برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 6 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 59
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,493
    از این کاربر 90,561 بار در 4,562 پست سپاس گزاری شده

Westworld:بحث و تبادل نظرپیرامون فصل سوم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون سوم سریال Westworld که پخش تلویزیونی آن از پانزدهم مارس2020 (بامدادوشنبه بیست و ششم اسفند98) از شبکه HBO آغاز می گردد بحث و گفتگو بفرمایید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    247
    از این کاربر 662 بار در 56 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Westworld:بحث و تبادل نظرپیرامون فصل سوم

نقل قول نوشته اصلی توسط MrP نمایش پست ها
    در مورد استابز باید گفت تو فصل قبل مشخص شد که رباته، در مورد اون صحنه درگیری هم باید گفت که استابز هنوز اونجا مشغوله کاره و از طرفی بخش مدیریت پارک معلومه به حال خود رها شده و مشخص بود که استابز و همینطور نگهبان‌ها به قصد کشت با همدیگه درگیر نشن.
    صحیح, اگر بنا به نکشتن استابز باشه, خب کارگردانی باید طوری بود که این موضوع اینقدر سطحی به نمایش درنیاد, شما خودتون واقعا از این سکانس راضی بودید؟
    مشابه این موقعیت ها در فیلم و سریال های دیگه هم وجود داره (شخصی یا گروهی قصد جلوگیری از شخص یا گروه دیگه رو دارن, البته بدون وارد کردن آسیب) , میتونست با چندتا دیالوگ ازشون جلوگیری کنه, اگر نیازه روی بخش اکشن تکیه بشه, باید روی اکشنش کار بیشتری میشد .... این چی بود واقعا!!!
    در صحبتم عرض کردم "بعضی سکانس ها در حد و اندازه های سطح کلی سریال وستورلد نیست!"

3. 7 کاربرِ زیر از MixMkv بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    546
    از این کاربر 1,166 بار در 124 پست سپاس گزاری شده

من تو این هفته شروع به دیدن وست‌ورلد از ابتدا تا به اینجا کردم. و متاسفانه باید بگم جذابیت سریال هر فصل در مجموع کمتر میشه و چندان رغبت نمی‌کنم با علاقه دنبالش کنم. مهم‌ترین دلیلش هم معما‌گونگی بیش از حد اپیزودهاست. تقریبا همه نظرشون به این بود که انتهای فصل ۲ نسبت به فصل ۱ خیلی پیچیده تموم شد و اونطور که باید معما هارو حل نکرد و...

حالا تو این فصل ما با همون پیش‌ذهنیتی که از فصل قبل داریم و هنوز پس ذهنمون یه سری معمای حل نشده وجود داره از ابتدای این فصل یه لول از پیچیدگی دوباره اضافه شده و این دیگه واقعا فرم فرسایشی به کلیت سریال میده. همچنان که داستان این ابرسیستم هوش مصنوعی ریهوبوم به میون اومده و خودش با اینکه از شبیه سازی ها بوجود اومده، باز هم درون خودش قابلیت شبیه سازی داره (شبیه رویا درون رویای اینسپشن)، و در کل انفصال زیادی نسبت به داستان فصل قبل داره که باعث میشه همچنان نویسنده ها پاسخ معماها رو با معما بدن و این قضیه یکم آزاردهنده شده. خیلی دوست دارم سریال همون انسجام فصل اول رو دنبال کنه ولی تو ذهنم مدام این مسئله هست که پیچیدگی ها همچنان دارن اوج میگیرن و در نهایت مثل اپیزود ‌آخر فصل قبل با قدرت بهشون پاسخ داده نشه...
    http://screenprism.com/assets/img/article/mepris-11-g.jpeg

5. 8 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,142 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط l-lamidreza نمایش پست ها
    من تو این هفته شروع به دیدن وست‌ورلد از ابتدا تا به اینجا کردم. و متاسفانه باید بگم جذابیت سریال هر فصل در مجموع کمتر میشه و چندان رغبت نمی‌کنم با علاقه دنبالش کنم. مهم‌ترین دلیلش هم معما‌گونگی بیش از حد اپیزودهاست. تقریبا همه نظرشون به این بود که انتهای فصل ۲ نسبت به فصل ۱ خیلی پیچیده تموم شد و اونطور که باید معما هارو حل نکرد و...

حالا تو این فصل ما با همون پیش‌ذهنیتی که از فصل قبل داریم و هنوز پس ذهنمون یه سری معمای حل نشده وجود داره از ابتدای این فصل یه لول از پیچیدگی دوباره اضافه شده و این دیگه واقعا فرم فرسایشی به کلیت سریال میده. همچنان که داستان این ابرسیستم هوش مصنوعی ریهوبوم به میون اومده و خودش با اینکه از شبیه سازی ها بوجود اومده، باز هم درون خودش قابلیت شبیه سازی داره (شبیه رویا درون رویای اینسپشن)، و در کل انفصال زیادی نسبت به داستان فصل قبل داره که باعث میشه همچنان نویسنده ها پاسخ معماها رو با معما بدن و این قضیه یکم آزاردهنده شده. خیلی دوست دارم سریال همون انسجام فصل اول رو دنبال کنه ولی تو ذهنم مدام این مسئله هست که پیچیدگی ها همچنان دارن اوج میگیرن و در نهایت مثل اپیزود ‌آخر فصل قبل با قدرت بهشون پاسخ داده نشه...
    اتفاقا پیچیدگی هاش خیلی کم شده دیگه. سوالات هم داره جواب داده میشه. الان دقیقا چی رو متوجه نشدی ؟

7. 6 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    546

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex Vause نمایش پست ها
    اتفاقا پیچیدگی هاش خیلی کم شده دیگه. سوالات هم داره جواب داده میشه. الان دقیقا چی رو متوجه نشدی ؟
    بحث در مورد پیچیدگی نیست لزوما. آره فعلا تا حدی رضایت بخشه و تقریبا منطق روایی فصل ۳ رو درک میکنم. مشکلم با اتفاقات آخر فصل ۲ بود که هنوز منتظرم بهش پاسخ داده بشه و از اونجایی که مسائل جدیدی تو فصل ۳ بوجود آمده دوست ندارم معماهای فصل ۲ و معماهای فعلی فصل ۳ در آخر درست حسابی جمع نشه سرنوشتشون. مثال بزنم قضیه جاودانگی و رسیدن به بهشت و اون «در» اونقدری که تو اپیزودای قبلش بزرگش کرده بوده برام جذابیت روایی نداشت. فکر میکنم این سریال برای ارتباط قوی تر با مخاطب نیاز بیشتری به اپیزودهایی شبیه به اپیزود ۸ از فصل ۲ داره. مسائل انسانی و فلسفی جاشونو دارن به ابعاد سطحی تر مثل انتقام و اکشن میدن. داستان کشته شدن دوست کیلب و پاک کردن مموری دوستش خیلی خوب بود. امیدوارم این تعادل بین بار دراماتیک و معماهای پازل‌طور قوی تر شه.

9. 6 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    676
    از این کاربر 2,915 بار در 342 پست سپاس گزاری شده

خدایی سیستم به اون هیولایی چرا با جذر -1 افتاد توی لوپ

11. 6 کاربرِ زیر از areff بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,013
    از این کاربر 3,148 بار در 327 پست سپاس گزاری شده

من که هرچی میبینم هدف و خط داستانی برنارد رو متوجه نمیشم چجوره
    اون سکانس درگیری توی بخش خیلی زد توی ذوق. اصل چی بود اون صحنه
    Benioff and D.B. Weiss کارگردانای got رو هم توی بخشی که کنار اژدها بودن دیدیم که چندان دل خوشی ازشون ندارم
    همش یه حسی بهم میگه اخر این سریال هم به سرنوشت لاست دچار میشه و از بس پیچیده میشه به جوابی نمیرسه

13. 7 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    546

نقل قول نوشته اصلی توسط bayani نمایش پست ها
    من که هرچی میبینم هدف و خط داستانی برنارد رو متوجه نمیشم چجوره
    اون سکانس درگیری توی بخش خیلی زد توی ذوق. اصل چی بود اون صحنه
    Benioff and D.B. Weiss کارگردانای got رو هم توی بخشی که کنار اژدها بودن دیدیم که چندان دل خوشی ازشون ندارم
    همش یه حسی بهم میگه اخر این سریال هم به سرنوشت لاست دچار میشه و از بس پیچیده میشه به جوابی نمیرسه
    اون سکانس درگیری منظورت موقعی هست که برنارد تبلت رو به خودش وصل میکنه؟ میخواد ببینه چرا دلورس برش گردونده به داستان و آیا دستکاریش کردن یا نه (خودش رو مدام تست میکنه ببینه احساسش واقعیه یا نه). دلیلش رو خودمم نمیدونم احتمالا اپیزودهای بعدی نشون داده بشه. بحث اصلی خط داستانی برنارد همون تعادل بین دنیای دلورس و دنیای آرنولده. برنارد همون تم اخلاقی آرنولد رو دنبال میکنه و در نتیجه نویسنده‌ها میخوان تا نیروی بازدارنده‌ی اعمال دلورس باشه. این آشوب درونی برنارد که همیشه مشوش‌ و بی‌قراره بخاطر مسئولیتیه که در قبال افسارگسیختگی ربات‌هایی مثل دلورس داره.

15. 8 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,145
    از این کاربر 16,193 بار در 1,156 پست سپاس گزاری شده

قسمت دوم از قسمت اول بهتر بود، من که سوالی از فصل قبل برام باقی نمونده و این قسمت هم فضای این فصل رو کاملا مشخص کرد و از گنگی قسمت اول خارج شدیم. شروع قسمت عالی بود و به نظر می‌رسید میو و هکتور هوشیار هستن ولی اینطوری نبود و این داستان هم یه لوپ بود و میو این موضوعو تشخیص داد و از این لوپ پیازی خارج شد. به نظرم سریال کمی افت داشته و اون هم به خاطر نبودن دو شخصیت خیلی مهم از فصول قبل یعنی آرنولد و فورد هست. من هم با دوستان موافقم که بعضی سکانس‌ها در حد و اندازه سریال نبود اما در کل کیفیت سریال حفظ شده.

17. 9 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,540
    از این کاربر 8,005 بار در 547 پست سپاس گزاری شده

قسمت سوم - غیبت زمینه ای
    همونطور که فکر میکردم سریال به طور کلی داره از پارک و دلوس فاصله میگیره و زمینه سازی کامل برای انقلاب دلوروس و یارکشی اون و تقابلش با پروژه سیستم رایبوهوم و سراک زمین فعال این فصله و در ادامه با چاشنی مرد سیاه پوش و برنارد جذاب تر میشه
    اولین قسمت وست ورلد احساسی رو دیدیم از رابطه احساسی بدل شارلوت هیل با فرزندش و احساسات کیلب نسبت به گذشته و آینده خودش و از همه مهمتر دلوروس همراه بود
    دیالوگ های دلوروس و کیلب توی اسکله بی نظیر بود
    8/10

19. 10 کاربرِ زیر از opeth1h بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,142 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

واقعا از این زوج بهتر داریم ؟ (بعد جیمی و کیم :دی)

21. 10 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 6 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین