برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 27
    My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

Mob Psycho 100 |مُـب سایکـو 100 | [معرفی . بحث]

»» مُـب سایکـو 100 ، عنوان انیمه‌ی جدید فصل تابستان است که برگرفته از یک مانگا با همین نام اثر +ONE [خالق مانگای محبوب +One Punch Man] است ، که پخش خود را از روز سه‌شنبه 12 جولای آغاز کرد. همانند OPM که در دنیای ابر قهرمان‌ها می‌گذشت این نیز در دنیایی با موجودات عجیب و انسان‌هایی با قدرت‌های ذهنی معروف به "ساحـران"، می‌گذرد. استودیو سازنده انیمه، استودیو Bones است که از معروف‌ترین کار‌هاش می‌توان به Fullmetal Alchemist، Soul Eater و Noragami اشاره کرد. استودیو برای انیمه از یک گرافیک خاص اسفاده کرده که انیمه رو بسیار جالب‌تر کرده است. کارگردان انیمه Tachikawa Yuzuru است که کارگردانی چندین قسمت از انیمه‌های محبوب Bleach،Attack On Titan و Steins;Gate را بر عهده داشته است. انیمه از عوامل خیلی خوبی برخورداره و مخصوصا اینکه خالق اصلیش ONE ـه که بخاطر خلق داستان‌ها و شخصیت‌های خاص معروف ـه! تا به الان فقط یک قسمت از انیمه پخش شده و نظرات مثبتی را از اکثر بینندگان دریافت کرد و با همین قسمت اولش نوید یک انیمه خوب تابستونی رو میده!

»» خلاصـه داستـان: "کاگه‌یاما شیگئو" که با نام مستعار "مُـب" نیز شناخته می‌شود، یک دانش آموز کلاس هشتمی است که از توانایی‌های ذهنی برخوردار است. او از سن خیلی کم قادر به خم کردن قاشق‌ها و بلند کردن اشیا با ذهنش بود ولی بخاطر توجهات منفی‌ای که به او می‌شد، تصمیم گرفت از استفاده از توانایی‌هایش در ملع عام، خودداری کند. حالا تنها چیزی که او می‌خواهد این است که با یک دختر همکلاسی‌اش به نام "تسوبومی" دوست شود. او همراه با مربی خود (که هیچ قدرت ذهنی‌ای ندارد)، به زندگی روزانه‌اش ادامه می‌دهد و سعی می‌کند تا هدفش در زندگی را پیدا کند.

»» شـخصیـت‌ها:

کاگه‌یاما شیگئو:
    قهرمان داستان، معروف به "مُـب"؛ یک ساحـر قدرتمند! اون اگه درصد احساساتش به 100 برسه، "منفجر" میشه!

کاگه‌یاما ریتسو:
    برادار کوچک‌تر مُـب، پسری باهوش و زرنگ همچنین محبوب در نزد دختر‌ها؛ فقط تنها چیزی که کم داره، قدرت‌های ذهنی ـه!

ریگن آراتاکا:
    مربیِ مُـب ، یک ساحر خود خوانده که صاحب یک دفتر مشاوره ارواح ـه! هرچند یه دروغگوی حقه بازه ولی در کمک کردن به مُـب جدی ـه!

سپاس
    25,370
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

Mob Psycho 100 |مُـب سایکـو 100 | [معرفی . بحث]

Mob Psycho 100 - Episode 1

به نظر من هم انیمه ی خوبی بود هم خیلی باحال بود، سازنده اش هم قبلأ امتحانش رو پس داده، گرچه من انیمه ی One Punch Man رو ندیدم ولی مطمئنأ این دو انیمه "سبک" مشابهی دارن، با دیدن قسمت اول انیمه Mob Psycho 100 دو حالت ممکنه برای شما پیش بیاد و این بستگی به این داره که بتوانید با سبک طراحی کاراکترهاش کنار بیایید یا خیر، یعنی یا از این انیمه متنفر میشید یا مثل من لذت میبرید. به نظر من با این طراحی، کارگردان خودش رو منحصر به فرد کرده و همه او را به این سبک انیمه سازی خواهند شناخت، در مورد داستان باید بگم که این ایده ی یک پسر ساحر (مُب) با ویژگی های غیر عادی و استاد دغل بازش (ریگن) و همینطور کشتن ارواح شیطانی در ابتدا جالب به نظر میاد ولی بستگی داره چجوری ادامه پیدا کنه. در کل این انیمه پایین تر از سطح انتظارات ظاهر شد.
    جا داره از زحمات دوست بسیار خوبم امین عزیز (Being Amin) هم تشکر کنم چون زیرنویسی که من باهاش قسمت 1 رو دیدم کار ارزنده ی ایشون بود
    امتیاز من به قسمت 1: 8.3/10 (حتمأ قسمت بعدی را خواهم دید)

Can't find yourself. Lost in your lies

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,005
    از این کاربر 45,692 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Mob Psycho 100 | مُـب سایکـو 100 | [معرفی انیمه]

چند دقیقه‌ی اولـش فکر کردم از این انیمه بی‌خودی‌هاست :دی ولی رفت جلو بهتر شد. طنز خوبی داره مثل اکثر انیمه‌ها، ولی گرافیک خیلی خفنی نداره. ولی امیدوارم یه داستان کلی به دست بیاره و تاریک‌تر هم بشه. عوامل خوبی داره، امیدوارم انیمه‌ی خوبی بشه.

4. 20 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

پاسخ : Mob Psycho 100 | مُـب سایکـو 100 | [معرفی انیمه]

Mob Psycho 100 E01

قسمت اول خیلی خوبی داشت، من خیلی خوشم اومد. هرچند در حد One Punch Man نبود ولی بازم حس مشابهی القا میکرد! دو دقیقه آغازی انیمه عالی بود؛ اینکه چطوری ضریب احساسات مُـب به 100 می‌رسید و مخصوصا موسیقی متنش که خیلی کار ارزشمندی بود! ریگن آراتاکا عجب شخصیت فانی بود :دی ! خود مُـب هم اندازه سایتاما دوست داشتنی نبود ولی مطمئنم به اون نقطه هم میرسه چون داستان‌های "وان" بیشتر شخصیت‌هاشن که جذابن! از اُپنینگ انیمه بگم که خیلی جالب و قشنگ بود، موزیکش هم همینطور! در کل اپیزود خوبی بود، مطمئنا بهتر هم میشه، چون هنوز خیلی از شخصیت‌ها وارد داستان نشدن! گرافیکش هم بجز در بعضی مواقع، دوست داشتم و چیزه جالبی ساخته بود استودیو Bones ! امتیاز من به قسمت اول:
    8/10

6. 20 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

پاسخ : Mob Psycho 100 |مُـب سایکـو 100 | [معرفی . بحث]

قسمت دوم:

*
    متن حاوی اسپویلر!

مُـب در حال خواندن مانگای "مرد تک مشتی" اثر همین مانگاکا!

اندینگ جالبی داشت! اینطور که من برداشت کردم درباره‌ی ریگن بود قبل از اینکه با مُـب آشنا بشه! یه جوری نشون میداد انگار میخواست بگه زندگیش قبل از آشنا شدن با مُـب چجوری بوده!

ساحر خودخوانده ـمون هم معلوم شد فقط یه ماساژور قهار ـه! اون حرکات ویژه ـش تو حلقم :دی

سر این صحنه از مردم از خنده! دهن سرویس چه اداهایی در میاورد واسه دو قرون پول چه کارایی که نمیکنه :دی ! تا الان بهترین شخصیت انیمه ـست!

و در نهایت گیجی و مبهمی مُـب، سردرگمی ـش و شک و تردید‌هاش؛ جالب بود واسم! بلاخره تصمیم خودش رو گرفت و هدفش رو مشخص کرد!
    اصلا انتظار نداشتم عضو کلاب بدنسازی بشه :دی

در کل قسمت خوبی بود ولی بازم انتظاراتم بالاتر از ایناست و امیدوارم رفته رفته بهتر و بهتر بشه!

8/10

8. 16 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

قسمت سوم:

*
    متن حاوی اسپویلر!

خیلی منتظر بودم تا این شخصیت وارد انیمه بشه؛ ظاهرا یکی از شخصیت‎‌های اصلی انیمه ـست و با توجه به صحنه آخری مثل اینکه میخواد همکار مُـب بشه!

بریم سر اصل مطلب:

خب، کم کم جنبه‌ی روانشناختی انیمه داره نمایان میشه؛ شخصیت مُـب واقعا جالبه؛ پسری که هیچوقت نمیخنده، هیچوقت با جمعیت همراه نیست و هیچوقت موقعیت ـی که توش هست رو درک نمیکنه؛ دلش میخواد بخنده ولی نمیتونه! فلش بک‌هایی که میزد خیلی تاثیر گذار بودن.

و بلاخره به 100 رسید و "مـنـفـجـر" شد! اصلا انتظار نداشتم توی قسمت سه به این نقطه برسه، فکر میکردم قسمت آخر این اتفاق بیوفته! ولی خوب شد اینطوری؛ راه برای داستان‌ها و شخصیت‌های بیشتر باز میشه! راستی راوی داستان چقدر خوب ـه؛ بیننده رو فرو میکنه تو جو داستان!

بهترین قسمت انیمه بود تا اینجا، امتیاز من به این قسمت: 9/10

*پیش نمایش قسمت بعدی هم جالب جلوه میکرد.

10. 21 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,005
    از این کاربر 45,692 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

دیشب قسمت چهارم رو دیدم. هنوز انیمه شکل خودش رو نگرفته، فکر می‌کردم با قسمت سوم دیگه این اتفاق عملی شده، ولی باز قسمت چهارم، آروم گرفت :دی تا به اینجا که طنزش به تاریکیـش چربیده؛ که نقطه ضعف هم نیست و اتفاقاً به خاطر همین طنز خوبـش ازش خوشم اومده، ولی دلم می‌خواد تاریک و تاریک‌تر بشه. با تشکر از امیـن

12. 16 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

ولی دلم می‌خواد تاریک و تاریک‌تر بشه.
    فکر کنم هرچی بود قسمت سوم نشون داد و تموم. گمون نکنم میزان تاریکی ـش از این بیشتر بشه ولی بازم سر قضیه‌ی دو شخصیت "ریتسو" و "تِـرو" ممکنه مثل قضیه‌ی مُـب یکم انیمه رو ببرن تو جو روانشناختی و اینجور چیزا و یکم انیمه رو تاریک ـش کنن!

قسمت چهارم:

*متن حاوی اسپویلر

عجب قسمت خفنی بود خدایی! اون بزن بزن های آخر قسمت بین کلاب بدنسازی و آدمای تِـرو و مهم تر از همه خود تِـرو؛ عالی بود. اون روحه هم معلوم شد "ایکوبو" از قسمت سوم انیمه ـست! عجب شخصیت باحالی داره، آرزوش هم اینه که میخواد خدا بشه ، اونجا که مُـب می‌کوبیدش زمین خیلی باحال بود ! توجه کردم یکی از اصلی‌ترین ویژگی های شخصیت اصلی داستان‌های "وان"، پوکر‌ فیس بودن ـشه؛ تو وان پانچ من سایتاما، اینجا هم مُـب! کاگه‌یاما ریتسو هم از اون شخصیت‌های مرموزه! خیلی از اینجور شخصیت‌ها خوشم میاد. اینطور که شنیدم قسمت های بعدی روش تمرکز میشه.

خلاصه که قسمت خیلی خفنی بود، از بعضی جهات از قسمت سه هم بیشتر پسندیدمش!
    نمره من به این قسمت: 9/10

تک شات هم نذاشتم چون امضام کفایت میکنه :دی !

نقل قول نوشته اصلی توسط Raylan Givens نمایش پست ها
    با تشکر از امیـن
    یور وِلکام

14. 19 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,168
    از این کاربر 7,217 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

هر کاری کنیم باز هم نمیشه این کار با One Punch Man مقایسش نکرد. از بحث گرافیک که بگذریم. تفاوت شخصیت های اصلی که در نگاه چند قسمت اول با هم مشابه هستن ولی تو قسمت 5 می فهیمیم که کاملا متفاوت هستن. سایتما OPM با Mob این انیمه متفاوت اند. Mob در موقع استفاده از قدرتش که به 100 درصد میرسه دیگه Mob نیس و یکی دیگه است. اون شخصیتی دارای تضادهای درونیه که با خودش کشمکش داره و دوست داره که از قدرت هاش استفاده نکنه. ولی سایتاما برعکسه اون دنبال حریف میگرده که اونو به چالش بکشونه. بدون در نظر گیری گرافیک کار طنز OPM که اون رو به انیمه ی عالی تبدیل کرده تو این انیمه موفق نیس و چندان نمیخندونه (البته در مقایسه با OPM) انیمه هنوزم چندان شکلی به خودش نگرفته و باید منتظر ادامه راه بود . هر چند هنوز مشخص نیست انیمه کلا چند قسمته ولی برای انیمه در حدود 12 - 13 قسمتی حتی این نبرد و این مشخص شدن این که مشکل اصلی Mob با نیروش چیه هم آنچنان که باید من یکی رو سر ذوق نیاورد . ولی قطعا قسمت 5 انیمه بهترین قسمتش بود و این انیمه روندی صعودی رو شروع کرده

16. 14 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,171

منم حرف شهاب رو تایید میکنم که انیمه هنوز شکل کاملی به خودش نگرفته! در مقایسه با OPM هم باید بگم که از لحاظ گرافیک که اصلا نباید باهم مقایسه ـشون کرد چون در خلق مُـب سایکو از یه تکنولوژی متفاوتی استفاده شده و با گرافیک OPM اصلا قابل مقایسه نیست! گرافیکش هرچند نا آشناست و همه پسند نیست ولی در نوع خودش عالیه! البته بدون تعصب میگم صحنه های اکشن مُـب سایکو اگه اغراق نکرده باشم یه چیزیه در حد OPM !

از لحاظ مفهومی و شخصیت پردازی مُـب سایکو واقعا یه سر و گردن بالاتره! در واقع وان گفته که مُـب سایکو در حقیقت کار اصلیشه و OPM رو همینطوری فقط بخاطر سرگرمی و در اوقات بیکاریش روش کار میکنه! اینو در یکی از صحنه های مُـب سایکو هم شاهدش هستیم؛ جایی که مُـب در حال خواندن مانگای OPM ـه که در حقیقت نشون دهنده‌ی مهم‌تر بودن مُـب سایکو در برابر OPM بود( البته اینطور که من برداشت کردم)!
    صد در صد مطمئنم که اگه برای OPM هم از همین گرافیک استفاده کرده بودن؛ بازخوردها دقیقا مثل مُـب سایکو 100 بود و عمرا اگه اینطوری جهانی میشد! بنظرم استودیو Bones ریسک بزرگی کرد سر مُـب سایکو؛ هرچند قابل حدس بود که خیلی‌ها ممکنه این گرافیک به مزاق ـشون خوش نیاد!

از لحاظ طنز هنوز در حد OPM نیست و آدمُ روده بُر نمیکنه ولی بازم خیلی خوبه! قسمت 5 ـش که فوق‌العاده بود و انیمه کاملا روند صعودی گرفت! صحنه مبارزه مُـب و تِـرو خیلی خفن بود و وقتی مُـب به اون حالت عجیب (؟؟؟) رسید خفن‌تر هم شد! صحنه‌ی پرتاب سنگ‌ها تو آسمون خیلی جالب بود!
    دلیل خودداری مُـب در استفاده از قدرت‌هاش هم فکر کنم اینه که میترسه به کسی صدمه بزنه با توجه به اون فلش بک‌ها!

امتیاز من به قسمت: 10/10

18. 13 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین