برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,493
    از این کاربر 90,552 بار در 4,561 پست سپاس گزاری شده

Russian Doll:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه‌ی Russian Doll که انتشار اپیزودهای آن از اول فوریه 2019 (دوازدهم بهمن ماه97) از سوی سرویس Netflix آغاز گشته است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    8,296
    از این کاربر 2,991 بار در 331 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Russian Doll:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

اپیزود اول رو دیدم از نظرم خیلی جالب نبود واقعا نکته مثبتی در این اپیزود ندیدم نه کاراکتر و نه خود داستان سریال هیچی
    چند اپیزود دیگم میبینم شاید تغییری ایجاد شد

3. 18 کاربرِ زیر از jackbauer2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

گَرزَنه دست نزن رِه
    سپاس
    5,078
    از این کاربر 2,505 بار در 204 پست سپاس گزاری شده

فقط میخواستم یک قسمت از این سریال رو برای شروع ببینم که خوشم میاد یا نه که به دیدن کل سریال یه جا ختم شدم‌.
    امیدوارم هیچوقت فصل دومی نداشته باشه چون پایان بی نقصی داشتو هر چیز دیگه ای خرابش میکنه. حتما پیشنهاد میکنم ببینید
    “There's not some finite amount of pain inside us. Our bodies and minds just keep manufacturing more of it.”

5. 20 کاربرِ زیر از Alireza-cRm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,648 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط jackbauer2012 نمایش پست ها
    اپیزود اول رو دیدم از نظرم خیلی جالب نبود واقعا نکته مثبتی در این اپیزود ندیدم نه کاراکتر و نه خود داستان سریال هیچی
    چند اپیزود دیگم میبینم شاید تغییری ایجاد شد
    قسمت اول سریال رو دیدم و همه چیز سریال در سطح خیلی بالایی بود و نمیدونم چطور شما رو نگرفته بازی بازیگر اصلی و حتی باقی بازیگرا هم خیلی خوب بود و شخصیت اصلی هم شخصیت پردازی جالبی داشت به نظرم و شخصیتشو دوست داشتم و انتخاب بازیگر برای نقش اصلی زن هم خیلی خوب بوده تا ببینیم شخصیت اصلی مرد در ادامه چیکار میکنه, تصویربرداری سریال خیلی خوب و چشم نواز بود و حین دیدن سریال خیلی لذت بردم, سریال خوب یا باید کشش خوبی داشته باشه که تو رو مشتاق به دیدن ادامه سریال کنه یا باید اونقدری سنگین باشه که کاری کنه به اتفاقات اون قسمت فکر کنی و بین هر قسمت فاصله بندازی, این سریال هم در دسته اول قرار داره(شایدم در ادامه در دسته دوم هم قرار بگیره) و همین به نظر من از نقاط قوت سریال هست که بیننده رو جذب میکنه, حیف الان باید بخوابم وگرنه تا صبح کل سریالو میدیدم

7. 18 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The man who passes the sentence should swing the sword
    سپاس
    55
    از این کاربر 838 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

من از سیتکام خوشم نمیاد ؛ از کسایی که از سیتکام خوششون میاد هم خوشم نمیاد.سیتکام معنا و مفهوم واقعی و حقیقی کلمه Lame هستش.اگه کسی معادل فارسی درستی برای این کلمه سراغ داره خصوصی بهم بگه.کسایی که به سیتکام علاقه دارن پستم تو تاپیک مربوط به سینمای هند راجع به "شعور"رو بخونن .

این سریال مثل سریال های فله ای که این روزها فرمول تکراری سیتکام ها_لوده گی و متلک های مکرر_ رو پیاده میکنن عمل نمیکنه ؛ سریالهایی که در واقع سیتکام هستن اما با افزودن یه تعداد اضافات مختصر ، سعی دارن از اون قالب مخصوص و مختص سیتکام خودشون رو جدا کنن.
    این موج جدید سریالهای کمدی سیتکام گونه ، (میس میزل و کومینسکی متود و...) منو یاد انتشار ویندوز ویستا پنج سال بعد از ویندوز ایکس پی میندازه . هر دو در واقع عین چیز بودن منتها وقتی کلیک راست میکردی و وارد قسمت properties میشدی ، ویستا چهار تا بک گراند خوشگل اضافی هم داشت.
    سریال Russian dull به بدی کومینسکی متود و سریالهای شبه سیتکام دیگه نیست و احتمالا کمترین شباهت رو به این قبیل سریالها داره منتها هر اپیزودش دقیقا عین اپیزود قبله و اصلا سر و ته داستان معلوم نیست . من چهار اپیزود دیدم و با توجه به این خود درگیری بیوقفه سریال حدس میزنم پایانش قراره توضیح قابل قبولی ارائه کنه ؛ این حدس رو بر این اساس میزنم که چون سریال خیلی بی سر و ته هستش حتما معنا و مفهوم رو Save کرده واسه اپیزود آخر منتها من دیگه ادامش نمیدم.

9. کاربر زیر از فرزان بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,513 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

آقای فرزان!
    شما خیلی دوست داری قلمبه سلمبه (قلنبه سلنبه در لغت نامه دهخدا) حرف بزنی و همین کار رو خراب میکنه
    این پست رو نوشتی و بعدا ویرایشش کردی. قبل از ویرایش گفته بودی "وقتی صحبت از گیم آو ترونز میشه من به ندرت یاوه میگم" از همین جمله ت نتیجه گرفتم معنی حرف هایی که میزنی رو متوجه نیستی! چون بعد از تذکرم در چت باکس اونو ویرایش کردی. که اگر این را هم قبول نکنی پس نتیجه میگرم خودت هم میدونی "یاوه" زیاد میگی.
    ویرایش اون جمله ت "تف سر بالا بود که برمیگشت توی صورت خودت"
    کماکان که بعد از ویرایش جمله ت حتی بدتر از قبل ویرایش شده!

این جمله جدیدت "من از سیتکام خوشم نمیاد ؛ از کسایی که از سیتکام خوششون میاد هم خوشم نمیاد" رو میزارم به همون حساب بالا که یا نمیفهمی چی میگی یا یاوه میگی

امیدوارم دست از این پشت نقاب "استفاده از کلمات انگلیسی" و "درشت گویی" برداری و سعی کنی خودت باشی
    مطمئن باش با کوبوندن "راننده تاکسی" اسکورسیزی نخواهند گفت "وای که این پسر چقدر می فهمه" بلکه به نفهمی تو خواهند خندید کماکان که در چت باکس سوژه خنده هستی و شاید هم دوست داری سوژه بودن و بدین صورت مطرح شدن رو

در نهایت جمله خودت رو میگم: یاوه زیاد میگی و این خصلت آدم های پلشت هست
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

11. 21 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

معمولی! بهترین کلمه ایه میتونم باهاش این هشت قسمتِ یه ذره خنده دار رو توصیف کنم.
    ایده اش که خب بار ها دیدیم، همین تازگی ها happy death day اومد بیرون! قبلش همرکلی تکرار شده. البته ایده واقعا جالبیه ولی دیگه باید خلاقیتی بهش اضافه کنن تا دیدنی بشه چیزی که خیلی نداردش این مینی سریال.
    علاوه بر ایده اصلی که شبیه به happy day هست،یعنی دقیقا اون هست، روندش هم همینطور شبیه به اون سریال هست. اولش که میبینه همچی تکرار میشه یدخلق میشه،بعد چند دفعه ادم میشه و درستکار و... سکمی خلاقیت داشت با اوردن شخص دوم و همینطور قسمت آخر با دو تیکه شدن زمان ( که تو ریک و مورتی دیده بودیم) ولی بازم نبود که ببیننده رو هیجان زده کنه.
    به جز happy death day، حس میکنم خیلی هم از انیمه re:zero الهام گرفته باشن. این که اول کمدیه، وسط به بعد تا اخرای داستان تاریک میشه و اخرش دوباره به خوبی و خوشی تموم میشه، عین چیزیه که تو اون انیمه هم دیدیم، فقژ اونجا یکم بهتر اجرا شده ازینجا.
    خلاصه اگر بیکارید و چیزی بهذهنتون نمیرسه شاید بد نباشه ببینیدش وگرنه خیلی پیشنهاد نمیکنمش.
    ممره ای هم بخوام بدم بین ۵تا۷، بیشتر سمت ۵!
    از نظر قبلمبرداری اینها هم باز معمولی بود،قبل از این the haunting of Hill House رو پیدم، فیلم برداری اون کجا،مال این کجا!
    اهنگ ها بد نبود ولی بازم نه خیلی!

!Life's a rollercoater but still unfair

13. 8 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    13
    از این کاربر 305 بار در 24 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

نام سریال : Russian Doll

یه کمدی باحال و مریض.

خیلی خوشم اومد از این سریال. ولی شاید چیزی باشه که هرکسی خوشش نیاد.
    راجع شب تولد یک دختریه که به صورت اتفاقی ماشین میزنه بهش و میمیره. اما مجددا برمیگرده توی مهمونی
    تولدش ! و این روند همینطور ادامه داره. فقط هم خودش متوجه این قضیه میشه و بقیه چیزی حس نمیکنن!

خیلی با بازی ناتاشا لیون حال کردم تو این سریال. همش کلافه ، بی اعصاب ، سرگردون و عالی بود

نمره من : 9 از 10

15. 11 کاربرِ زیر از َAmirFrb بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,951
    از این کاربر 49,389 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول

راز محبوبیت این سریال چیه؟ احتمالا همون دلیلی که سریال بی سروته killing eve رو انقدر گنده و معروف کرد.

منتها این سریال دو سه قدم از کیلینگ ایو جلوتره، کیفیت فنی بالایی داره و داستانش خلاقیت خوبی داره و در ابتدا (بخصوص توی قسمت اول) بیننده رو جذب میکنه اما بعدش دیگه چیزی برای ارائه نداره بنابراین شروع میکنه به آب بندی تا قسمت آخر که اونم جوری پشت هم اندازی میکنه که بیننده منتظر فصل دوم بمونه.

نکته اول اینکه این ایده نهایتا 90 دقیقه بتونه سرگرم کننده باشه و نمیشه انقدر طولش داد. نکته دوم اینکه شاید اگر یه نویسنده نابغه پشت سریال میبود میتونست ایده رو اونقدر کشش بده که سریال جذابی رو شاهد باشیم ولی نویسنده های این سریال اینکاره نیستن و مطمئنم خودشون هم نفهمیدن دارن چکار میکنن و چی مینویسن.

سریال رو بازی فوق العاده بازیگر نقش اصلی و کیفیت فنی چشمگیرش نجات میدن و اگر میخواد واسه فصل دوم حرفی برای گفتن داشته باشه باید نویسنده های بهتری استخدام کنه و داستان درست و حسابی تری تعریف کنه.

درکل فصل اول به اندازه ای که براش تبلیغ شده خوب نیست ولی دیدنش ضرری نداره و سرگرم کننده ست.

17. 11 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    227
    از این کاربر 424 بار در 112 پست سپاس گزاری شده

سلام
    امروز سریال رو تموم کردم (فصل یک و فصل دو ... توی متن از فصل دو نمی گم چون خیلی خیلی کیفیتش نسبت به فصل یک میاد پایین. پس متن پایین فقط در مورد فصل یکه و فصل دو کلا خراب می کنه)
    راستش شخصیت پردازی ، ریتم فیلم ، طنز تلخ فیلم و این چیزاش جالبه ، روابط مادردختر (بخصوص توی فصل دو) جالبه ،موارد مثبت و نقاط قوت داره که چندتایی رو گفتم ولی متاسفانه سطح فیلم پایینه. داستان عمیق نمیشه ، تورو با شخصیت و کاراکتر اونقدر همراه نمی کنه که بتونی همزادپنداری کنی. حتی داستان رو در ورته مالیخولیایی هم نمی بره. و در نهایت چالش جدیدی توی ذهن ایجاد نمی کنه یا دریچه ای رو به روت باز نمی کنه که بینشت رو افزایش بده.
    پس می مونه جنبه سرگرمی که ، چون میخواد توی معنا جلو بره و حرفی برا گفتن داشته باشه، برا همینم جنبه سرگمی سریال هم خیلی جذاب در نیومده. (امیدوارم منظورمو گرفته باشین چون خیلی بد افکارم رو بیان کردم )
    برا همین (با توجه به دو جنبه معناگرایی و جذاب بودن سریال)می تونم بگم سریال متوسط.... نه خوب و نه بد
    از ده دقیقا نمره وسط رو می دم ،،،، یعنی 5

19. 8 کاربرِ زیر از erfanxxx بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :