برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    سپاس
    25,370
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

new6 The Voice World | اجراهای خاطره‌انگیز برنامه د وویس ورلد | بحث و تبادل نظر

صدا/The Voice برنامه‌ای تلویزیونی هست که روند آن به این صورت است که ابتدا شرکت‌کنندگان به روی سن می‌روند و آهنگی را اجرا می‌کنند، اما داورانِ مسابقه پشت به شرکت‌کننده می‌نشینند و فقط به صدای شرکت‌کننده گوش می‌دهند در صورتی که صدای شرکت کننده نظر آنها را جلب کند با فشار دادن دکمه‌ای که در جلوی صندلی آنها قرار گرفته، صندلی می‌چرخد و به سمت خواننده می‌ایستد. با اینکار خواننده توسط این داوران انتخاب می‌شوند و وارد تیم آنها می‌شوند. در صورتی که از بین چهار داور، بیش از یک داور شرکت‌کننده را انتخاب کند اینبار نوبت شرکت‌کننده است که انتخاب کند در تیم کدام داور قرار بگیرد. +

اول از همه باید به این نکته اشاره کنم که این تاپیک به تمام کشورها اختصاص خواهد شد و به مرور بروزرسانی خواهد شد. پس حتمأ منتظر پست‌های بعدی این تاپیک باشید.

پست اول به برنامه The Voice USA اختصاص داره. به نظرم یکی از جذاب‌ترین بخش‌های برنامه The Voice USA کل‌کل‌های آدام و بلیک و تکه‌هایی که به همدیگه می‌اندازن هست و این حضور مداوم آدام و بلیک در فصل‌های مختلف نه تنها خسته‌کننده نشده بلکه به جذابیت و سرگرم‌‌کنندگی بیشتر برنامه افزوده. بقیه‌ی داوران هم مدام عوض میشن و از این لحاظ هم تنوع در برنامه به وجود اومده. مثلأ کریستینا آگویلرا، فارل ویلیامز، آشر، شکیرا، مایلی سایرس، سیلو گرین، گوئن استفانی، آلیشا کیز، جنیفر هادسون و کلی کلارکسون در طی فصول مختلف جای خودشون رو به همدیگه دادن و داوری فصول مختلف رو برعهده داشتن. اما بلیک شلتون و آدام لوین عضوهای جدانشدنی و ثابت این برنامه بوده‌اند. جالب هست بدونید که این برنامه یک آداپشن از برنامه The Voice of Holland هست. برنامه وویس هلند از نظر شرکت کننده‌ها و بتل‌ها بسیار قوی‌تر از وویس آمریکا هست (بتل‌های برنامه وویس آمریکا فوق‌العاده ضعیف هستند) و در پست بعدی‌های بعدی به این برنامه اشاره خواهد شد. اما بحث و جدال‌های داوران وویس آمریکا جذابیت بیشتری نسبت به برنامه وویس کشورهای دیگر داره.

داوران فصول مختلف برنامه The Voice USA

ابتدا از اجراهای اول یا همان Blind/First Audition شروع میکنیم و سپس سراغ نبردها یا همان Battle می‌رویم. بعضی از فصول برنامه شامل دور حذفی Knockout هستند که در این تاپیک به این بخش پرداخته نخواهد شد.

The Voice USA - Blind/First Auditions

Cassadee Pope - Torn - Season 3

کسیدی پوپ شاید با انگیزه‌ترین شرکت‌کننده در بین تمام فصل‌های The Voice USA بود. بیشتر سبکش پاپ و کانتری بود و شاید به همین دلیل بلیک رو به عنوان مربی انتخاب کرد. به نظرم انگیزه‌، روحیه جنگندگی و تکنیکش جلوتر از صداش بود وگرنه خواننده خوش‌صداتر از این هم در این برنامه زیاد دیده شده. ایشون برنده فصل سوم هست. شاید یکی از دلایل موفقیتش در این برنامه این بود که قبلأ تجربه خوانندگی در یک گروه موسیقی رو داشته. اجرای اولش هم جزو بهترین اجراهای اول The Voice USA هست و من مدال نقره رو بهش اختصاص میدم.

Alisan Porter - Blue Bayou - Season 10

در مورد الیسن پورتر باید بگم که اولین اجراش به شدت کلاسیک بود و تحسین داورا رو هم برانگیخت به طوری که آدام لوین حتی دستش رو هم بو.سید. نقطه قوتش این بود که وسعت صدا و حنجره خوبی داشت و نت‌ها رو خیلی خوب می‌کشید. هرچند که کمی صداش جیغ بود ولی اینقدر با تکنیک بود که حتی جیغ زدن‌هایش هم لذت‌بخش بود. ایشون برنده فصل دهم هست و کریستینا آگویلرا رو به عنوان مربی انتخاب کرده بود. خلاصه اجرای اولش خاطره‌انگیز بود و پایان خوبی هم داشت.

لیلی پاسرو تکنیک فوق‌العاده‌ای از خودش در اجرای اول نمایش داد و صداش رو خیلی خوب می‌کشید. در واقع هم وسعت صدای خوبی داشت و هم آهنگی رو انتخاب کرده بود که بتونه تکنیک خودش رو هم نشون بده و نتیجه موفقیت‌آمیز بود. به طوری که هیچ کدام از داوران نمی‌خواستن لیلی رو از دست بدن و اینجاست که آلیشا کیز برگ برنده خودش را رو میکنه! بلیک در موردش گفت که سبکش به کلاسیک میخوره و ازش پرسید ممکنه من رو به عنوان مربی‌ات انتخاب کنی و لیلی هم پاسخ داد شاید! در موردش فکر میکنم:دی. البته انتظار هم میرفت که لیلی بخواهد آلیشا رو به عنوان مربی‌اش انتخاب کنه اما آلیشا با کاری که کرد تقریبأ هیچ گزینه‌ی دیگری برای او باقی نگذاشت.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    بعد از تموم شدن اجراش و صحبت‌های داوران میبینیم که آدام به آلیشا یه جورایی اشاره میکنه که برگ برنده آخر را رو کن! (کاملأ از قبل برنامه‌ریزی شده:دی) آلیشا هم ترانه‌ای با این متن میخونه (موسیقی آهنگش شما رو به یاد یکی از آهنگ‌های خودش میاندازه!): "اوه لیلی!! بذار یه چیزی بهت بگم... اگه تو منو به عنوان مربی‌ات انتخاب کنی... میتونم نشونت بدم... میتونم بهت بگم... چطور احساساتت رو بیان کنی (معنی تحت الفظی: چطور احساساتت رو در آستینت قرار بدی)، فقط چیزی که می‌خواهی رو به هر کسی بگی."

دلوین چویس اجرای اول بسیار باشکوهی داشت. میتونم بگم تکنیک فوق‌العاده و وسعت صدای زیادی داشت و تونست داوران (به خصوص آدام و شکیرا) رو به شدت متأثر کنه. او آدام رو به عنوان مربی‌اش انتخاب کرد و آدام هم انتخاب‌های خیلی خوبی برای آهنگ‌های بعدی‌اش انجام داد از جمله انتخاب آهنگ I Believe I Can Fly که از نظر سبک بسیار نزدیک به آهنگ A Song For You بود. دلوین به قدری آهنگ A Song For You با سبک R&B/Soul رو احساسات‌برانگیز و با قدرت خوند که به راحتی میگم شگفت‌انگیزترین کاوری که از آهنگ A Song For You "دانی هاتاوی" شنیدم همینه. یک کاور بسیار بی‌نقص و قدرتمند که میتونم بهش مدال طلا رو اختصاص بدم.

هرچند که به نظرم نسخه اورجینال آهنگ Thank You که توسط Dido خونده شده به مراتب بهتر از این کاور هست اما این دو نفر کاور دوست داشتنی و شنیدنی از این آهنگ برجا گذاشتند و خیلی حیف شد که خیلی زود از دور مسابقه فصل نهم برنامه خارج شدند. در هر صورت این دو نفر خیلی دوست داشتنی بودن، طرفداران زیادی هم داشتن و اجرای اولشون هم در برنامه ماندگار هست. صدای اندی و الکس به نظرم کمی جیغ بود و همین یکم توی ذوق میزد چون خواننده نسخه اوجینال این آهنگ یعنی "دایدو" بسیار خوش صداست و صدای آرامش‌بخشی داره.

آهنگ Wicked Game جزو بهترین آهنگ‌های عاشقانه تاریخ هست. هرچند که این آهنگ زیاد کاور شده اما کاور چنین آهنگی کار آسونی نیست. موشومی یک خواننده هندی هست که در فصل دهم برنامه وویس آمریکا شرکت کرد و صدای شگفت‌انگیز خودش رو به رخ کشید. من فکر میکنم در اولین اجراش هم صدای آرامش‌بخشی داشت و هم کمی لحن مالیخولیایی داشت! این در حالی بود که داوران به سرعت برای او چرخیدند بجز بلیک که ظرفیت تیم او تکمیل شده بود و نمی‌تونست خواننده دیگری به تیمش اضافه کنه. موشومی یک کاور متفاوت، تأثیرگذار و ماندگار از آهنگ Wicked Game از خودش برجا گذاشت و در انتها هم فارل ویلیامز رو به عنوان مربی خودش انتخاب کرد.

کاوری از آهنگ Viva La Vida بند کلد پلی که به نظرم بسیار قشنگ‌ بود و اصلأ انگار حال و هوای آهنگ تغییر کرده بود. بسیار زیباتر و دل‌پذیرتر. جسیکا کروسبی بسیار خوش صداست، خواننده‌ای که احساساتش رو به راحتی بروز میده، کاملأ هماهنگ با موسیقی پیش میره و اولین اجراش در برنامه وویس آمریکا بسیار خاطره‌انگیز و فراموش‌نشدنی هست.

برین کارتلی جزو خواننده‌هایی بود که هم خوش‌صدا بود و هم خوب میخوند. برای همین فکر میکنم واقعأ استعداد تبدیل شدن به یک خواننده رو داشت و خوشحالم که برنده فصل 14 شد. مربیش هم کلی کلارکسون دوست داشتنی بود. جالب اینکه بعد از اجرای اول برین کارتلی، بلیک میگه که خودش موفق‌ترین مربی برای شرکت‌کنندگان زن جوان بوده و کلی کلارکسون هیچ تجربه‌ای در این برنامه نداره. هرچند که کلی کلارکسون رازی رو آشکار کرد که بلیک ضایع شد و گفت که بلیک مجبورش کرده که تیمش رو در فصل دوم مربیگری کنه. در هر صورت کلی کلارکسون در اولین حضور رسمیش در میان داوران برنامه وویس آمریکا خودش رو تونست اثبات کنه و مربی برنده فصل 14 بود. به نظرم آهنگی که برین کارتلی برای اولین اجراش انتخاب کرد بسیار مناسب بود و در کل خواننده‌ای خوش‌ صدا و خوش‌ تکنیک بود. فکر میکنم این اجرای اولش لایق یک مال برنز هست.

این آهنگ که اورجینالش متعلق به التون جان هست رو خود آدام هم در برنامه وویس آمریکا کاور کرده بوده اما باید بگم که "نولان نیل" این آهنگ رو حتی بهتر از آدام کاور کرد و ریتم خوبی داشت. میشه گفت یک آهنگ پاپ متمایل به سبک Contemporary R&B. آدام و آلیشا بیش از داورا دیگر تحت تأثیر اجراش قرار گرفته بودند. آلیشا چون خودش در سبک R&B تبحر داره شاید گزینه بهتری براش بود اما در نهایت آدام رو به عنوان مربی انتخاب کرد.

یک اجرای فوق‌العاده احساسی همراه با نواختن پیانو که یک فضای آرام و جادویی رو به وجود آورده بود. این اجرا به شدت داوران رو به وجد آورده بود به طوری که بلیک در مورد این اجرا گفت که در هیچ کدام از سطوح برنامه وویس اجرایی شبیه این نشنیده بودم و به قول بلیک یک لحظه حیرت‌انگیز خلاقانه/Creative awesome moment بود. آدام بهش گفت که تو به ما نیازی نداری، ما به تو نیاز داریم! و از همه بیشتر آلیشا کیز تحت تأثیر قرار گرفته بود و در مورد اجراش گفت که این اجرا یک احساس دیوانگی بهش داده مثل یک خلأ‌ که در فضا اتفاق افتاده و بهش گفت که من به این دلیل اومدم توی برنامه که فقط تو رو ملاقات کنم. خلاصه در بین همه لاوهایی که به سمتش نشونه رفت این خواننده آلیشا رو به عنوان مربی‌اش انتخاب کرد.

شاید چند ثانیه بیشتر از شروع طوفانی‌اش نگذشته بود که به سرعت تمام داوران همزمان براش چرخیدن و بد نیست بدونید این اجرا عنوان سریع‌ترین چرخش هر چهار داور در میان تمام فصول وویس آمریکا رو به خودش اختصاص داده اما به نظرم چیزی که مهمتر هست اینه که این شروع طوفانی رو خیلی خوب ادامه داد و در ادامه هم هر بار داوران رو غافلگیر میکرد. یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین اجراهای وویس آمریکا در طی تمام فصول بود. صدای قدرتمند همراه با ریتم و لحن مناسب من رو مجاب میکنه یک مدال برنز براش در نظر بگیرم.

اجرای اول سیدنی بسیار با شکوه و درگیرکننده بود. به نظرم حتی از اورجینالش که اد شیرن خونده بوده هم شنیدنی‌تر و درگیرکننده‌تر بود. بعد از اینکه فارل ویلیامز براش چرخید، بلیک بدون اینکه بچرخه بلند شد و قانون برنامه رو رعایت نکرد. گوئن و آدام هم به تقلید ازش قوانین رو زیر پا گذاشتن و بدون اینکه بچرخن بهش نگاه کردن. همین موضوع فارل ویلیامز رو خوشحال کرد چون بدون دردسر یکی از بهترین خواننده‌ها رو به تیم خودش وارد کرد. در آخر فارل گفت: "به دلیل اینکه تو خیلی قوی هستی، تیم من تکمیل شد!"

The Voice USA - عناوین قابل تقدیر دیگر در اسپویلر
    مشاهده محتوا اسپویلر

The Voice USA - Battles

برای دانلود اجراها، می‌توانید لینک آنها را کپی کرده و در اینجا پیست کنید و سپس شروع به دانلود کنید.

ادامه دارد... بخش بعدی: The Voice of Holland
    Can't find yourself. Lost in your lies

Bad things are coming
    سپاس
    21,954
    از این کاربر 49,398 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Voice World | اجراهای خاطره‌انگیز برنامه د وویس ورلد | بحث و تبادل نظر

سلام
    اول از همه ممنون از پیمان عزیز که تاپیک هاش توی انجمن معمولا از اوناس که من همیشه آرزو دارم یه روزی بنویسم ولی امان از تنبلی و ...
    دیدن The Voice برای اونایی که موزیک دوس دارن از اوجب واجباته
    شخصا هیچوقت نمیتونم لیست بهترین ها انتخاب کنم مگر اینکه یه لیست صد تایی یا هزارتایی باشه حالا چه موزیک چه فیلم...
    سلیقه پیمان رو دوس دارم دمت گرم بابت این لیست

درمورد Lilli Passero با پیمان موافقم ... با اینکه آلیشا در قلب من است اما انصافا نصف استعدادای Voice رو شخصا نابود کرد یکیش همین Lilli Passero ... با یکی از دوستان میدیدم اون فصل رو وقتی اجراش تموم شد به دوستم گفتم این بنده خدا هم افتاد تو دام آلیشا به خاطر حماقت آدام اگر آدام برمیگشت مطمئنم میرفت توی گروه آدام و احتمالا برنده هم میشد ... لامصب رنج صداش وحشتناک بود
    Cassadee Pope به نظرم برنده شد چون رقیب درست و حسابی نداشت ... قشنگ معلومه خوشم نمیاد ازش
    Delvin Choice هم از اون انتخاب های خوبت بود ...
    به نظرم Nolan Neal تاینی دنسر رو از خود التون هم بهتر اجرا کرد ... که البته Nolan واسه انتخاب اشتباه آدام تو مرحله بعد حذف شد
    Terrence Cunningham هم یکی دیگه از قربانیان آلیشا هستن ایشون ... فصل قبل آلیشا قربانی زیاد گرفت شاید بهترینشون Livia Faith بود که واقعا حیف شد
    Matthew Schuler عالی بود ولی یه اشتباه بزرگ داشت ... آخرین اجرا یادم نیست چه آهنگی بود ولی آهنگ Soul بود و یه جاهایی واقعا کم آورد و خراب کرد... اون فصل تیم Christina Aguilera فوق العاده با استعداد و قوی بودن

شخصا به یادموندنی ترین اجرا توی این 14 فصل برام اجرای JChosen تو Blind فصل 12 بود ... به قول آلیشا ، ماروین از بهشت برات دست میزنه شاید هیچکس دیگه ای نباشه که بتونه انقدر نزدیک بشه به کیفیت Marvin Gaye ...
    اجرای Blaine Long حتما باید دیده بشه و البته We McDonald
    We قدم به قدم رشد کرد توی Voice و اجرا های آخرش واقعا عالی بودن
    توی فصل گذشته که حافظم بهتر یاری میکنه چند تا اجرای عالی بود توی Blinds ... که بهترینشون Pryor Baird بود ... پرایور حیف شد که نرفت فینال
    Reid Umstattd هم ورژن فوق العاده ای از Take Me to the Pilot اجرا کرد... به خصوص فالس صداشو خیلی دوس داشتم
    Spensha Baker سورپرایز این فصل بود برام ... کاش حرفه ای ادامه بده خوندن رو

بازم ممنون از پیمان عزیز

3. 13 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,370
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Voice World | اجراهای خاطره‌انگیز برنامه د وویس ورلد | بحث و تبادل نظر

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها
    درمورد Lilli Passero با پیمان موافقم ... با اینکه آلیشا در قلب من است اما انصافا نصف استعدادای Voice رو شخصا نابود کرد یکیش همین Lilli Passero ... با یکی از دوستان میدیدم اون فصل رو وقتی اجراش تموم شد به دوستم گفتم این بنده خدا هم افتاد تو دام آلیشا به خاطر حماقت آدام اگر آدام برمیگشت مطمئنم میرفت توی گروه آدام و احتمالا برنده هم میشد ... لامصب رنج صداش وحشتناک بود
    سلام علی جان. آخه سبکش بیشتر نزدیک به آلیشا بود به نظرم باید بین آلیشا و آدام (البته آدم نچرخید) یکی رو انتخاب میکرد که یه جورایی به اجبار! آلیشا رو انتخاب کرد. آلیشا همچین آهنگی براش خوند، فکر کن اگه آلیشا رو انتخاب نمیکرد چقدر وحشتناک میشد البته از قبل برنامه‌ریزی شده بود چون آدام به آلیشا اشاره کرد که آخرین برگ برنده را رو کنه و آلیشا هم قدرت صداش رو به رخ کشید.

Cassadee Pope به نظرم برنده شد چون رقیب درست و حسابی نداشت ... قشنگ معلومه خوشم نمیاد ازش
    به نظرم خیلی باانگیزه بود ولی همونجوری که توی متن هم گفتم به نظرم از این خوش صداتر زیاد در برنامه وجود داشته. به قول تو شاید رقیب‌های سرسختی نداشت. منم از اینکه صداش یکم گاهی جیغ بود خوشم نمیومد اما واقعأ برای برنده شدن میجنگید و انگیزه‌اش جلوتر از استعدادش بود.

به نظرم Nolan Neal تاینی دنسر رو از خود التون هم بهتر اجرا کرد ... که البته Nolan واسه انتخاب اشتباه آدام تو مرحله بعد حذف شد
    موافقم واقعأ این اجراش عالی بود، کاملأ بی‌نقص بود. این آهنگ رو خود آدام هم توی برنامه وویس کاور کرده بود. یادمه آدام موقع خوندن به شوخی گفت "زود باش آدام!" و یه جورایی به فارل ویلیامز اشاره کرد که صندلی خود آدام رو هم بچرخونه و همینطور هم شد. درسته که نولان حذف شد ولی خب نولان هم باید بین آلیشا و آدام یه نفر رو انتخاب میکرد...

Terrence Cunningham هم یکی دیگه از قربانیان آلیشا هستن ایشون ... فصل قبل آلیشا قربانی زیاد گرفت شاید بهترینشون Livia Faith بود که واقعا حیف شد
    آره هر دوشون واقعأ خیلی حیف شدن، Terrence اجرای اولش جادویی و آرامش‌بخش بود، توی پیانو زدن هم استعداد خوبی داشت.

شخصا به یادموندنی ترین اجرا توی این 14 فصل برام اجرای JChosen تو Blind فصل 12 بود ... به قول آلیشا ، ماروین از بهشت برات دست میزنه شاید هیچکس دیگه ای نباشه که بتونه انقدر نزدیک بشه به کیفیت Marvin Gaye ...
    اجرای Blaine Long حتما باید دیده بشه و البته We McDonald
    We قدم به قدم رشد کرد توی Voice و اجرا های آخرش واقعا عالی بودن
    توی فصل گذشته که حافظم بهتر یاری میکنه چند تا اجرای عالی بود توی Blinds ... که بهترینشون Pryor Baird بود ... پرایور حیف شد که نرفت فینال
    دمت گرم خیلی خاطره‌بازی کردی... JChosen رو خیلی خوب اومدی واقعأ اجرای اولش فوق‌العاده بود. البته به نظرم We McDonald از همون اول هم عالی ظاهر شد، همون اجرای اولش ترکوند. Blaine Long و همینطور Pryor Baird هم یادمه هر دو به خصوص توی سبک راک و تا حدی Soul خوب بودن
    خیلی ممنون
    Can't find yourself. Lost in your lies

5. 11 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,001
    از این کاربر 45,680 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

Jacob Miller .Vs Allegra Miles
    یکی از به‌ترین Knockoutهای تاریخ The Voice

7. 13 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,001

بلیک شلتون، تنها مربی اصلی و اولیۀ The Voice اعلام کرد که فصل بعدی (23) آخرین فصل حضورش در این برنامه هست. به‌این‌صورت بعد از 12 سال و 23 فصل، The Voice بدون مربی‌های اولیه برگزار می‌شه. نایل هوران و چنس د رپر برای فصل 23 در نظر گرفته شدن، کلی کلارکسون هم قراره برگرده.

بلیک خاطرات خوشی رو طی این سال‌ها رقم زد و به‌معنای واقعی کلمه توی این برنامه مو سفید کرد. همچنان رقیب نداره؛ و با نبودش، انگار یه چیزی کمه.

9. 12 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,001

Ryley Tate Wilson - Dancing On My Own

11. 8 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    770
    از این کاربر 3,594 بار در 379 پست سپاس گزاری شده

The Voice برای من یادآودر شروع دوران دانشگاه خودم هست که مسابقه در فصل هفتمش قرار داشت که به شخصه به نظرم بهترین و رقابتی ترین فصل مسابقه بوده. چه اجرا های خفنی داشتن تیم آدام و در آخر هم که کریگ وین بوید یه تنه میاد و کل تیم آدام رو کنار میزنه. بعضی اجرا ها اونقدر خوب بودن که وارد پلی لیست موبایلم شده بودن. بصورت کلی بتل ها و مرحله قبل ازفینال همیشه بهترین اجرا ها رو میتونستیم شاهد باشیم. و البته چیزی که به من ثابت شد اینه که معمولن اونی برنده میشد که علاوه بر فن بیس های قوی و گاهن داستان های زندگی تامل برانگیز یک پتانسیل نهفته ای داشته که در بتل یا اولین اجرای زنده بر اثر تمرینات مداوم شکوفا میشده.فینالیست های فصل هفتم و از همه بولد تر جردن اسمیت که برنده فصل نهم شد رو ببینین. اجراهای اولیه خوب و گاهن معمولی. ولی تا بعد از بتل ناگهان یک هیولای مهارناپذیر از جردن اسمیت بیرون میزنه و در نهایت هم اون اجرای محشر از کویین رو توی نیمه نهایی داریم که عملن همونجا حکم قهرمانیش رو امضا میکنه. یا دوئل جکی لی و تسن چین توی فصل پنجم که چقدر بی رحمانه تا فینال میان بالا و اجازه خودنمایی به هیچکش دیگه ای نمیدن.
    چندین فصل اخیر رو البته من ندیدم و انگیزه ای هم برای دیدنش نداشتم. یجورایی کمبود استعداد موج میزد توی فصول آخر و حتی فرد برنده هم چیز خاصی برای ارائه نداشت بنظرم و صرفا به استاندارد ها پایبند بود و البته خروج آدام از تیم مربیان هم جذابیت مسابقه رو برام کمتر کرد.
    انتقادی که کلن به مسابقه ویس میشه و نقطه ضعفش نسبت به آمریکن آیدول و ایکس فکتور هست هم بنظرم به بعد از پایان هر فصل برمیگرده. ویس به نسبت اون 2تا رقباش خواننده های کمتری رو به مارکت موسیقی معرفی کرده با وجود اینکه پروداکشن قوی تر و سیر مراحل جالب و جذاب تری داره. بیشتر افرادی که در ویس مطرح شدن با گذشت زمان کوتاهی دوباره خاموش شدن وموفقیتشون ادامه دار نبوده

و اما برسیم به ویس ایرانی که توی مدت اخیر پخش شده. بصورت کلی اجراهای خوبی داشتن و آدم رو امیدوار میکنه که برخلاف اونچه که در مارکت موسیقی امروزمون وجود داره صداهای خوبی رو داریم و چقدر حیف که کمتر کسی از این گروه موفق میشن خودشون رو نشون بدن. درکل به عنوان فصل اول قابل قبول بود ولی خلای که حس میشد عدم تمرین های حرفه ای ووکال با خواننده ها بود. یعنی اکثرن پیشرفت خاصی رو از اجرای اول تا آخرشون نداشتن و بیشتر متکی به پیشینه خودشون بودن تا تلاش بر فراهم اومدن یک موقعیت و شرایطی که خواننده ها تمرین کنن و نقاط ضعفشون رو پوشش بدن.
    ویس داخل کشور هم یک دو قسمت گویا پخش شده که چنگی به دل نمیزنه.

چندین ماه پیش هم یک مسابقه ای پخش شد از پلتفرم فیلم نت به نام بندبازی. اون هم با وجود مشکلات کوچیک تجربه موفقی بود که استعداد های خوبی رو معرفی کرد.تا حدودی مسابقه تابوشکنی بود در تاریخ مدیای ج.ا

13. 7 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,001

فینال خوبی بود و بدرقۀ عالی‌ای. از اجرای سی‌لو گرفته تا حضور تیم‌بلیک از فصل اول تا فصل‌های اخیر که خیلی حس عجیب و تاحدودی غمناک هم داشت و کُلی خاطرات زنده کرد. کسدی و ساندنس‌مون رو هم دیدیم.

از بین مربی‌ها هم فکر کنم فقط کریستینا، شکیرا، الیشا و آریانا نبودن، که کریستینا بیش‌تر از همه توی چشم بود و عجیب.

درخصوص برنده هم بااین‌که جینا حق‌ش بود و چند اجرای آخر ورق رو برگردوند، ولی از طرفی هم از سیستم رأی‌دهی جدید بهره برد، چون قبلاً به چند نفر می‌شد رأی داد، ولی این فصل فقط به یک نفر؛ ازاون‌جایی‌که کارسن هم گفت اختلاف رأی‌های نفر اول و دوم در کم‌ترین حالتِ تاریخ برنامه قرار داشته، اگه با سیستم رأی‌دهی قدیمی بود، قطعاً گریس اول می‌شد. هرچند به‌نظر من همچنان کِیت بهترین خوانندۀ این فصل بود و یکی از بهترین صداهای کُل 23 فصل The Voice، که با یه انتخاب‌آهنگ اشتباه، خودش رو حذف کرد.

درکل در نبود بلیک فکر نمی‌کنم دیگه برنامه صفایی داشته باشه؛ حتی فکر می‌کنم برنامه افت بینندۀ شدیدی هم بکنه.

15. 10 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :