برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11
    سپاس
    3,912
    از این کاربر 1,994 بار در 143 پست سپاس گزاری شده

Tom Clancy’s Jack Ryan | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

Tom Clancy's Jack Ryan یا Jack Ryan، سریال تلویزیونی اکشن آمریکایی است که بر اساس شخصیت های داستانی"Ryanverse" اثر Tom Clancy خلق شده. فصل اول این سریال در 31 اوت 2018 در هشت اپیزود بر روی Amazon Video عرضه شد.این سریال توسط Carlton Cuse و Graham Roland ساخته شده است. نام Carlton Cuse همچنین در کنار John Krasinski، Michael Bay و Mace Neufeld بعنوان یکی از تهیه کنندگان اجرایی سریال به چشم میخورد.John Krasinski که به عنوان شخصیت اول سریال در نقش Jack Ryan ایفای نقش میکند پنجمین بازیگری است که پس از Alec Baldwin ،وHarrison Ford،وBen Affleck و Chris Pine تاکنون بعنوانJack Ryan ظاهر شده است.Amazon این سریال را برای فصل دوم تمدید کرده است.+

خلاصه داستان:
    Jack Ryan
    مامور و تحلیلگر سازمان CIA پس از کشف رشته ای از انتقالات بانکی مشکوک از بخش اداری به بخش عملیات میدانی منتقل میشود.جستجوی او برای یافتن پاسخ ها در سراسر اروپا و خاور میانه ،حقایقی مبنی بر وجود یک تهدید تروریستی روز افزون علیه ایالات متحده را آشکار میکند.

بازیگران:

John Krasinski
    در نقش Jack Ryan

Wendell Pierce
    در نقش James Greer

John Hoogenakker
    در نقش Matice

Abbie Cornish
    در نقش Cathy Mueller

Ali Suliman
    در نقش Suleiman

Dina Shihabi
    در نقش Hanin

تریلر سریال:

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Tom Clancy’s Jack Ryan | معرفی سریال | بحث و تبادل نظر

امازون میخواد 24 جدیدی بسازه؟
    تو صفحه ی اولشم گذاشته تیلیغه این سریالش رو.
    کسی دیده؟
    به نظرم چیز خاصی نباید باشه، اینروزا که همه راه افتادن مثل نتفلیکس فیلم و سریال میسازن آمازون هم مثل همه این سریال رو ساخته که ازشون عقب نیوفته، فیسبوک از یه طرف گوگل هم با یوتویوب از اون طرف، اپل هم شیا با آیتونز بزودی به این ها می پیونده! فقط مونده مایکروسافت!

3. 12 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,358
    از این کاربر 3,316 بار در 373 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaraki نمایش پست ها
    امازون میخواد 24 جدیدی بسازه؟
    تو صفحه ی اولشم گذاشته تیلیغه این سریالش رو.
    کسی دیده؟
    به نظرم چیز خاصی نباید باشه، اینروزا که همه راه افتادن مثل نتفلیکس فیلم و سریال میسازن آمازون هم مثل همه این سریال رو ساخته که ازشون عقب نیوفته، فیسبوک از یه طرف گوگل هم با یوتویوب از اون طرف، اپل هم شیا با آیتونز بزودی به این ها می پیونده! فقط مونده مایکروسافت!
    قسمت اولشو دیدم ، میشه گفت ترکیبی از 24 و هوملنده .

5. 17 کاربرِ زیر از Admini3trator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,340 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

ایده ی سریال کاملا تکراریه. دیگه با این داستان تروریستی که اهل خاورمیانه و مسلمونه و خانوادشو از دست داده و قصد انتقام داره گندشو دراوردن.

سریال 24 ته این قضیه رو به بهترین شکل دراورد . دیگه نیازی به ساخت همون داستان تکراری نیست مگر اینکه تو روایت داستان یه خلاقیتی نشون بدن که اینجا همچین اتفاقی نیفتاده.

تازه شخصیت جک باور اینقدر جذاب بود که مارو با دیوونه بازی هاش میخکوب سریال کنه ولی این جک رایان چه ویژگی خاصی داره که ما رو درگیر کنه.

یه ذره هوشش بالاس وگرنه با 90 درصد افراد اونجا هیچ فرقی نداره. اکشنش هم همون قسمت اول بود دیگه خبری از اکشن نمیشه.

حفره فیلمنامه هم زیاد داره که دیگه طولانی میشه اگه بگم. سریال به یادموندنی نیست ولی اگه هم دیدین ضرر نکردین . یا حق

7. 13 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,072
    از این کاربر 18,361 بار در 1,173 پست سپاس گزاری شده

به عنوان یک طرفدار کارهای تام کلنسی، بر خود واجب میدونم که کمی در مورد این سریال، کاراکتر و قضایای پشت پرده حرافی کنم، دوستان بر من ببخشایند.

اول از همه باید از تام کلنسی شروع کنم، Tom Clancy نویسنده مجموعه رمان های بسیار پرفروش و پرطرفدار جنایی، سیاسی و جاسوسی بود که به تازگی و در سال 2013 در گذشت. دوستی در پست بالا اشاره کرده بود که این سریال شبیه سریال هوملند و 24 هست و چیز جدیدی نداره، باید بگم واقعا قلبم شکست! :D دوست عزیز من، مجموعه رمان های تام کلنسی مربوط به 30 سال پیش میشه و اگر کپی کاری بوده کاملا برعکس چیزی که شما فکر میکنید اتفاق افتاده. تام کلنسی اصولا خیلی شیفته هالیوود نبود و به همین خاطر هست که شاید کمتر اسمش رو شنیده باشید. البته فیلم های زیادی از کارهای تام کلنسی وجود داره و مثلا در مورد همین کاراکتر جک رایان پنج فیلم از سال 1990 به این طرف ساخته شده که افرادی مانند الک بالدوین، هریسون فورد، بن افلک و کریس پاین تا به حال نقش جک رایان رو بازی کردند.

خود من به شخصه از سال 2002 با دنیای تام کلنسی آشنا شدم و طبیعتا اولین برخوردم کاراکتر سام فیشر، از سری محبوب اسپلینتر سل بوده، اما خب چون این تاپیک جای صحبت در موردش نیست فقط به ذکر این نکته که من بیشتر طرفدار سم فیشر هستم تا جک رایان این بحث رو می بندم!

اما در مورد خود سریال، اول اینکه من واقعا نمیدونم کاراکتر جک رایان رو تا کجا میخوان ادامه بدن.
    (به خاطر اسپویل شدن کاراکتر نمیخوام بگم در رمان این کاراکتر تا کجا پیش میره، ولی اگه دوست داشته باشید میتونید گوگل کنید.)
    اما به عنوان شروع باید بگم شخصیت پردازی خوبی داشت، فلش بک هایی که به زندگی قبلی جک داشت بیینده رو قانع میکنه و اطلاعات کافی رو در اختیارش میذاره. هیجان سریال بالا بود و من باز تعجب کردم از پست دوستان که گفته بود اکشن سریال فقط قسمت اول بود، شاید سریال رو ادامه ندادن، واقعا نمیدونم!

اما در مورد ماهیت کلی قضیه، خاورمیانه و امریکا، خوب و بد، قهرمان و اهریمن

نکته اولی که گفتم مجموعه رمان های تام کلنسی شروعش مربوط به 30 سال پیش میشه دقیقا به همین خاطر بود، اینکه به یاد بیارید سی سال پیش نگاه امریکایی ها به خاورمیانه چطور بود و حالا چطوره، اینکه چطوری یک داستان قدیمی رو در حال حاضر طوری بسازیم که افراد زیادی در خاورمیانه از شما متنفر نشن.
    البته اینکه در سریال همچنان دید امریکای قهرمان دنیا و سوپرهیرو نجات دهنده کل بشریت وجود داره منکرش نمیشم، و به نظر من این دید هیچ وقت در هالیوود از بین نمیره، فقط میتونه ملایم تر بشه و شاید بهترین نکته در این سریال این باشه که میزان زمانی که به شخصیت خوب و بد داستان اختصاص داده میشه تقریبا یکسان بود، شاید از 6 ساعت زمان کلی، سه ساعت پیشینه و فلش بک شخصیت بد و سه ساعت هم زندگی و خصوصیات شخصیت خوب رو داریم. این برای هالیوودی که به شدت نژادپرستی و سوپرهیرویی توش بیداد میکنه خوبه.

اینکه شخصیت سلیمان طوری پرداخت بشه که هر بیننده ای (اروپایی، امریکایی) پیش خودش فکر کنه من چقدر نژاد پرستم و چقدر از بدی دنیا سهم رفتارهای اشتباه منه خودش یک پیشرفته.

دوست دارم بیشتر در مورد جبرزندگی، جبر جغرافیایی، خاورمیانه ای بودن و این موارد صحبت کنم، ولی فکر کنم دیالوگ زیر فعلا کافی باشه:

شخصیت ترک داستان در قسمتی میگه "منم اگه مثل تو (امریکایی) در یه شهر خوب مثل سینسیناتی به دنیا اومده بودم میتونستم آدم خوبه باشم، جبر جغرافیایی سرنوشت توست، دنیا کوره آجرپزی است و ما خشت خام"

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,340 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

ممنون از توضیحاتت. واقعا استفاده کردم. سریال رو هم کامل دیدم .در مورد اکشن که گفتم فقط قسمت یک بود منظورم هم از نظر کارگردانی و هم از نظر تعلیقی که ایجاد میکرد روش کار شده بود و میخواست بیننده رو تو همون قسمت اول جذب کنه که موفق هم شد ولی در ادامه اکشنش خلاصه شد به یه سری تعقیب و گریز معمولی با چند تا صحنه تیراندازی که هیچ گونه استرسی به من وارد نمیکرد چون میدونستم شخصیت اصلی طوریش نمیشه. به عنوان مثال سریال جدید بی بی سی رو توصیه میکنم به اسم bodyguard که از همون قسمت اول محکم شروع میشه ولی بیننده رو گول نمیزنه و تو قسمت های بعدی هم با اکشن های نفس گیر و استرس زا هیجان رو به اوج میرسونه.
    پیشنهاد میکنم این مینی سریال رو حتما ببینید.

10. 13 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,142
    از این کاربر 20,216 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

12. 22 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    779
    از این کاربر 3,618 بار در 383 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین سریالی که دیدم | قوانین در پست اول

سریال تاحدودی شناخته شده هست. ولی خب هرچی گشتم دیدم تاپیک اختضاضی توی انجمن نداره که خب در نوع خودش جالب بود.
    تام کلنسی بزرگ که معرف حضور دوستان فیلم بین و حتی گیمر هست.
    داستان سریال راجب یه کهنه سرباز با بازی جیم هالپرت خودمون هست که توی بخش آنالیز مسائل مربوط به یمن و خوارمیانه فعالیت میکنه و پاش دوباره به مناطق جنگی باز میشه.
    سریال ته مونده های هالیوود و جنبش فیلم سازی شکل گرفته با داستان مبارزه آمریکا با تروریسم در خاورمیانه بعد از حوادث 9-11 هست. میشه گفت که تاریخ مصرف همچنی آثاری مدت هاست که تموم شده و امروزه جذابیت کمتری برای مخاطب داره.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    شاید بزرگترین ایراد سریال برای من بیش از اندازه تر و تمیز بودنش هست. جان کرازینسکی با اینکه خوب بازی میکنه ولی زیادی برای این نقش ژیگول هست که خب با 4-5 تا جای زخم روی کمرش باید باور کنیم توی جنگ آسیب جسمی و روحی دیده. سریال اکشن های خوبی داره. همچنین ایده های داستان سرایی جدیدی رو هم شاهد نیستیم. مشابهش رو توی strike back قبلن دیدیم که توی همون قسمت اول نقش منفی به دام میفته و با زیرکی و قیافه معصومانه فرار میکنه. اکشن های سریال قابل قبول هست و معلومه که خوب هزینه شده براش. ولی دروغ چرا اکشن های دیوانه وار strike back با اینکه غیرواقعی تر بودن بیشتر جذابیت داشت. درکل سریال بیش از اندازه طبق قواعد رفتار میکنه و جسارت کمی به خرج میده.

نظرات من براساس فصل اول سریال هست. سریال بد نیست ولی با بیش از اندازه متوسط بودنش من رو برای ادامه دیدنش ترغیب نکرد و بعید میدونم که فصل دومش رو ببینم

14. 10 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,727
    از این کاربر 19,988 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

البته که اشتباهات رو دوستان تذکر دادند و سبقه این مجموعه از تمام اونایی که باهاش مقایسه شدند بیشتره، چیزی که متمایز می‌کنه این سریال رو آداپته شدن داستان خیر و شر توی خاورمیانه ست، یعنی به قول دوستان طرف غربی نهایت کرنش ش رو با دوسایده کردنه داستان بهمون نشون میده، اما واسه خود من بخش هایی که لینک بین آرک ها برملا میشه جذابتره و فکر کنم سریال اگه روزی مخاطب خوب پیدا کنه به خاطر این مسئله هستش فصل دوم راجع به ونزوئلا بود و تقریباً هیچی یادم نمونده ۲۱ دسامبر هم فصل سوم پخش میشه صحبت آخر این که اگه توی این رنج سلیقه ای میگردید the beauru فرانسوی خیلی جالبه و تماما به ایران و سوریه و اتفاقات اون سال ها می‌پردازد پیشنهاد دومم تهران ‍‍ه و فصل دومش بهتر از فصل اول شده ولی ایرادات زیادی داره که مطمئنا نمی‌بینید پس فعلا بچسبید به همین دو تا

16. 8 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,727
    از این کاربر 19,988 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

حداقل تا قسمت ۴ که من دیدم میشه گفت این فصل پروپیمون جلو اومده و با موضوعی چون استقرار سامانه موشکی توی خاک چک و اتفاقات مربوط به یه پروژه قدیمی از شوروی که در حال دوباره فعال شدن هست کلی سروصدا کرده البته بگم بازم توی سرراست صحبت کردن مشکل دارند و داستان رو تا سطح ایجنت‌های امنیتی پایین می‌کشن که به نظرم کار درستی نیست چون معتقدم سریال اقتباس شده و راه بازگشتی نداره چون تغییرات خودش رو اعمال کرده باید مدام با تغییر ساختار یا شکستن ساختارهایی که ساخته بیننده رو هیجان زده کنه، امتیازهاش هم بد نبوده و به نظرم با ۴ قسمت بعد قراره کلی هیجان زده بشم الان که نگاه میکردم میانگین امتیاز این فصل خیلی بالاتره دو حالت داره یا فقط فن‌هاش دیدند و امتیاز دادند لذا باید منتظر گذشت زمان برای ثبات امتیازها باشم یا نه واقعا با بهترین فصل جک رایان مواجهیم فکر کنم پیشاپیش برای فصل ۴ هم تمدید شده.

18. 9 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین