برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 45
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,534
    از این کاربر 90,666 بار در 4,567 پست سپاس گزاری شده

Rick and Morty : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل چهارم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل چهارم سریال Rick and Morty که پخش آن از شبکه Adult Swim از دهم نوامبر 2019(به وقت ایران:بیستم آبان ماه 98) آغاز می شود بحث و گفتگو نمایید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    7,138
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Rick and Morty : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل چهارم

منم برام سواله که چی کار کرده که انقدر داغون بوده ؟!!
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

3. 4 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

قسمت 5 عالی بود از 4 قسمت قبلی خیلی بالاتر بود
    تازه شده مثل سه فصل گذشته
    9.9
    مگر من ! من میشوم بی ت و

5. 9 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Chaos
    سپاس
    2,055
    از این کاربر 415 بار در 66 پست سپاس گزاری شده

ببین آدمو چجوری تو خماری میزارن. بعد دوسال 5 قسمت پخش کردن، 5 قسمت دیگه چی شد؟ معلوم نیس کی میخوان پخش کنن؟

7. 8 کاربرِ زیر از bysnco بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    674
    از این کاربر 2,129 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

جدا دیگه فهم این قسمت های جدید ریک اند موتی سخت شده، حداقل برای من، هی استپ میکردم ببینم چی میگن، رو راست بعضی جاهاش هم نفهمیدم، صبر کنیم نقد و تحلیل هاش بیاد.

9. 11 کاربرِ زیر از H a M i D بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,156
    از این کاربر 16,206 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

قسمت ششم فصل چهارم

اپیزودهای آنتولوژی ریک و مورتی انقدر ارجاء های زیادی داره که واقعا نیازه چندین بار ببینی تا متوجهشون بشی. این قسمتم یکی از همون اپیزودا بود اما تویستی که آخر اپیزود روشن شد (خرید قطار توسط مورتی از سیتادل) همه چی رو معنی دار کرد. یکی از مهم‌ترین مسائلی که تو این اپیزود وجود داشت اون حلقه طلایی داستان بود که یکی از تکنیک‌های دن هارمون واسه داستان نویسیه و باهاش میخواست به فن بیسا ارجاء بده که نمی‌تونن دیوار پنجم رو بشکنن و داستان ریک و مورتی رو حدس بزنن، علاوه بر این خودش چند بار دیوار چهارم رو شکست (مثلا ارجاء ریک به کورونا) که یه زبون درازی‌ای به طرفدارا کرده باشه (همون کسی که می‌خواست داستان خوب تعریف کنه استعاره‌ای از طرفدارا بود). قطار داستان هم خیلی شبیه فیلم اسنوپیرسر بود و زبون درازی اصلی دن هارمونم اونجا بود که معلوم شد اصلا این قطار یه قطار جادوییه و ریک و مورتی توشم واقعی نیستن و طرفدارا حتی نتونستن ریک و مورتی غیر واقعی رو شکست بدن :D

11. 21 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    109
    از این کاربر 918 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

با زیرنویس کدوم مترجم این فصل رو میبنید؟
    من این فصل یکی دو تا زیرنویسی که تست کردم به نظرم زیاد خوب ترجمه نکرده بودن بعضی جاها گیج کننده میشد

زیرنویس فصلای قبل Milad بود ترجمش خیلی خوب بود

13. 8 کاربرِ زیر از giumartan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Lost in Silence
    سپاس
    658
    از این کاربر 1,858 بار در 108 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط giumartan نمایش پست ها
    با زیرنویس کدوم مترجم این فصل رو میبنید؟
    من این فصل یکی دو تا زیرنویسی که تست کردم به نظرم زیاد خوب ترجمه نکرده بودن بعضی جاها گیج کننده میشد

زیرنویس فصلای قبل Milad بود ترجمش خیلی خوب بود
    شخصا که با انگلیسی میبینم ولی از بچه هایی که میشناسم گمونم این فصلو عرفان و کیارش ترجمه میکردن ...

در ضمن چندتا نکته جالب بگم... یکی اون عدده "02376319" +

مشاهده محتوا اسپویلر
    The sequence of numbers 02376319 acts as a chronological road-map of this episode where each number 1-8 corresponds to a point along the Story Circle, while 0 and 9 are outside it. There are too many consistencies for this not to be the answer

(0) Various vignettes of interactions with Rick. Initially, the episode appears to be a disjointed clip episode a la inter-dimensional cable

(2) But they want something
    Rick and Morty remove their disguises (showing us that we are in fact in canonical R&M territory) and reveal they want to get to the engine car. Rick later references this spot on the story circle at 7:00

(3) They enter an unfamiliar situation
    The disembowelment of the tickets-please guy / the explosion of the continuity tank / the various non-diegetic narratives. The story is departing from a traditional format and entering into meta territory. I believe this is what is meant by "unfamiliar situation" and is echoed later in the episode (at the second 3). This moment in the episode is also specifically referenced by Rick at 7:00 where he identifies the third car as their current location
    ?M: what's this
    R: going into an act break

(7) Then return to their familiar situation
    From the disjointed narrative inside the disemboweled tickets please guy, we are pulled back into familiar Rick and Morty territory: R&M in space-suits, having just killed the suspended tickets-please man, trying to find a way back inside the train

(6) Pay a heavy price for it
    In order to get back inside they need to disrupt the "thematic seal", the theme of the episode being meta-narrative. Rick prompts Morty to tell such a story. We get two, both "awful and stupid". The first doesn't break the "thematic seal" because of how well it "mesh[ed] with the theme" or, in other words, failed to depart significantly from the meta theme. The second, the Bechdel-test story, is equally "awful and stupid" but sufficiently unthematic (at least, according to Dan) to break the seal
    In the same way that shoe-horning in a scene about women talking to women about women is pandering to a feminist audience, the various narrative fragments pulled from R&M by the Story Lord (Summer goes to college, return of Abradolf Linkler, a Star Wars themed battle with robo-Snuffles, Bird Person and Tammy, Evil Morty) panders to the Rick and Morty fan-base. I believe it is this pandering, this soul-selling that Dan considers to the the "price" one is expected to pay
    ?M: is any of this cannon
    !R: it could've been

(3) They enter an unfamiliar situation
    In order to escape from the grasp of the Story Lord, Rick and Morty pray to Jesus for salvation. The incorporation of Bible Story characters and a larger than life ripped Jesus is so incongruent with anything R&M, the Story Lord is foiled
    Whereas the initial 3 was unfamiliar in a meta-narrative sense, this scene is unfamiliar to the R&M universe as a whole

(1) Characters in a place of comfort
    M: I guess it brought us close together you know? Tested our demons. Made us believe in ourselves more than ever
    In a nod to the classic hero returns home, Morty tries to find a moral in the story
    R: Yeah, you're right Morty. We got all that meta-cannon shit out of the way and now we can just be ourselves. Now what do you say we bring this train into the station

(9) Beyond
    This is where it is revealed that the engine is fake. The control panel is just a sticker. Instead of coming home, we zoom out to reveal that the entire story is just a ploy to sell toy trains
    As the story circle has only 8 positions, 9 represents a place beyond the story circle. The final scene points the audience to a website which does not appear to exist. The audience rushes to purchase a toy train that cannot be bought. I believe it is this audience-narrative relationship that becomes a part of the story and the final act of the episode. Rick is messing with us. We are part of the story - duped by a fictional character. This is the 9th position on the story circle

یکی دیگه اینکه به نظرم استوری لُرد خودِ دن هارمونه :))) (از نظر ظاهری)

و چیزِ جالب دیگه ای که دیدم این پسر بود که توی پایلوت بوده...

15. 16 کاربرِ زیر از HamooN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,156
    از این کاربر 16,206 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط HamooN نمایش پست ها
    یکی دیگه اینکه به نظرم استوری لُرد خودِ دن هارمونه )
    از نظر ظاهری منم قبول دارم که شبیهشه ولی تو صحنه زیر داره تلاش میکنه پتانسیل ریک و مورتی رو بدزده و دیوار پنجم رو بشکونه و کلا داستان استوری لرد راجب اینه که از ریک و مورتی میخواد سو استفاده کنه و روشنه که اشاره به فن بیسای افراطی داره و دن هارمون که خودش صاحب ریک و مورتیه نمیاد بدزدشون و ازشون سو استفاده کنه. شاید با این شباهت خواستن بگن که فن بیسا دارن ادای دن هارمون رو در میارن.

17. 16 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,877
    از این کاربر 4,589 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

من اینجا تنها کسی هستم که از این سریال زده شده و به نظرش کاملا overrated شده سریال؟

من از فصل ۲ به بعد اصلا نتونستم با سریال ارتباط برقرار کنم...

همه‌اش روال اینه که ریک توی یه بعد دیگه یا همین دنیا یه گندی می‌زنه مورتی هم دنبالشه بعد می‌رن همونجا گیر می‌افتن کلی کشت و کشتار راه می‌افته و آخر صحیح و سالم برمی‌گردن خونه...

اصلا سریال قابل مقایسه نیست با شاهکارهایی مثل South Park
    My Updated Top Ten

You want to know the secret of my power?

No one

Ever

Truly loved me

19. 13 کاربرِ زیر از pro_translator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,982
    از این کاربر 49,564 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط pro_translator نمایش پست ها
    من اینجا تنها کسی هستم که از این سریال زده شده و به نظرش کاملا overrated شده سریال؟
    منم با این نظر موافقم.

به بلای black mirror دچار شده این سریال. ایده هاش با اینکه نمیشه گفت تکرارین ولی مشابه هم شدن و کاملا میشه داستان رو حدس زد. البته برای طرفدارای سرسختش همیشه نکات پنهان و ویژه ای داره ولی اون سرگرم کننده بودن فصلهای اول رو برای من به عنوان یه بیننده عادی از دست داده.
    با همه اینها من سریال رو دنبال میکنم چون هرازگاهی قسمتهای جالب و خوبی هم داره مث The Old Man and the Seat.

توی این سبک gravity falls کار خیلی خوبیه که من خیلی دوسش داشتم.

21. 14 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین