برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: فیلم مناسب برای اکران بعدی:

رأی دهندگان
33. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Landscape in the Mist 1988

11 33.33%
  • The Invitation 2015

7 21.21%
  • Dr. Strangelove 1964

10 30.30%
  • The Lunchbox 2013

5 15.15%
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 از مجموع 27
    Bad things are coming
    سپاس
    21,982
    از این کاربر 49,563 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

arrow2 پرده آخر | اکران اختصاصی انجمن|بهار 98

▒▒▒▒▒▒▒
    تصمیم گرفته شد که اکران های اختصاصی انجمن رو دوباره و این بار به صورت موقت و آزمایشی از سر بگیریم.

اگر اقبال و همکاری دوستان مناسب بود کار رو ادامه میدیدم ولی برای شروع توضیحاتی نیاز هست که عرض میکنم.

▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
    » اکران اختصاصی چیه ؟ ...

یک فیلم معرفی میشه ، دوستان فرصت دارن توی مهلت دو هفته ای فیلم رو تماشا کنن و نظرشون رو توی تاپیک بیان کنن و با دوستان به بحث بپردازن.
    نکته اول اینکه هر نقدی و هر نظری قابل قبوله ، چه یک پاراگراف ساده و خودمونی باشه و چه یک نقد و تفسیر بلند ؛ بنابراین نظر خودتون رو بنویسین و مشابه اونچه در تاپیک آخرین فیلم هست سعی کنید برداشت شخصیتون از فیلم رو شرح بدین. نکته مهم اینکه از نوشتن نظرات تک خطی و مبهم پرهیز کنید و حداقل توی دو سه تا جمله توضیح بدین که از فیلم خوشتون اومده یا نه و به چه دلیل.

نکته دوم اینکه پست کردن سکانس های برتر و یا دیالوگ های جالب اون فیلم هم قابل قبوله هرچند تاکید بر این هست که توی تاپیک های مربوطه (اینجا و اینجا) پست های اینچنینی قرار بگیرن.

▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
    » چه کسی فیلم معرفی می کند ؟...
    فیلم اول که با نظر دوستان انتخاب شده و بزودی تاپیکش قرار میگیره ولی برای فیلم دوم روند و رویه به این صورت هست که هر کاربری در پُستش زیر تاپیک معرفی فیلم ، یک فیلم رو پیشنهاد میده و فیلم اکران بعدی از طریق نظرسنجی از بین تمام فیلمهای پیشنهادی ، انتخاب خواهد شد.

نکته مهم اینکه فردی که در یک دوره فیلم معرفی کرده باشد ، برای دوره بعدی از نظرسنجی حذف خواهد شد تا شاهد انتخاب متوالی یک کاربر نباشیم و با سلیقه های متنوع همه کاربران آشنا شویم.
    اگر دو یا چند فیلم در نظر سنجی رای برابر داشتن ، فیلم پیشنهادی کاربری که تا الان فیلمش برای اکران انتخاب نشده ، انتخاب میشه ، اگر همه معرفی کرده بودن یا برعکس فیلم اون کاربری که تعداد مجموع سپاس های کمتری داره (در کل) انتخاب میشه ؛ دلیلش هم این هست که افراد کم حرف تر انجمن رو بیشتر بشناسیم و با سلیقه اونها بیشتر آشنا بشیم.

بعد از انتخاب فیلم ، تاپیک اکران جدید آماده میشه که شامل معرفی فیلم (براساس IMDB و ویکیپدیا) ، خلاصه فیلم ، جوایز و افتخارات و در صورت تمایل و همکاری معرفی کننده ، سخن کوتاهی در مورد کارگردان و یا فیلم خواهد بود. هدف نهایی کوتاه بودن این معرفی هست تا در نظرات دوستان قبل از تماشای فیلم تاثیرگذار نباشه.

تاپیک های معرفی فیلم جدید به صورت پیشفرض توسط بنده آماده میشه ولی اگر معرفی کننده مایل بود و وقتش رو داشت میتونه زحمت تهیه تاپیک رو بکشه ... قالب تاپیک های معرفی هم ساده هست و برای دوستانی که توی انجمن پست میدن تهیه اون کار سختی نیست.

▒▒▒▒▒▒▒
    » چه فیلمی انتخاب می شود ؟ ...
    به طور کلی قانون و قاعده ای در این مورد نداریم به غیر از اینکه فیلمی انتخاب و معرفی کنید که یهویی نیان بگیرن ببرنمون اونجا که عرب نی انداخت ؛ بنابراین رعایت کنید. و البته اینکه هم زیرنویس مناسب و هم کیفیت های مختلف و خوب از فیلم توی سایتهای داخلی در اختیار باشه تا کاربران به راحتی بتونن دسترسی داشته باشن.

چند توصیه در مورد انتخاب فیلم:

1. ترجیحا فیلمهای به روز و بحث برانگیز انتخاب کنید. برای مثال Bumblebee گزینه خوبی نیست چون بحث برانگیز نیست.

2. فیلمهایی معرفی کنید که اکثریت دوستان با هر سلیقه ای بتونن ببینن ، برای مثال سینمای "گاسپار نوئه" و یا فیلمهایی مثل "آبی گرمترین رنگ است" و غیره گزینه های مناسبی نیستند.

3. سینمای همه کشورها قابل قبول و قابل احترامه مادامی که فیلم با کیفیت و خوبی معرفی بشه.

4. فیلمهای سنگین و با ته مایه های فلسفیِ عمیق رو توصیه نمیکنم چون امکان برقراری ارتباط باهاشون سخته، پس سعی کنید فیلمی معرفی کنید که علاوه بر بحث برانگیز و با کیفیت بودن ، قابلیت سرگرم کنندگی هم داشته باشه.

5. انتخاب فیلم برعهده فرد برنده ست ولی توصیه میکنم توی چتباکس نظر دوستان رو هم جویا بشید و در صورت امکان قبل از معرفی در چتباکس از نظرات کاربرا استفاده کنید.

امیدوارم بتونیم اکران های ادامه دار و پربحثی داشته باشیم و از دیدن فیلم در کنار هم لذت ببریم.

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : پرده آخر | اکران اختصاصی انجمن|بهار 98 (نظرسنجی اضافه شد)

در مورد اکران تابستان
    پیشنهادهای من این هست که
    سال ساخت فیلم مال قبل از 2000 باشه
    ژانر کمدی باشه
    هالیودی نباشه
    مگر من ! من میشوم بی ت و

3. 3 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

من تازه با ايدئولوژي اكران اختصاصي و ... آشنا شدم

ولي خوب از قبل آشنايي نسبي باهاش داشتم تو فروم هاي ديگه... و اما در ارتباط با فيلم ها

اصولا فيلم هاي سينمايي به دو دسته تقسيم ميشن ، آثاري كه براي تحليل و نقد و ... نياز به سواد سينمايي شديد دارن!!! حالا چه بلحاظ فني
    چه محتوي و مضمون
    آثاري كه ، هم براي تماشاگر قابل هضم هستن هم ميشه به راحتي در ارتباط باهاشون نظر داد

در مودر اثار اول ميشه به پرتقال كوكي استنلي كوبريك اشاره كرد و اثار گروه دوم مالنا جوزپ تورناتوره

بنظر من فيلم هايي كه انتخاب ميشن بايد يه سري اِلِمان مخاطب پسند داشته باشن كه دوستان رغبت كنن كه وقت بزارن براي ديدن
    و بعد بيان نظر بدن و تو بحث شركت كنن و ... فيلمي مثل Blow-Up آنجلو آنتونيوني فيلم خيلي خيلي خوبيه ولي به درد كسي ميخوره
    كه عاشق سينماي اين كارگردان باشه و الي فيلمي نيست كه من خودم بخوام به همه پيشنهاد بدم براي ديدن ولي در عوض فيلمي مثل فارست گامپ
    در اوج سادگي دنيايي حرف داره در ارتباط با مقوله هايي مثل عشق و انسانيت و ... و بشدت هم مخاطب پسنده

5. 12 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,143 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

دقیقا من برای انتخاب فیلم dr strangelove تمامی این معیارها رو در نظر داشتم یعنی بیننده عادی لذت ببره و بیننده حرفه ای بتونه چیزی یاد بگیره و در موردش دست به قلم بشه.

7. 10 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,514 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Daisy نمایش پست ها
    در مورد اکران تابستان
    پیشنهادهای من این هست که
    سال ساخت فیلم مال قبل از 2000 باشه
    ژانر کمدی باشه
    هالیودی نباشه
    این قسمت پیشنهادتون که هالیوودی نباشه عالیه ولی خوب همین الان هم توی چت باکس معترض هستن که چرا فیلم ها قدیمی هست و اینها انگار که سینما فقط مربوط به همین چندسال اخیر هست
    خوب البته سلایق متفاوت هست

نقل قول نوشته اصلی توسط LuCiNaFer نمایش پست ها
    بنظر من فيلم هايي كه انتخاب ميشن بايد يه سري اِلِمان مخاطب پسند داشته باشن كه دوستان رغبت كنن كه وقت بزارن براي ديدن
    من خودم به شخصه تا الان مشارکت کردم که به لحاظ فنی و المان شناسی کمی یاد بگیرم از دوستان و به سوادم اضافه بشه ولی متاسفانه مباحث به اون شکلی که باید شکل نگرفت و البته دوستانی که فنی تر هم سینما رو بلدن مثل خودت کمتر حضور دارن تو انجمن و مشارکت نکردن

خودم تا الان مشارکت کردم و این دفعه اولی بود که فیلم پیشنهاد دادم تا دوستان رو ترغیب کنم به دیدن سینمای آنگلوپولوس

امیدوارم پیشنهادهای بیشتری مطرح بشه و مدیریت با بکارگیری اون بتونه تاپیک اکران رو رونق بیشتری ببخشه
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

9. 10 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    381
    از این کاربر 1,502 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

امیدوارم فیلمهایی انتخاب شوند فارغ از که چه سالی ساخته شده درباره
    مفاهیم و صفات انسانی ، تقابل خیر و شر باشند . حسی را در ادم زنده کنه.
    این مفاهیم و موضوعات تاریخ انقضا ندارن همیشه دیدنی هستند
    فیلم پیشنهادی Witness پیتر ویر

11. 7 کاربرِ زیر از hgot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

پیشنهاد خود من "400 ضربه" شاهکار فرانسوا تروفو هست

تروفو از پیش گام های موج نو فرانسه هست تمامی آثارش(بخصوص همین اثر) نقدی هست به جامعه ی سربسته و دیکتاتوری که عادت به امــــــر و نهی داره
    آدم هائی که فقط یاد گرفتن بگن اینکار رو بکن اون کار رو نکن در این میون اگر عملی رخ بده که بلحاظ نظام عُرفی(اون زمان) غیر قابل قبول باشه به شدید ترین
    شکل ممکن تنبیه میشی...

فضای فیلم فوق العاده است - انتهای فیلم خیلی واقعی و غم انگیزه
    از اون فیلم هائی که یادتون نمیره

13. 12 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,688
    از این کاربر 2,885 بار در 264 پست سپاس گزاری شده

لطفا اول قوانین تایپیک رو بخوانید و بعد پیشنهاد بدهید ...

همین طور خشک خشک پیشنهاد ندید!!! مرسی اَه

15. کاربر زیر از del@ بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123