برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
    Bad things are coming
    سپاس
    21,975
    از این کاربر 49,502 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

اکران اختصاصی پاییز 98 | فیلم سوم: Toy Story 4

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    قوانین اکران اختصاصی (پیش از مشارکت، بخوانید)
    معرفی کننده:masihm

با تشکر ویژه از شاهرخ عزیز @Xotaz که زحمت تهیه هدر زیبای اکران رو کشیده.

نام فیلم:
    Toy Story 4

کارگردان: Josh Cooley
    ژانر: انیمیشن، کمدی، ماجراجویی
    کشور سازنده: ایالات متحده
    زبان: انگلیسی
    مدت زمان: 100 دقیقه
    سال ساخت: 2019

>> افتخارات <<
    مشاهده محتوا اسپویلر

» معرفی
    ...

داستان اسباب بازی 4 یکی از امیدهای اصلی اسکار 2020 است که هم گیشه پررونقی داشته و پرفروشترین فیلم این مجموعه است و هم اینکه مورد توجه و تحسین منتقدین قرار گرفته است. قسمت چهارم داستان اسباب بازی پنجمین فیلم پرفروش سال 2019 و بیست و سومین فیلم پرفروش تاریخ است.

ابتدا اعلام شد که این آخرین قسمت از داستان اسباب بازیست ولی توجه فراوان مردم و منتقدین باعث شده شایعاتی از گوشه و کنار در مورد ساخت قسمت های بعدی به گوش برسد. همچنین برنامه هایی برای ساخت چند اسپین آف از شخصیت های مختلف این انیمیشن در دستور کار تهیه کنندگان قرار دارد.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

"داستان اسباب بازی" یکی از نوستالژی های نسل ماست که بیش از بیست سال از ساخت قسمت اول آن میگذرد. داستانی که نسل ما را مسحور و عاشق خود کرد و باعث شد با دید دیگری به اسباب بازی های بی جانِ خود نگاه کنیم. این مجموعه بیش از آن که فیلم خوبی باشد، یک ابزار فرهنگساز است که حتی میتوان از آن بعنوان یک هژمونی فرهنگی هالیوودی نام برد.

مجموعه داستان اسباب بازی تا به امروز چیزی بالغ بر سه میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرده و نمادی قدرتمند و واضح از قدرت هالیوود در فرهنگسازیست.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    » خلاصه داستان...

چند سال بعد از اینکه اندی، اسباب بازی‌های خود را به بانی داد، هنگامی که بانی در مدرسه یک اسباب بازی جدید به نام فورکی می‌سازد، ناخواسته تمام اسباب بازی ها را درگیر بحرانی می کند که منجر به یک ماجراجویی تازه و شگفت انگیز می شود.

» بازیگران ...
    زمان بندی برنامه:

»» تا پایان روز یک شنبه دو هفته آینده (دوازدهم آبانماه) فرصت دارید تا در برنامه این اکران شرکت بفرمایید.
    »» معرفی کننده حتما حداکثر تا چند ساعت قبل از پایان برنامه ، نفر بعدی را معرفی نماید.
    »» دو شنبه سیزدهم آبان هم تاپیک جدید آماده خواهد شد.

2. 24 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : اکران اختصاصی پاییز 98 | فیلم سوم: Toy Story 4

برای ماهائی که با انیمیشن های دهــه ی 90 ـه کمپانی دیزنی خــــــاطره داریم(مثل : علاء الدین و زیبای خفته و ...)
    داستان اسباب بازی ها یه نقطه عطفی بود - اولین همکاری دیزنی و پیکسار , کاراکتر های فوق العاده و رنگ و وارنگ
    و فراوون با یه داستان کاملا جدید و زیبا...

اگر معیار "تاثیر گذاری" در فرم و محتوی داستان باشه من قسمت ســـــوم داستان اسباب بازی ها رو بیشتر میپسندم
    بخصوص با پایانی که داشت.در قسمت جدید "نقش" اسباب بازی ها دیگه به حداقل رسیده و 80% بار داستان رو دوش
    وودی هست در عین حال شخصیت شرور داســـتان آنچنان پیچیدگی و خباثی مثل Lots-o'-Huggin' Bear نداره و خیلی
    پیش پا افتاده و معمولی هست.

با اینکه فرمول داستانی دقیقا مثل نسخه قبل هست(با کمی تغیرات)
    امــــــــــــا بلحاظ Time Line خیلـی زودتر میتونست به اتمـــــام برسه
    بنظرم این دو شـــــــاتی کــــــــــه قرار میدم گــــــــویای همه چیز باشه

پ.ن:وودی - باز - آقا و خانوم سیب زمینی و بقیه اسباب بازی ها انقدر خوب و شیرین هستن که همیشه
    دیدنشون لطف داشته باشه اما امیدوارم هیچ وقت سازنده ها یاد و خاطره ی "Toy Story" رو خراب نکنن

4. 15 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Remember My Name
    سپاس
    749
    از این کاربر 2,243 بار در 244 پست سپاس گزاری شده

داستان اسباب بازی بدون شک یکی از بهترین انیمیشن های دنیاس و خیلیا باهاش خاطره دارن .قسمت سوم این انیمیشن پایان خوبی داشت نیازی به قسمت چهارم حس نمیشد حتی وقتی هم تایید شد اکثرا نگران بودن که این انیمیشن هم قربانی زیاده خواهی و پول پرستی بشه که خوشبختانه نشد
    بیشتر اسباب بازیا مثل رکس و جسی و ... این قسمت بیشتر حکم ادای احترام داشتن و نقش خاصی نداشتن. شخصیت های جدید هم آنچنان که باید معرفی نمیشن ولی اضافه هم حس نمیشن. نقش منفی این قسمت هم واقعا منفی نیست و بیشتر یه شخصیت گمشده و تنهاس که تلاش میکنه مثل بقیه اسباب بازیا باشه
    باید بگم رشد شخصتی وودی این قسمت به اوج خودش رسید. از قسمت اول و حسادتی که داشت تا این قسمت که خودشو فراموش کرد و تلاشی که برای شخصیت جدید داستان میکرد تا جایگاهشو نگه داره
    در کل این قسمت چیز جدیدی برای عرضه نداشت ولی خاطرات گذشته رو نه تنها خراب نمیکنه بلکه خیلی خوب پیش میره و خداحافظی باشکوهی رو رقم میزنه

6. 14 کاربرِ زیر از Longmire بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,198
    از این کاربر 4,124 بار در 195 پست سپاس گزاری شده

خب... آغاز اراجیف.

می‌دونستم خیلی‌ها دیدن یا قصد دارن ببینن، واسه همین پیشنهاد دادم این انیمیشن رو با همدیگه ببینیم و در موردش توی تاپیک دال و کلام ببافیم. خودمم همین دو-سه روز پیش دیدمش.

من همیشه سعی می‌کنم در کنارِ کارهای قدیمی‌تر و بعضاً جدی‌تر، فیلم‌های روز و پرفروش‌تر رو هم تماشا کنم. یه جورایی تنفس و زنگ تفریح حساب میشه. هر چند بعضی از کارها غافلگیرت می‌کنن. مثلاً «نگهبابان کهکشان ۲»ِ جیمز گان که عالی بود. منتظر هر پروژۀ جدیدی‌ام که می‌خواد انجام بده. بگذریم...

جلسۀ شلوغ و پر از همهمۀ تماشای فیلم (به دلیل تعدد کاراکترها)، اما تک‌نفرۀ من با این «شیرشاه» جدیده شروع شد. اینطور پیش خودتون فکر کنید که اول واسه دست‌گرمی رفتم چندتا حیوون که حرف می‌زنن رو تماشا کردم تا خودمو واسه اسب‌بازی‌های سخنگو آماده کنم.
    یادمه قسمت قبلی «داستان اسباب‌بازی‌ها» یا هر اسمی که شما ترجیح میدید... فوق‌العاده بود، مخصوصاً پایان‌بندیش. به همین دلیل قبل از تماشا می‌ترسیدم که شاید خرابش کرده باشن. ولی نه، تجربۀ راضی‌کننده‌ای بود. داستان خوبی داشت، یعنی موجه بود که وودی با همچین بحرانی روبرو بشه و مثل خیلی از مجموعه‌فیلم‌های ادامه‌دار دیگه نبود که زورزورکی شخصیت‌ها رو وسط یه دردسر دیگه بندازن تا حالا ما بشینیم ببینیم حلش می‌کنن یا حلش می‌کنن. هر چند به اقتضای هر قصۀ کلاسیکی اینجا هم با قهرمانی مواجهیم که به دردسر می‌افته و مسائل آخر سر حل میشه (بالاخره انیمیشنی با مخاطب اصلی کودک طرفیم)، ولی اسباب‌بازی‌ها این کارو با یه جور... با چیز... با... آها! سری بالا انجام میده. یعنی داستان رو به‌کل فدای ماجراجویی‌ای جدید و «مشتری‌های وفادار که داریم، فروش زیاد هم خُ تضمینه، دیگه دلیل این همه صبر چیه؟» نمی‌کنه.

ولی همۀ این حرف‌ها به کنار... اگه چند قدم عقب‌تر بریم، می‌بینیم که این مجموعه در حقیقت یه‌جور دستگاه مکشِ پول غول‌آساست که از هر دری می‌خواد وارد جیبِ آدم‌ها بشه، از فروش خود فیلم گرفته تا اسباب‌بازی و هزارتا محصول جانبیِ دیگه، و برای انجام این کار به بچه‌ها هم رحمی نداره و اون‌ها رو هدف گرفته. ولی خب، از اون‌ور، همۀ فیلم‌های جریان‌اصلی همین هدف رو دنبال می‌کنن. هدف اول و آخر گردانندگان صنعت سینمای امروز دنیا همینه.

خب، حالا که اینا رو ریختم بیرون... با این تفاسیر و آگاهی از مسئله، من از شبه‌تجاوزی که از طرف این فیلم بهم شد، رضایت دارم چون در طول تماشای فیلم چندتا احساس غریب بهم دست داد و حس کردم زنده‌ترم؛ شبه‌تجاوز هم که میگم به این دلیل که من و خیلی از شماها داریم فیلم‌ها رو قاچاقی می‌بینیم و پولی عاید سازنده‌های اصلی نمیشه. ختم کلام، بیاید زیاد در موردش فکر نکنیم و از فیلم لذت ببریم.
    انیمیشن خوب و خاطره‌انگیزیه، می‌تونید دو ساعت همراه با خانواده غرقش بشید.

پایان اراجیف

پ.ن: شخصیت «چنگالی» را بسیار دوست می‌دارم.

نفر بعدی: Marlon Brando

8. 18 کاربرِ زیر از masihm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,621 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

دیروز نشستم به تماشای چهارمین قسمت از داستان اسباب بازی ها و متاسفانه باید بگم از نظر من ضعیف ترین قسمت بین سه تا شماره بود.

حدود بیست ساله که با ماجراجویی های مختلف این گنگ از اسباب بازی ها همراه هستیم و تماشای دوبارشون تو هر فرصتی که دست بده، غنیمته. اما شماره سوم از این سری به قدری خوب و کار شده بود که یجورایی توقع رو برای قسمت چهارم بالا برد. متاسفانه تو این قسمت وودی به تنهایی اکثر کارها رو انجام میده و اگه شاهد حضور باز و تعدادی دیگه از اسباب بازی ها هستیم، صرفا به این خاطره که باشن؛ وگرنه اگه نبودن هم اتفاق خاصی نمیفتاد. فکر میکنم همین رو میشه به عنوان مشکل فیلمنامه دونست و ادعا کرد که داستان تو ذهن فیلمنامه نویس بوده و مشکلش جا کردن یه سری از شخصیت ها بوده که صرف حضور تو قسمت ها قبل باید تو این قسمت هم می بودن.

از طرف دیگه شخصیت هایی که این قسمت اضافه شده بودن، به خصوص اون خرگوش و جوجه، خیلی خوب بودن و سکانس های خیال پردازیشون رگه های کمیک خوبی به فیلم اضافه می کرد. شخصیت بو هم بعد از شش هفت سال زندگی تارزان وار شکل جالبی به خودش گرفته بود. فیلم وقت زیادی رو برای روایت داستانش تلف نمیکنه و با یه مقدمه نه چندان طولانی از چند سال پیش، مستقیم میره سراغ وودی و بحرانی که تو این سن و سال باهاش روبرو شده. با وجود این که کارهای وودی خارج از شخصیت تعریف شدش نبود، اما باید اقرار کنم بعضی جاها رو مخ بود. اگه مخاطب اصلی این فیلم رو بچه ها بدونیم، نمی دونم درک انگیزه های وودی از انجام این همه کار برای نجات یه چنگال کج و کوله، براشون قابل درک هست یا نه.

ظاهرا این آخرین قسمت از داستان اسباب بازی ها خواهد بود و باید بگم از پایان قصه وودی راضی هستیم. به نظرم با توجه به سودآوری که این فیلم برای شرکت های سازنده داره، بعیده که به همین راحتی ازش دست بکشن و به احتمال زیاد باز هم شاهد حضور وودی و دوستانش رو پرده های سینما خواهیم بود.

10. 5 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    22
    از این کاربر 181 بار در 39 پست سپاس گزاری شده

بین انیمیشنهایی که ساختشون کاملا غیرضروری بوده و هدف فقط پول درآوردن بوده،بهترین انیمیشنی بود که دیدم.از سه شماره قبلی مشخصا ضعیف تر بود اما در مجموع فیلم قابل قبولی بود.

12. 6 کاربرِ زیر از phoenix90 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :