برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 22
    Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016
    از این کاربر 45,736 بار در 2,817 پست سپاس گزاری شده

ZeroZeroZero ►◄ جدیدترین اثر خالقین گومورا با طعم کوکائین، مافیا و کارتل + تبادل نظر

سریال جدید خالقین Gomorra برای شبکۀ Sky این‌بار هم اقتباسی از کتابی دیگر از روبرتو ساویانو است. این درام جنایی که محصول مشترک «اسکای آتلانتیک»، «کانال+» و «پرایم ویدیو» است، از روی کتاب «صفرصفرصفر»ِ ساویانو که در سال 2013 به چاپ رسید و تمرکز آن بر روی کوکائین بود، تولید شده است. فیلم‌برداری این اثر در کشورهای مکزیک، ایتالیا، سنگال، مراکش و ایالات متحدۀ آمریکا انجام شده است. کارگردانی 2 قسمت ابتدایی بر عهدۀ استفانو سولیما بوده و 6 قسمت بعد را پابلو تراپرو و ینوس متس کارگردانی کرده‌اند و خود ساویانو شخصاً بر روی نویسندگی قسمت اول نظارت داشته است. کار تهیۀ موسیقی متن اختصاصی اثر هم بر عهدۀ گروه پست-راک اسکاتلندی «مُگوای» (Mogwai) بوده است که قبلاً هم تجربۀ آهنگ‌سازی برای فیلم و سریال‌هایی نظیر Les Revenants و Kin را داشته‌اند.

«صفرصفرصفر» پخش خود را از تاریخ 14 فوریۀ 2020 (25 بهمن 1398) با هفته‌ای 2 قسمت از شبکۀ Sky Atlantic در ایتالیا آغاز کرد و سپس در 6 مارس (16 اسفند) تمام قسمت‌های آن برای مشترکین ایالات متحدۀ آمریکا، کانادا و آمریکای لاتین بر روی Prime Video در دسترس قرار گرفت و پخش خود را در فرانسه از شبکۀ +Canal در تاریخ 9 مارس (19 اسفند) آغاز کرد.
    00
    00
    00

داستان حول محور سه گروه فروشنده، خریدار و کارگزار می‌چرخد و سِیر مشکل انتقال کوکائین از مکزیک به ایتالیا را دنبال می‌کند. برادران لِیرا که از سرکردگان مواد مخدر (نارکو) مکزیک هستند، از طریق لین‌وودها که خانواده‌ای آمریکایی هستند و صاحب یک شرکت ترابری دریایی در نیواُرلینز هستند، در صدد فروش کوکائین خود به دون مینو، رئیس مافیای «اندرانگتا» ('Ndrangheta) در کالابریا می‌باشند؛ اما اوضاع از جایی پیچیده می‌شود که نوۀ پسری دون مینو، استه‌فانو، که به‌خاطر مرگ پدر خود از پدربزرگ‌ـش کینه به دل دارد و سعی در زمین‌زدن او دارد، مشکلاتی در ترابری به وجود می‌آورد که باعث تغییر مسیر محموله به آفریقا می‌شود و تمام گروه‌های درگیر را به دردسر می‌اندازد...

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016

پاسخ : ZeroZeroZero ►◄ جدیدترین اثر خالقین گومورا با طعم کوکائین، مافیا و کارتل + تبا

کسی ندیده؟ نظری نداره؟ من دیگه زیاد راجع به داستان توضیح ندادم که مزه‌ش نپّره؛ اشاره‌ای هم به بهترین شخصیت سریال نکردم شخصیت مانوئل کینتراس که به همراه سربازهاش ظاهراً بر اساس کارتل «لوس زتاس» (Los Zetas) هست، یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌هاییه که توی تلویزیون می‌بینید. حالا این‌که بر اساس واقعیت هست، ترسناک‌ترـش می‌کنه، ولی به‌نظرـم بازیگرـش فوق‌العاده‌ست؛ اون خون‌سردی و چشم‌های بی‌روح‌ـش آدم رو مورمور می‌کنه، و هر دفعه که نشون‌ـش می‌ده، منتظری یه اتفاق بد بیوفته.

3. 22 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ZeroZeroZero ►◄ جدیدترین اثر خالقین گومورا با طعم کوکائین، مافیا و کارتل + تبا

سلام
    اول تشکر ویژه از هومن عزیز برای ترجمه ی بسیار خوب و بسیار سریعش که لذت تماشای سریال رو دو چندان کرد
    سریال خوبی بود ، من تازه تمومش کردم ، مهم ترین ویژگی سریال در ابتدا برای من تیم سازنده ی اون بود
    بعد هم موسیقی بسیار زیبا و داستان جذاب و گیرایی که داشت و البته تصویر برداری اون
    از بین بازیگران از بازی کریس که پسر معتاد و مریض خانواده ی لین وود بود خوشم اومد و بازی زیبایی داشت، از نظر ظاهر و چهره هم بی شباهت به لئوناردو دی کاپریو نیست این بازیگر، حرکات بدن و تیک ها عصبی اون خیلی خوب بود
    بعد از اون هم از بازی خواهر کریس یعنی اما خوشم اومد و بعد هم مانوئل که هومن هم به بازی خوب اون اشاره داشت

از نظر نوع روایت داستان و نوع پیشروی سریال بسیار خوب بود و تایم ۱ ساعته سریال خیلی زود میگذشت و عالی روایت میشد ,فلش بک هایی که زده میشد حرف نداشت و داستان رو خیلی زیبا کامل میکرد
    قسمت پنجم سریال شاهکار بود و من به این قسمت امتیاز ۹ میدم
    یک ایراد هم به سریال وارد کنم با اجازه و اون این هست که مانوئل فرمانده ی یک تیم نیروی ویژه ارتش مکزیک بود
    یعنی فرمانده ی نیروهای ویژه ! اما تیمی که داشت اصلا به نیروهای ویژه شباهتی نداشتند
    معمولا نوجوان هایی بودن بدون کاریزمای لازم و حتی توانایی های لازم ، حتی یه پسر عینکی هم جز نیروهای ویژه بود که خیلی بچه سال بود
    اگر از افراد با جذبه تری برای تیم نیروهای ویژه استفاده میشد بهتر بود
    اما در کل از دیدن این سریال با ترجمه ی هومن خیلی لذت بردم و جز سریال های بسیار خوب ایتالیا هستش

5. 20 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,032
    از این کاربر 1,301 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

مگه غیر از دیاموند ساب که 4 اپیزود ترجمه کرده ترجمه دیگه ای هم موجوده؟ فایلی که تو پیکو آپ شده واسه من باز نمیشه

7. 2 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016

نقل قول نوشته اصلی توسط eric نمایش پست ها
    مگه غیر از دیاموند ساب که 4 اپیزود ترجمه کرده ترجمه دیگه ای هم موجوده؟ فایلی که تو پیکو آپ شده واسه من باز نمیشه
    بررسی کردم، لینک مشکلی نداشت. از این‌جا هم می‌تونید بگیرید.

9. 15 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,032
    از این کاربر 1,301 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

بابت ترجمه از هومن عزیز تشکر می کنم
    سریال سطح بالایی هست لذت بردم از دیدنش...اولین چیزی که تو شروع سریال به نظرم رسید مقایسش با گومورا و سابورا بود...هر چقدر گومورا برام سرد و تاریک بود و بعد سابورا رنگ و لعابی به تم سیاه گومورا بخشید زیرو تموم انتظاراتم رو از این ژانر برآورده کرد...اینکه عوامل پروایی از قربانی کردن شخصیتا ندارن برام خیلی جالب بود
    اپیزود پنج هم عطف سریال بود...مشخصه بودجه هنگفتی برای سریال هزینه شده و همین باعث شده همه چیز خیلی خوب از آب در بیاد

11. 20 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,031
    از این کاربر 3,165 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

آقا این سریال چقدر خووووبه
    دومین سریال ایتالیایی هست که میبینم به پیشنهاد دوستمون هومن
    کاملا مشخصه سریال پرخرجی هست و داستان خوبی هم داره
    تا قسمت 3 که خیلی عالی بود و یه سریال مافیای بکر با خشونت محض و سرد بوده که اکشنش خیلی خوبه لامصب
    خوشم اومده که داستان رو هم از ایتالیا هم از نظر ترانزیت و پلیس مکزیک داره نشون میده و این جذابیتشو بیشتر کرده
    تا صبح تموم میکنم فصل اول رو

13. 20 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

با توجه به پایان فصل اول فکر میکنم سریال ادامه داشته باشه
    البته نمیدونم کتاب تا همینجا بوده یا نه اما خیلی خوبه اگر ادامه پیدا کنه
    هنوز یاد قسمت ۵ سریال میوفتم ، فضای اون قسمت خیلی خاص بود و میتونه یک سریال ساخته بشه با اون حال و هوا
    در هر صورت امیدوارم ادامه پیدا کنه و عمری باشه تا ببینیم

15. 18 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016

استیون کینگ :دی
    «صفرصفرصفر» (آمازون): باورـش سخته امسال چیزی ببینم که به‌تر از این باشه. لرزه‌به‌اندام‌انداز، دلهره‌آور، رعب‌آور، حماسی. Dane DeHaan و Andrea Riseborough می‌درخشن.

17. 21 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,754
    از این کاربر 4,100 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

این سریال با فضای خوفناک و نیونوارش بد جور این روزها منو به چنگ گرفته !
    نقطه قوت سریال سینماتوگرافی جذاب ، شخصیت های کاریزما و ملموس و دوست داشتنی ، درام احساسی و بستری تاریک و موزیکی به شدت عالی که تاثیر سکانس ها رو چندبرابر میکند
    از دست ندین این سریال رو

19. 11 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین