برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 36
    تاتاکاعه
    سپاس
    13,933
    از این کاربر 12,781 بار در 818 پست سپاس گزاری شده

My Brilliant Friend |شبکه HBO و سریالی اقتباسی از 《چهارگانه ناپلی》النا فرانته

ژانر: درام
    My Brilliant Friend عنوان سریالی ایتالیایی و اقتباسی از سری رمان ها معروف به «رمان های 4 گانه ناپل» به قلم Elena Ferrante می باشد که فصل نخست آن در 8 اپیزود در نوامبر 2018 بر روی آنتن خواهد رفت. دوست نابغه من» اولین رمان از این سری می باشد که داستان فصل اول سریال رو شامل می شود و سه عنوان بعدی با نام های The Story of a New Name(داستان نام جدید) ، Those Who Lives and Those Who stay(آنهایی که می روند و آنهایی که می مانند)، The Story of Lost Child(داستان فرزند گمشده) می باشد که هر فصل سریال به یک کتاب از این سری رمان اختصاص خواهد یافت که 8 قسمت خواهد بود و بیانگر این است که HBO در طی 4 فصل 32 اپیزود از این سریال را منتشر خواهد کرد و داستان کلی این سری رمان در مورد دوستی بین دو دختر در ناپل ایتالیا می باشد که از سال 1950 آغاز شده و بیش از 60 سال ادامه می یابد و شاهد تغییر تدریجی شهر و محله های ناپل ایتالیا با داستانی از خشونت، اعتماد و عشق در این دوستی دیرینه خواهیم بودیم.

محل فیلمبرداری سریال شهر Caserta ایتالیا می باشد و کارگردانی تمام اپیزودهای فصل اول به عهده Saverio Costanzo می باشد و فیلم نامه سریال نیز توسط Elena Ferrante نوشته شده است . داستان در فصل نخست بیشتر به دوران کودکی تا نوجوانی دو کاراکتر اصلی خواهد پرداخت و دو بازیگر خردسال سریال در فصل نخست Margerita Mazzuco در نقش «النا» و Gaia Giraco در نقش «لیلا» می باشد و انتظار می رود با توجه به پرش های زمانی داستان شاهد تغییر بازیگران سریال نیز خواهیم بود

خلاصه داستان: «النا» که حالا زنی سالخورده می باشد متوجه می شود که دوست قدیمیاش «لیلا» بدون هیچ ردی ناپدید شده است. در خانه ای که پر از کتاب است «النا» پشت کامپیوترش می شیند و شروع به نوشتن داستان دوستی دیرینه ای می کند که در سال 1950 با دیدار «لیلا» در مدرسه ابتدایی آغاز شده بود. داستانی که روایتگر 60 سال دوستی در شهر ناپل خطرناک و فریبنده در آن سال ها می باشد و سعی به شرح معمای «لیلا »که دوست نابغه و تا حدی بدترین دشمنش می باشد می پردازد .

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016
    از این کاربر 45,736 بار در 2,817 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : My Brilliant Friend |شبکه HBO و سریالی اقتباسی از 《چهارگانه ناپلی》النا فرانته

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_orang نمایش پست ها
    هومن جان از صفر تا صد چقدر پیشنهاد میکنی این سریال رو ؟
    اگه درام‌باز باشی سریال رؤیایی‌ـته. بعد از «رکتیفای» از هیچ درامی ان‌قدر لذت نبرده بودم.

3. 22 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,385
    از این کاربر 20,385 بار در 1,375 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : My Brilliant Friend |شبکه HBO و سریالی اقتباسی از 《چهارگانه ناپلی》النا فرانته

My Brilliant Friend - Season 1 - Episodes 1 and 2

در درجه اول زمینه‌چینی‌های نویسنده خیلی خوبه. حالت روایت معماگونه، جذاب و تدریجی اتفاقات از نکات قوت سریال هست. سریال به خوبی بیننده رو با خودش همراه و درگیر میکنه. شاهد شخصیت‌پردازی‌های خوبی هستیم. نمیدونم کارگردان این سریال کیه ولی در هر صورت سریال رو جوری ساخته که حتی یک ثانیه از سریال بی‌هدف نیست و مخاطب رو درگیر میکنه و صد البته این میتونه به خاطر پشتوانه سریال یعنی رمان معروفش باشه که وقایع داستان با جزئیات زیادی روایت میشه. فیلمبرداری سریال خیلی درگیرکننده‌ست، قاب‌بندی استادانه‌ست و همینطور مکان‌های تصویربرداری سریال خیلی دلنشین و لذت‌بخشه. حس و حال خوبی داره این سریال.
    موسیقی سریال رو خوب میدونیم کار کیه. نقش موسیقی‌های مکس ریشتر در لذت‌بخشی سریال غیرقابل انکار هست. موسیقی‌هایی که شنونده رو در رؤیا فرو میبره.
    سریال هم حالت درام داره هم حالت جنایی هم حالت معمایی و تلفیق اینها فقط از ذهن یک نویسنده خلاق برمیاد. من فعلأ تا قسمت دوم دیدم ولی حدس میزنم لیلا قصد داره یک داستان جنایی بنویسه! چون در انتهای قسمت دوم جوری در مورد کشته شدن دوناکیل حرف میزد که النا یه لحظه احساس کرد لیلا توی صحنه قتل حضور داشته در حالی که همه اینها ساخته ذهن خلاق لیلا بود که نشون میده او نویسنده‌ی خوبیه. در واقع این حادثه میتونه به عنوان اولین منبع الهام او برای نویسندگی یک رمان محسوب بشه.
    از فضای دارک، درام و هیجان سریال، فضای رقابتی، دعواها و قتل‌ها، انتقام، نفرت‌ها، عشق و عاشقی‌ها، کله‌شقی‌های لیلا، حسادت‌ها، نمایش فاصله طبقاتی، جر و بحث‌های والدین و گریه‌ها و خنده‌های کاراکترهای دوست داشتنی سریال لذت بردم.
    در دو قسمت اول شاهد روایت دوران بچگی النا (دختری آروم و دوست داشتنی) و لیلا (این نابغه دوست داشتنی و در عین حال کله‌شق) بودیم. یک جورایی این دو نفر نیمه گمشده یکدیگر بودن و همدیگر رو تکمیل میکنن.
    این رو هم بگم من تقریبأ هیچوقت سریالی رو دوبله فارسی نمیبینم و معمولأ همیشه با زیرنویس میبینم ولی حقیقت اینکه صداپیشه‌های نسخه دوبله فارسی این سریال از صداپیشه‌های نسخه اورجینال به مراتب بهترن! نسخه دوبله فارسی این سریال بی‌نقص و عالیه.

امتیاز من به قسمت 1: 8.5/10
    امتیاز من به قسمت 2: 8.7/10

بدون ذره‌ای شک به تماشای این سریال بنشینید و لذت ببرید.
    Can't find yourself. Lost in your lies

5. 23 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,385
    از این کاربر 20,385 بار در 1,375 پست سپاس گزاری شده

My Brilliant Friend - Season 1 - Episodes 3, 4 and 5

من یه خورده در سریال دیدن کندم ولی خب کاریش نمیشه کرد:دی. حقیقت قسمت سوم یکم جا خوردم از کاراکترهای جدید و اصلأ دوری از کاراکتر بچگی النا رو نمیتونستم بپذیرم! ولی پس از دیدن قسمت‌های 4 و 5 اینقدر با کاراکترهای بالغ النا و لیلا به خصوص النا همذات‌پنداری کردم که الآن نمیتونم دوری این کاراکترها رو بپذیرم و خدای نکرده اینا بزرگ بشن و دوباره کاراکترهای جدید...

سریال خیلی قوی و لذت‌بخش هست. واقعأ فکر نمیکردم ایتالیایی‌ها بتونن سریالی بسازن که از نظر کیفیت ساخت یک پله از استانداردهای جهانی سریال‌سازی جلوتر باشه. گاهی اوقات سکانس‌هایی در این سریال میبینیم که واقعأ زیبایی اون سکانس‌ها قابل توصیف نیست، خیلی روشون کار شده، معلومه یک کارگردان فوق حرفه‌ای داشته و خیلی تأثیرگذار هستن به خصوص سکانس شروع قسمت سوم که کاراکتر بالغ لیلا رو میبینیم که دست کاراکتر بچگی النا رو میگیره و یکدفعه میبینیم کاراکتر بچگی النا جای خودش رو به کاراکتر بالغ النا میده... یا از اون بهتر سکانس آتش‌بازی که در اواخر قسمت چهارم میبینیم درست شبیه یک صحنه جنگ هست! و تغییری که در رفتار رینو (برادر لیلا) شکل میگیره، این سکانس بی‌نظیر ساخته شده و حس عجیبی به مخاطب میده خصوصأ با اون موسیقی‌های زیبای مکس ریشتر تأثیرگذاری این سکانس‌ها به مراتب بیشتر شده.

در مجموع به نظر من قسمت سوم ضعیف‌تر از بقیه قسمت‌ها بود. دو قسمت ابتدایی خیلی خوب بودن ولی تقریبأ به همون اندازه قسمت‌های چهارم و پنجم رو دوست داشتم. قسمت پنجم مناظر خوبی هم داشت و یکی از نکات جذاب سریال برای من قاب‌بندی‌ها و فیلمبرداریش هست که خیلی خوبه.
    مثلأ این یک نمونه از قاب‌بندی‌های سریال هست، زیبا نیست؟

داستان این سریال برای من خیلی جذاب هست و دیدنش حس خیلی خوبی بهم میده. وقتی این سریال رو میبینید حس میکنید دارید یک رمان زیبا میخونید، رمانی با کاراکترهای جذاب که هیچوقت از خوندنش خسته نمیشید. حالا جلوه‌های بصری عالی و موسیقی جوی بسیار زیبا رو هم به این حس اضافه کنید تا عمق زیبایی این سریال دستتون بیاد.

امتیاز من به قسمت 3: 8/10
    امتیاز من به قسمت 4: 8.6/10
    امتیاز من به قسمت 5: 8.5/10
    Can't find yourself. Lost in your lies

7. 23 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    247
    از این کاربر 662 بار در 56 پست سپاس گزاری شده

دوستان کسی نسخه رایگانی از pdf چهار رمان این سریال رو داره؟ (نسخه انگلیسی)

9. 7 کاربرِ زیر از MixMkv بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016

نقل قول نوشته اصلی توسط MixMkv نمایش پست ها
    دوستان کسی نسخه رایگانی از pdf چهار رمان این سریال رو داره؟ (نسخه انگلیسی)
    رمان‌های ناپلی.

11. 22 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016

به‌طور رسمی توسط Rai و HBO برای فصل سوم تمدید شد.

سپاس
    247
    از این کاربر 662 بار در 56 پست سپاس گزاری شده

موسیقی متن فصل دوم منتشر شده از این سایت میتونید دانلود کنید: MBF S2
    البته فکر کنم یک البوم دیگه هم باید براش منتشر بشه فکر میکنم بعضی قطعه ها در این البوم نیست!!

14. 24 کاربرِ زیر از MixMkv بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,016

مایکل مان
    در دوران قرنطینه:
    همچنین قسمت دیوانه‌وار فوق‌العادۀ پنجم از فصل سوم سریال ایمی شرمن-پالادینو «خانم میزل شگفت‌انگیز» با سکانس تماشایی کلاب موزیکال شبانۀ کوبایی [یکی از به‌ترین‌ها در سینما] رو تماشا کردم. Fauda رو تماشا کردم، و کُل «دوست نابغۀ من» رو، به‌ترین سریال تلویزیون، تا اون رنگ پس‌زمینۀ تیتراژ پایانی و موسیقی متن مکس ریکتر. «اوزارک»ِ جیسون بیتمن و اندرو برنستین رو هم یک‌جا نگاه کردم.

16. 25 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,812
    از این کاربر 5,719 بار در 616 پست سپاس گزاری شده

عجب سریالی عجب درامی
    کارکترها خیلی قابل لمس و باور هستن..
    دوستی النا و لی لا بی نقص نیست حسادت هست عصبانیت هست عشق هست. یعنی یه رابطه کاملا انسانی و واقعی و همین هست که زیباش میکنه.
    نمیدونم چطوری میشه توضیحش داد. انگار این سریال یا درواقع کتاب داره سرنوشت زنان در هفتاد سال اخیر رو تعریف میکنه
    دخترانی مثل کارملا و ادا که سرنوشت خودشون رو پذیرفتن و ادامه زندگی نسل قبلی هستن. دخترانی مثل لی لا که سرنوشتی که شرایط بهش تحمیل کرده رو نمیخواد و مرتب دست و پا میزنه لگد میزنه ولی تو تله گیر کرده و تغییری نمیتونه بده و دخترانی مثل النا که شرایط به نفعشون پیش میره آدمها راهو باز میکنن براش و با تلاش میتونن سرنوشت خودشون رو متفاوت از زنان دیگر رقم بزنن
    در جایی خوندم النا فرانته نویسنده کتاب اسمش مستعار هست و این نویسنده حتی تا بحال عکسی از خودش منتشر نکرده. حالا بیشتر مشتاق خوندن رمان شدم

پ.ن: یکم پراکنده نوشتم. بزارید به حساب هیجان پس از اتمام سریال. دو فصل رو در یه هفته دیدم

18. 19 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,727
    از این کاربر 19,988 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

وقتی از زندگی و بزرگ شدن حرف میزنیم شاید حواس ما به اتفاقات ریز و درشتی که در محیط و اتمسفر اطراف در جریان است نباشد، گاهی به سادگی می توان غم دنیای فقیران را در زندگی دخترکانی از ناپل به نمایش گذاشت، گاهی خشونت علیه زنان را می توان لنگ زدن پای زنی در زندگی و فرصت های نداشته اش تصور کرد، گاهی حرف های معلمی تو را نجات می دهد گاهی حرف های همان معلم تو را به عمیق ترین و سیاه ترین ورطه های فلسفه زندگی می کشاند.

داستان ناپلی ما برخلاف آن ناپل ترسناک گومورا و دنیای خشن ساواستانوها، عمق شکل گیری تضاد اجتماعی را نشان می دهد، داستانی از تاریخِ فراموش شده محله ای که در آن زندگی کردیم و بزرگ شدیم، روابط ـمان، جهل ناخواسته و جبری پدر و مادرـمان، داستان های خشونت علیه زنان، کودکان و حتی مردان، دنیایی به غایت سیاه و ترسناک که شاید اگر ترسیمات النا فرانته نبود باز هم رنگ و بوی دیگر ساخته های سالیان اخیر را می گرفت و به کج راه فمنیسم ستایی، زن محوری و جریانات فکری چپ می رفت، اما این کشتیبان را سیاستی دگر آمد.

حقیقت دوست داشتم میلیون های واژه نا مرتبط را به خاطر این شاهکار در هم آمیزم و هر چه محکم تر جار بزنم زیبایی های این دنیای فرانته را ولی "بزرگی سراسر به گفتار نیست/ دو صد گفته چون نیم کردار نیست". پس لطفا به تماشای این سریال بنشینید.

خودمانی تر:
    راستش من اینو اول با دوبله من و تو دیدم همراه خانواده بعد نشستم یه بار دیگه خودم دیدمش و واقعا لذت بردم، الان هم فصل دوم قسمت اول رو تموم کردم و میشه گفت داستان قوام خودشو حفظ کرده و میکنه، سوای روابط عاشقانه ای که توش هست (و من حالم به هم میخوره ازش)(در حالی که خوب ترسیم شدند) من به چیزهای دیگه توجه میکنم و قطعا بهترین شخصیت و کاراکتر برام لی لا (کراش ناجور) و البته Pasquale Peluso اند و بقیه هنوز جای خودشون رو توی دلم باز نکردند.

خدا میدونه چی تو سرش میگذره این دختر S02E01
    ولی خب مگه میشه از این سریال بگی و از اون دو تا کوچولوی دوست داشتنی هیچی نگی اینم تقدیم دوستان شاید دیده باشید ولی خالی از لطف نیست.

جدی یادم رفت دمـــــــــــــــــــــــ ـــــت گــــــــــــــــــــرم هومن

20. 14 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین