بازماندگان سخته ولی اینکه اینقدر هم بهش پراخته بشه زیاد خوب نیست به نظرم این مشکل اصلیه داستانه + بد من یا بد وُمَن های آبکی و الکی سایکو >> نتیجه اش میشه روند داستانی تکراری و ته هر فصل هم مجبور میشن کلیف هنگرِ مصنوعی بذارن بلکم مخاطب گول خورد یا چی...
    ایجادِ عمدیِ چاله چوله های داستانیِ جذاب تو بخشِ ترسناک-هیجان انگیز + پیچ و تاب هایی درام ـطور می تونه کمک کنه به روند همونطور که الان داریم می بینیم توی این سه قسمت کلی بارِ مثبت اومده توی سریال و امیدوارم کماکان همینجوری بمونه ...

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin2014 نمایش پست ها
    یه نکته خیلی مهم که در معرفی تاپیک رعایت نشده قضاوت و نقد سریال هست و این از استاندارد خارج است . چون بر ذهن بار منفی نسبت به سریال می زاره لطفا بخش ابتدایی تاپیک که معرفی و توضیحات و قوانین انجمن هست را با نظرات شخصی ترکیب نکنید . با تشکر از زحمات دوست عزیزمان
    دوست عزیز درست می فرمایید و قطعا هم از استاندارد خارجه ولی بار ذهنی منفی رو بی خیال جون داداش خودم و خودت و کینگی میشینیم دور هم می بینیم دیگه، این دور و برا کسی نمیاد که

البته من خودم دوست دارم ترکیبی باشه (نظر شخصی + شروع بحث چرا که نه؟!) و از استاندارد خارج باشه بخاطر همینم اینکارو کردم شاید بقیه هم یه چیزی غیر از استاندارد دیدند خوششون اومد شایدم نیومد بودا داند
    یه سریال هر چقدرم توی گول زدنِ مخاطب عالی باشه دیگه تا 6 فصل نمیتونه مخاطب خاکستری (مخاطبی که نه دوستداره سریاله نه سیاه نمایی میکنه، شکاکه و میخواد ببینه چیزی عایدش میشه یا نه) رو نگه داره اینجاست که فقط کسایی که دوست دارن (مخاطب سفید) می بینن و حالا متنی که برای شروع بحث در موردِ فصل 6 با نظرات شخصی توی پستِ ابتداییِ تاپیک شروع میشه اونقدرا بار منفی ایجاد نمی کنه و تاثیر بزرگی نداره حالا این نظر من بود.
    ولی باز اگه دوست داشتی خصوصی پیام بده به یاسر اگه صلاح دونست حذفش کنه من مشکلی ندارم با اون بحث

8. 12 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,953

قسمت چهارم

اصن یه قسمت کامل در مورد "جان دوری" مگه میشه بد باشه.شخصیت جان نشون میده میشه بدون قرِ کمر ریختن و چوبِ بیسبال تکون دادن، یا تولید کردن اداها و لهجه های عجیب و مضحک، بیننده رو جذب کرد؛ جوری که بشینه پای سریال فقط به خاطر استوری لاین اون کاراکتر.

این اپیزود شروع خوبی داشت و آخرش عالی تموم شد منهای اون سکانس نهایی مربوط به مورگان.
    حرکت احمقانه و نپخته ای بود از کارگردان و تدوینگرش. این اپیزود باید رویِ صورتِ جان دوری تموم میشد تا پیامش رو قشنگ برسونه به مخاطب. اضافه کردن اون سکانس پایانی کاملا اشتباه بود. کلا این سکانس مال این قسمت نبود.

پ ن: تقاضا دارم آلیشای این فصل رو بیشتر کنن

10. 12 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,682

نمیدونم چرا... ولی هنوز احساس می کنم یه جاهایی باید کار رو خراب کنند این همه خوب بودن از این سریال با اون عقبه بعیده.

12. 8 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,352
    از این کاربر 4,399 بار در 221 پست سپاس گزاری شده

شبکه AMC سریال Fear The Walking Dead برای فصل هفتم تمدید کرد. +

14. 10 کاربرِ زیر از No Country بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,953

قسمت هفتم

از قسمت پنجم به بعد یه مقدار افت کرد ولی بازم نسبت به فصل قبلی خیلی خیلی بهتر شده.
    هندی بازیِ این دو قسمتِ آخرو اصلا خوشم نیومد.
    در کل این فصل تا اینجا خیلی خوب بوده و ارزش تماشا رو داشته تا ببینیم بعدش رو چکار میکنن.
    (عجب زامبیای خوفی بودن آخرِ قسمتِ هفتم)
    پ ن: چرا آلیشای این فصل انقدر کم بود؟

16. 9 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,682

بالاخره قسمت ۸ هم پخش شد خدارو شکر
    ولی خدا ازت نگذره کینگی
    در کل یه بار دیگه هم گفتم کسایی که فیردِواکینگدد رو دنبال کردند الان باید راضی باشند، یه چند سر و گردن از سریال اصلی بالاتره ولی مورگانش رو کم کنند ما راضی ترم میشیم.
    راجع به صحنه ‍‍ی آخر بگم اگر چه منظوری که میخواستند برسونند خوب بود لاکن در اجرای کار تِری زدند عالم گیر
    امتیاز به این قسمت ۷.۵

18. 9 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,953

قسمت هشتم

یکی از دلایلی که این سریال رو دنبال میکنم اتفاقاتی مث همین قسمت هشتمه.
    و یکی دیگه همین واقعی بودن شخصیتهاست، این که میشه باورشون کرد، برخلاف Walking Dead که پر شده از دلقکای چوب به دست و انواع و اقسام دلقکای دیگه.

عجب فیلمبرداری داشت این قسمت، یه چندتا حرکت جالب انجام داد واقعا سطحش بالا بود.
    پ ن: خدا از نویسنده این قسمت نگذره.
    پ ن: ما درخواست یه اسپین آف از کاراکتر آلیشا داریم

20. 9 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین