برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,519
    از این کاربر 90,638 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Dave :بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال کمدی Dave که پخش آن از شبکه FXX از چهارم مارس 2020(پنجشنبه پانزدهم اسفندماه98 ) آغاز شد و بیست و نهم آوریل(یازدهم اردیبهشت 99) به پایان رسید بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

2. 15 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I had a marvelous time ruining everything
    سپاس
    5,825
    از این کاربر 6,157 بار در 476 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dave :بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

چندهفته قبل هی تبلیغ 15ثانیه ای این سریال تو یوتوب می اومد. اصلن منو جذب نکرد و به نظرم مزخرف می رسید. قصد دیدن اش رو نداشتم، تا اینکه چشمم به خط اول نقد سریال تو زومجی افتاد: "سریال Dave از آنچه ممکن است به‌ نظر بیاید هوشمندانه‌تر و حساب شده‌تر است." و تجربه ی خوبی که با فصل یک این سریال داشتم دقیقن این حرف رو تائید می کنه
    حقیقتن همین که واسه FX هست باید دلیل کافی باشه تا ببینیدش اما حالا یکم تعریف میکنم امیدوارم رو شخصی تاثیری بذاره
    سریال جوک های خیلی خوبی داره. بازی ها خیلی قوی هستن، با اینکه خیلی از بازیگرها کار اول ـشون ـه عالی کار کردن. اجراهای رپِ خوبی وجود داره به خصوص تو قسمت آخر، بهترین قسمت ـش هم هست. من Atlanta ندیدم اما کسایی که جفت ـشون رو دیدن می گن شباهتی با اون نداره، چون شاید قبل دیدن به نظر برسه تا حدودی از اون کپی کردن اما انگار این جوری نیست
    ساید کرکتر های سریال همگی، به خصوص GaTa، عالی هستن. تقریبن هرکدومشون قسمت مخصوص به خودشون رو دارن و قسمت های بسیار خوش ساختی هستن
    چند قسمت سریال درام خیلی خوبی دارن که هم داستان هم بازی ها قوی هستن
    سلبریتی های زیادی تو این سریال cameo دارن چندتا از مهم ترین هاشون Benny Blanco، مارشملو، جاستین بیبر و کورتنی کارداشیان ـن که لحظات خوب و فانی رو ایجاد کردن(از کارداشیان خیلی خوشم نمی آد ولی حضور کوتاهی که داشت unexpectedly wholesome بود )
    سریال رفته رفته بهتر میشه و اوج سریال هم قسمت های پایانی ـش هست
    نمره ی 8.5 میدم و امیدوارم شما هم این 10 قسمت 25دقیقه ای رو ببینید و لذت ببرید

4. 13 کاربرِ زیر از Mia_3D بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,132
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

همزمان با سریال dave سریال devs هم پخش میشد و نقد های مثبتی از اعضای گروه راجع به سریال devs شنیده بودم و همچنین از فلسفی بودن داستانش و ... صحبت های بسیاری بود اما از خوش شانسی یا بدشانسی من اطلاع نداشتم که این دو سریال همزمان دارن پخش میشن و به اشتباه سریال dave رو دیدم کلی اوایل تو ذوقم خورد که من پس از اون همه فلسفه جبر و اختیار و ... چرا چیزی نمی فهمم ولی کم کم متوجه شدم که سریال رو اشتباه دارم میبینم ولی تصمیم گرفتم ادامه بدم و توفیق اجباری شد که سریال رو تا انتها ببینم .

در کل سریال خوبی بود متوسط رو به بالا و شوخی های خوبی داشت و از اونجایی که سریال سلیقه ای است حتما یه فرصتی رو برای دیدنش برای خودتون کنار بزارید شاید خوشتون اومد .
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

6. 13 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,009
    از این کاربر 45,715 بار در 2,817 پست سپاس گزاری شده

تازه داشت راه میوفتاد که تموم شد. سریال از همون اول که پخش شد به‌خاطر موضوع و شبکۀ مشابه Atlanta با اون سریال مقایسه شد و همین وجهۀ سریال رو خراب کرد، و این پنداشت رو به وجود آورد که احتمالاً یه کُپی سفیدپوستانه از «آتلانتا»ست؛ خودم هم شخصاً به همین خاطر راغب نبودم ببینم. در حالی که این دو سریال هیچ ربطی به هم ندارن و رسالت‌شون 180 درجه با هم فرق داره. «آتلانتا» از مقولۀ رپ استفاده کرده تا مشکلات روز جامعه و به‌خصوص آمریکا رو شرح بده، که صددرصد هم فقط مختص سیاه‌پوست‌ها نیست؛ دست روی موضوعاتی می‌ذاره که در عین خنده‌داربودن، آدم رو در فکر فرو می‌بره، به‌طوری که در فصل دوم از دُز خنده‌داری سریال کم و به دُز سیاهی و خفقان‌ـش اضافه شد، Dave هم از مقولۀ رپ استفاده کرده تا شخصیت و زندگی «لیل دیکی» رو به‌صورت سرگرم‌کننده شرح بده و به دنبال خنده‌های مقطعی هم هست، که با توجه به بیننده‌های جذب‌کرده، نشون می‌ده خیلی هم خوب از عهدۀ این کار بر اومده. البته سریال با قسمت 5 کمی از اون سرگرم‌کنندگیِ صرف فاصله گرفت و حالت واقعی‌بودن به خودش گرفت. جالب این‌جاست که گِیتا برای بازی در نقش خودش باید آزمون می‌داده به نظرـم به‌ترین شخصیت سریال هم بوده و همین باعث شد تا قسمت 5 یکی از به‌ترین قسمت‌های فصل اول باشه.
    و در آخر می‌رسیم به مهم‌ترین مسئله؛ این‌که جاستین بیبرِ «آتلانتا» خیلی به‌تر و واقعی‌تر نسبت به جاستین بیبرِ «دِیو» تصویر شده بود.
    مشاهده محتوا اسپویلر

این پروژۀ «اِف‌اِکس روی هولو / FX on Hulu» هم ایدۀ خیلی خوبی بود. FX که کلاً اهل تبلیغ نیست، اون هم توی این زمونه که دیگه خیلی‌ها از تلویزیون سریال نمی‌بینن و به‌صورت آنلاین برنامه‌ها رو دنبال می‌کنن. احتمالاً اگه این پروژه نبود، Dave هم مثل خیلی از سریال‌های خوب دیگۀ FX بدون این‌که دیده بشه پخش می‌شد، جلو می‌رفت و تموم می‌شد، ولی با همین فصل اول کُلی بیننده جذب کرد.
    ویرایش: داشت یادم می‌رفت. این هم از ادای احترام «لیل دیکی» به جیم کری:

مشاهده محتوا اسپویلر

8. 17 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    773
    از این کاربر 3,606 بار در 381 پست سپاس گزاری شده

در عین شباهت سریال تفاوت های بنیادینی با آتلانتا داره.
    سکانس ابتدایی سریال جوری خودش رو معرفی میکنه که انگار آتلانتا رو میخای حول موضوع مردانگی/ جن.سی ببینی ولی خب سریال یکم فان تر از این حرفا هست.
    6دقیقه ابتدایی قسمت دهم وحشتناک خوب بود. از یجا به بعد به خودم گفتم کل این قسمت موزیکال هست و میخایم یه آینده توهمی از معروف شدن دیو رو ببینیم و آخرش دیو از خواب یا توهم موادش بیداز میشه.
    شیمی بین دیو و آلی هم به شدت خوب بود. خلاصه که آلی ش رو بیشتر کنین توی فصل دوم گرچه با اتفاقاتی که افتاد بعید میدونم.
    با اینکه هنوزم به تیپ و قیافه دیو نمیخوره که رپر باشه ولی خوب رپ میکنه.

پ.ن: خداییشش اینم اسم آهنگه؟ My Di'c'k S'uc'ks.!!!!
    جوگ از این جوک تر؟!!!

10. 10 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :